Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem Magyarország az...

Szerintem Magyarország az egyik legjobb hely a világon, csak egy fő probléma van, hogy nincs munka és minden más gond ebből származik. Valaki gondolja még így?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem van itt munka is elég,csak nem azoknak akik nem tudnak semmit.

Én éltem kb 10 évig sok országban,tanultam,dolgoztam. és hazajöttem családostúl.

Itt is keresek annyit mint külföldön, a férjem is (itthon is 4-5000 euro a fizetésünk, de itthon kevesebbet adózunk)

csak tanulni kell, ha mást nem akkor egy jó szakmát (jó szakmunkás olyan ritka mint égen a csillag. Tapasztaltam amikor építkeztünk,amikor abútoraimat csináltatom, amikor ruhát varratok...) és akkor van munka is.

2011. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
1989 előtt volt munka. És szerinted jó hely volt Magyarország?
2011. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még nem voltam mindenhol, így nem tudhatom hogy tényleg az egyik legjobb hely-e.
2011. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon jó hely Magyarország, magyar vagyok itt vagyok otthon, ha elmennék bárhova, akkor már csak egy külföldi (másodrangú)lennék. Bár tény, hogy tényleg jobb lenne az élet, ha mindenkinek meg lenne adva, hogy emberhez méltó életfeltételei legyenek, és egy kicsit többet keresnénk (reálértékben) az sem lenne rossz.
2011. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon jó hely Magyarország, ha van pénzed.


Munka van, csak az a baj hogy keveset fizetnek érte. Tegyük fel Te asztalos vagy, én pedig egy étteremben dolgozom. Nekem nem fizetnek annyit hogy meg tudjam venni a Te asztalodat, ezért neked sincs annyi pénzed hogy gyere és egyél az éttermemben, ezáltal tulajdonképpen egymás anyagi előrejutását gátoljuk. És ez van sajnos mindenhol, a jövedelem teljes egészében el van költve, nincsenek megtakarítások amit vissza lehetne pumpálni a gazdaságba.

2011. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem is nagyon jó hely Magyarország, ha van pénzed. "


Megragadta a lényeget.


Fél éve volt egy riport ahol itt élő külföldieket mutattak.

Mondták, hogy tök jó helyek vannak itt. Persze ők nem dolgoznak, hanem vagy Német nyugdíjas volt vagy milliomos akinek több hajója is volt.

2011. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Igen az egyik legjobb, x27. helyen közvetlen Albánia és Eiópia között!
2011. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

ma 12:25

Éppen hogy nem volt munka, csak munkahelyek voltak. Látszatmunkahelyek. Az itt dolgozókat hívták vattaembereknek. Muszáj volta nagy Szovjetunió felé azt mutatni, hogy nálunk nincsen munkanélküliség.

Ebből származott aztán a legtöbb probléma, hiszen az állam csak fizetett, fizetett a nagy semmire (kölcsönökből.)

2011. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Problem2 ***** válasza:
81%
Legjobb hely a világon.Nem tudom máshol elképzelni magamat, csak ebben az országban.Csak ebben az országban tudom azt a küldetésemet teljesítenem ,mert itt adottak hozzá a feltételek.Sok potenciál van az országban ,amit ki lehetne használni ,ha normális vezetőink lennének.:)
2011. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Munka van, de csak azoknak akik tudnak nyalni, és akik valakinek a valakijük. A tudás, és a munkavégzés minősége semmit sem számít. Hosszú nyelv, összeköttetések, és máris van munka!
2011. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!