Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora probléma a...

Miért ekkora probléma a rendőrök korai nyugdíjának az elvétele?

Figyelt kérdés

Apám 42 éves, egy gyárban rohad 3 műszakban. Szar kedve van, mindent kritizál. 40 éves nyugdíjazott rendőr meg lóbálja a lábát, ha meg kevésnek gondolja a nyugdíját, akkor feketén biztonságiőrködik, ezzel is mások elől veszi el a munkát, amiből manapság így is kevés van.


Nem lehet azt megoldani, hogy akinek az egészsége már nem olyan hű de jó, abból irodista rendőr lenne? Meg a tűzoltóságnál is. Vagy az idősebb rendőr "tanítaná" a fiatalabbat szolgálat idején.


A tűzoltók meg csak évente egyszer-kétszer kockáztatják életüket, mikor az évben egyszer a kisvárosban tűz üt ki, vagy egy katasztrófa történik.


Persze-persze, mert "jogállamban nem lehet jogot elvenni", blablabla, yaddayaddayadda, de szerintetek van igazság, hogy a "kisemberek" dolgozzák szét az agyukat, a rendőr és tűzoltó meg kávézgat?


2011. júl. 16. 00:57
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
68%

"A tűzoltók meg csak évente egyszer-kétszer kockáztatják életüket, mikor az évben egyszer a kisvárosban tűz üt ki, vagy egy katasztrófa történik."


Csak mikor a az 50 éves tűzoltó elindul a 10.-re majd mondja, hogy várj 1 percet még kifújom magam.

És nem 1-2X van. ugyen nem csak a házakban üt ki tűz. Pl erdőben, mezőn is. ÉS nyáron rengetegszer. DE egy tűzoltónak nem csak a tűz oltsáa a feladata. A rendőröktől megértem, hogy elveszik. DE a tűzoltóktól nem kellene elvenni.

2011. júl. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
39%

Gondolom ugyanaz vagy aki itt szidja az orvosokat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__199..

2011. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
58%

", abból irodista rendőr lenne?"


A bűnözők az irodában vannak?

2011. júl. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:

"", abból irodista rendőr lenne?"


A bűnözők az irodában vannak?"

És a tűz? Egy tűzoltóságra nem kell olyan sok irodista. Szám szerint 1-2.

2011. júl. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
50%
Minden ember dolgozik, függetlenül attól hogy az eszével vagy fizikai munkával. Tulajdonképpen valamilyen szinten minden embernél be fog következni bizonyos szintű egészségromlás, de ennek alapján nagyon sok embert lehetne korkedvezménnyel nyugdíjba engedni, végül meg ki dolgozna? Én kizárólag a bányászok esetében értek egyet a korkedvezményes nyugdíjjal, ők minden áldott nap kitették magukat a veszélynek. Még a tűzoltóknál is elgondolkodnék egy kicsit, de valószínűleg ott nemmel válaszolnék. Lassan én is elérem az ötvenet, mégsem okoz gondot felfutnom a tizedik emeletre. Ez erőnlét kérdése, feltéve ha nincs a háttérben valamilyen egészségügyi probléma. Akkor valamilyen irodai munkát tartanék elképzelhetőnek. Félreértés ne essék, mint gyártulajdonos belőlem nem az irigység beszél, ha akarnám én már abba hagyhatnám ezt az egészet, mert vígan elélnének még a gyerekeim is már az örökségükből, pedig van négy belőlük, én más emberekkel szemben tartanám ezt igazságtalanságnak. Lehet megint megkövezni, de ez a véleményem.
2011. júl. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
51%

" Lassan én is elérem az ötvenet, mégsem okoz gondot felfutnom a tizedik emeletre."

Viszont addigra eléggé lestrapálják az ízületeiket.

2011. júl. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
83%

" Lassan én is elérem az ötvenet, mégsem okoz gondot felfutnom a tizedik emeletre."

De a tűzoltó nem sportcipőben, meg atlétában fut fel a tizedikre...

2011. júl. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
2011. júl. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
75%

A kisembereknek sem kellene szétdolgozni az agyukat,ha a munkáltatjuk tisztességes lenne!.

Nem véletlenül "találták" ki minden államban a korkedvezményes nyugdíjat!

Egy tűzoltó,vagy rendőr,vasutas nagyon rendszertelen életet él. Nincs vasárnap és ünnepnapja, nem reggeltől estig tart a munkaideje. Bármikor behívhatják a pihenőidejében is dolgozni. A bűnözők nem csak nappal bűnöznek! A tűz vagy egy súlyos baleset bármikor bekövetkezhet. Ezek az emberek 50 éves korukra fizikailag és pszichológiailag tönkremennek.

Nem azt mondom,hogy akik irodákban ülnek,azok is mehessenek korábban nyugdíjba,vagy azok,akik egészségesek.

De akik a területen dolgoznak,azok mehessenek el.

Kolopele pedig könnyen beszél. Próbálná meg pár hónapig azoknak az életét élni,akiktől sajnálja a kedvezményes nyugdíjat.

A másik kérdés: a tűzoltók,rendőrök a Fidesz szerint dolgozzanak 67 éves korukig. De a bíróknak már 62 éves korukban kötelező nyugdíjba menni! Ők vajon mivel érdemlik ki a korkedvezményt? Azonfelül,hogy a Fidesz így akarja a bírákat is lecserélni párthű emberekre.

2011. júl. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
92%

Én azt gondolom,hogy egyfelől a kormány a saját stabilitását ingatja meg az ilyesfajta intézkedésekkel.

Mert ugyan ki védené meg a kormányt egy tüntetésen ha nem a rendőrség?

Bár ma már van terrorelhárítási központ,de az nem elég.

Másfelől romlani fog a munkamorál erőteljesen.

Lehet,hogy apád 42 éves és a gyárban "rohad",viszont nem is fog valószínűleg senkinek se az élete rajta múlni.

Egy 50 éves ember már több mint valószínű ,hogy nem tudja ellátni a feladatát.Irodába meg ennyi emberre nincs szükség.

2011. júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!