Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez valami rossz vicc?

Ez valami rossz vicc?

Figyelt kérdés

[link]


Nem lenne kompenzáció, tehát az egyéni körzetekben minden nem a győztesre leadott szavazat(Egy forduló lévén valószínűleg a szavazatok többsége.)teljesen elveszne? EZEK NORMÁLISAK???!!!


2011. júl. 9. 21:24
1 2 3
 1/29 rémuralom ***** válasza:

Fideszék nem szoktak viccelni, ezt már tudhatnád.


Ebben a rendszerben csak az 5%-os küszöböt nem tudom értelmezni. Azt az 5%-ot a területi listákra leadott szavazatokból számolják. Ha az kikerül a rendszerből (márpedig a tervek szerint kikerül), akkor minek az 5%-a lesz a küszöb?

2011. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Állított valaki olyat, hogy normális a FIDESZ vezetés?
2011. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
Angliában is ez van. Én korrektebbnek tartom a kompenzációs listás választást.
2011. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

"Fideszék nem szoktak viccelni, ezt már tudhatnád."


Hát azt tényleg nem... Bár olyat szoktak, hogy bejelentenek valami nagyon durvát, aztán nem csinálják meg végül, és így még ők a rendesek, hogy nem csinálták meg. Őszintén bízom benne, hogy itt is erről van szó...


"Ebben a rendszerben csak az 5%-os küszöböt nem tudom értelmezni. Azt az 5%-ot a területi listákra leadott szavazatokból számolják. Ha az kikerül a rendszerből (márpedig a tervek szerint kikerül), akkor minek az 5%-a lesz a küszöb?"


Az országos listára leadott szavazatoké. Egyetlen lista lenne, arra szavazna mindenki, függetlenül attól, hogy hol lakik. Ennek az 5%-a.

2011. júl. 9. 21:42
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

Ebben a legérdekesebb a külföldiek szavazása.

Azt még értem,hogy személyesen szavaznak a nagykövetségeken.

De hogyan lehet ellenőrizni,hogy aki levében szavaz,az jogosult-e szavazni,személyesen szavaz-e,vagy valaki más szavaz helyette?

Egyáltalán hogyan akarják a szavazásra jogosultak listáját össze állítani?

Remek lehetőség a választási csalásra.

2011. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 rémuralom ***** válasza:
20%

Jaa, értem.

De az sem mindegy ám, hogy hány képviselő kerül be a listáról, és hány egyéniben!

Egyébként meg a következő választáson már az is kérdéses, hogy érvényes lesz-e (elmegy-e annyi birka szavazni, amennyi kell). Sőt, ha mondjuk lesz 40%-os részvétel (még jóindulatú voltam), és a 200-ból 80 képviselő kerül be listáról (ez sem túl valószínű, kevesebbre tippelnék), akkor az összes választópolgár akár 15%-a elegendő lenne az abszolút többséghez (101 képviselő). Vagyis a "demokratikus többség" (tizenöt százalék!) győzedelmeskedne a "kisebbség" (85%) akaratával szemben. Ez, kérem szépen, demokrácia... Habár most is ez van: a Fidesz a választók egyharmadával kétharmados többséget szerzett. No comment.

2011. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, ez a levélben szavazás érdekes, bár állítólag máshol is működik, például az osztrákoknál. Gondolom kiküldik minden jogosultnak a szavazólapot, meg a borítékot, ahol az értesítőt, de innentől az ő felelőssége, hogy mit csinál vele. És hát ugye vagy tényleg ő tölti ki, nem mutatja meg senkinek, és ő küldi vissza, vagy eladja valakinek, aki visszaküldi helyette...
2011. júl. 9. 21:56
 8/29 anonim ***** válasza:
De honnan tudják a külföldön élők lakcímét? Vannak ismerőseim,akik Amerikában vagy Németországban élnek,de magyar állampolgárok. Hivatalos lakcímük még Magyarországon van. Hova kézbesítik nekik a szavazólapokat?
2011. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Szerintem valahogy regisztráltatni fogják a határon túliakat, közölniük kell majd biztos a külföldi lakcímüket a szavazáshoz. De állítólag felmerült az elektronikus szavazás is. Ami amúgy nem lenne feltétlenül rossz ötlet, hisz nem csak a határon túliak problémáját oldaná meg, hanem azokét is, akik itt laknak, csak nincsenek itthon akkor, hisz bárhol a világon bemegy egy internetkávézóba, és az előre megkapott kódjával szavaz. Csak ugye itt megint csak kérdés, hogy nézi-e valaki a gépet, mikor szavaz, és így nem árulja-e a szavazatát...
2011. júl. 9. 22:05
 10/29 anonim ***** válasza:
36%
Be kell hogy biztosítsa magát a Fidesz, még pedig az emberek érdekében. Végig kell vinniük legalább 8 évet, hogy érezhető legyen mindenkinek az erőfeszítésük, különben jön egy új kormány aki majd ellopja amit a Fidesz megspórolt.
2011. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!