Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai Gordon havi bére, az 1...

Bajnai Gordon havi bére, az 1 ft a járulékokkal terhelt összeg, vagy anélkül, ami a számlájára kerül?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ez egy bruttó összeg

tehát ebből még adóznia kell

2009. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
1Ft-ot nem fizetnek már sehol, mert kivonták a forgalomból,tehát szabálytalan lenne a szerződése.A foglalkoztató bejelentené az APEH-felé,mert biztosított.Fizetni kellene utána 1950.-Ft EHO-ót,mert kötelező,de az 1Ft után mennyi lenne a munkaadói járulék,nyd.+eb.járulék? Lefelé kerekítve 0 Ft, tehát nem fizetné a foglalkoztató a kötelező járulélokat.Aztán,mint munkavállaló Ő sem fizetné a járulékait,mert azt is lefelé kellene kerekíteni, aztán a havonkénti kötelező adóbevallásban milyen adóalappal jelentenék le az APEH felé, aztán ha 2010-ben beteg lenne -az irányadó időszak a 2008-as év - mennyi lenne a táppénzalapja?!Szóval én nem lennék náluk bérelszámoló, aztán amikor majd nyugdíjba megy a 0 Ft járulékalap/365nap osztó sem mutatna nagy összeget. Szóval az lenne a helyes,ha egy fillér nélkül vállalná el e nemes feladatot és nem akadnának ki a parlamenti BÉR, ill. APEH programok.
2009. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
gordonka 1 forintos bére mellett majd jól összelopja magát (mint ahogy azt tette eddig is, csak most nagyobb mértékben teheti), sosem kell félteni az olyat aki izraeli üzleti kapcsolatokkal rendelkezik, na látod, ő(k) nem fog(nak) tönkre menni a válságban...
2009. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg nem 1 ft fog a a számlájára kerülni,esetleg milliárdból 1.
2009. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok: a szakmai része "sántít",csupán az 1 ft-ra reagáltam.A 2008-as év elírás=2009.
2009. ápr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy forintra nem lehet munkaszerződést kötni. És nem azért, mert "nincs már forgalomban" az egy forintos (átutalni attól át tudják), hanem azért, mert hazánkban létezik egy olyan törvény, amely kimondja, hogy a teljes munkaidőben foglalkoztatott személyekre minimum az aktuális minimálbért ki kell fizetni. Tehát ez alatt nem írhat alá szerződést a Magyar Állam Gordonnal, mert akkor saját törvényei szerint vét. Azt viszont megtehetik, hogy Gordon a megállapított fizetéséről LEMOND az Állam javára. Ekkor a lemondott részre vonatkozóan jóval kedvezőbb járulékterhei vannak az összegnek.

Tehát teljesen "egyszerűen" számfejthető, nincs benne semmi trükk.

2009. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Bajnai György Gordon - kedves negatív megjegyzéseiteket legyedek édesek a többi 987 Bajnais fórumra tartogatni - tulajdonképpen presztizsből vállalta el a minszterelnökséget (Tudom, sokan cserélnének Vele "presztízst" - Azt kapásból nem tudom, hogy képviselő-e, tehát kap-e mezei képviselői illetményt.), gesztus gyakorolt, annak ellenére, hogy mint nagyvállalkozónak ezt a gesztust azok a bizonyos károsultak kokrétan, politikai ellenzéke pedig egyáltalán nem tekinti annak, illetve bűnbocsánatnak. Tehát - kedves ellenzék - tekintsük ezt egyszerűen tartalom nélküli formalitásnak.

Az egy forint folyósítása sem olyan egyszerű, akár bruttó, akár nettó, akár járulékokkal, akár nélkülük. APEH ide vagy oda, annak azért kezelési költségei is vannak, mindenesetre összességében EGY HANGYÁNYIVAL kevesebbe kerül a költségvetésnek, mint egy egymilliós - csak a példa kedvéért kerekítve - illetmény és a járulékai. A borzasztóan bonyolult "polgári" nevű I. Szimeon, korábbi bolgár cár is egy szimbolikus összegért volt miniszterelnök, arra a nagyon rövid időre.

Mondok egy érdekes, példát, ilyen alacsony kifizetésre. Mint tudjátok, az ENSZ-nek nem csak New York-ban és Genf-ben, Bécsben is vannak állandó testületei, így hatalmas irodaháza is. Bérleti díj jogcímen az osztrák állam részére 1 azaz egy osztrák Schilling ÉVES bérleti díjat állapítottak meg (Ezt nemzetközi pénzügyek tantárgy keretében, mint konkrét példát hozta fel elő az előadó, a jelenlegi bérleti díjat nem ismerem.). Na, annak a folyósítása, jóváírása, könyvelése sem annyiba kerül az osztrák államnak. Igyekeztem tárgyilagosnak lenni, pedig a személye engem sem tölt ell lelkesedésel. Próbáljatok meg Ti is így hozzászólni.

2009. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!