Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Havas Henrik a Cigányokról....

Havas Henrik a Cigányokról. Tartalmát tekinve mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés

A youtubon ezen a videocímen találtam rá, ahogy a kérdés kezdődik. Elgondolkodtató a mondanivalójának a tartalmi része. Tudom nehéz indulatok nélkül kezelni egyre inkább, főleg sokaknak vidéken, kisvárosban élőknek a tapasztalataikkal a háttérben a kérdéskört, de attól függetlenül, hogy a stílusát sokan ki nem állhatják Havas Úrnak, mond valamit. Tényleg idegesítő és a fő forrása a problémának, hogy politikailag "szépen" fogalmaznak a cigányság integrációjának a kérdéséről.

Belegondolt már valaki, hogy mi lesz ha átbillen a társadalom türelme? Hogyan magyarázzák majd meg a kormányok, politikusok hogy idáig jutottunk ha goromba lesz a helyzet?


1. Örökbe nem fogadják őket, hogy kiugorhassanak a szocializálatlan környezetből.

2. Az abortuszt egyenesen tiltják, mivel személyiségi jogokat sért és a baba jogai sérülnek. A 14 éves kislány személyisége, aki szüli a babát az persze egészséges marad.

3. Nem fognak beilleszkedni sokan közülük, mert nem is tehetik a környezeti hatások miatt.

4. A társadalomban a feszültség egyre elviselhetelenebbé válik, mivel a nyugati kultúrák merőben eltérnek az övükétől.


Akkor most mi van? Zsákutca? És ennek az egész társadalom issza meg a levét cigányok és magyarok is, képtelenség fenntartani így egy közösséget. Durva nem?


Én nem azt a kisgyermeket útálom, aki cigánynak születik, hanem azt a viselkedésmódot és törvényenkívüliséget, amivé vállnak szeretet és a jó példa hiányában. Sajnálom ezeket a tehetetlen gyerekeket és azt, amivé, amilyenné vállnak.


2011. júl. 17. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
én nem bírom havast, de azt a "kamerábabeszélős" videót én is láttam, szívesen odadugnám viktorviktor orra alá, persze csak miután 1 évet élt minimálbérből Gyöngyöspatán
2011. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
szerintem mond valamit a csávó
2011. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"1. Örökbe nem fogadják őket, hogy kiugorhassanak a szocializálatlan környezetből. "


Csak ehhez szólnék hozzá. Édesanyám a gyermekvédelem területén dolgozik, innen az info.

Ugye állami gondozottak között a nagy többség cigány, a nevelőszülők pedig többnyire magyarok.

Sok cigány gyerek van nevelőszülőknél (az örökbefogadás amúgy is ritka, még magyar gyerekeknél is), de azok, akik nevelőszülőnek jelentkeznek, általában a pénzért teszik, és maguk is elég szar körülmények között élnek. Rengeteg olyan nevelőszülő van, aki szinte maga is putriban él, a saját családjának pörköltet főz, míg a nevelt gyerek lekváros kenyeret kap, nincs türelme megnevelni stb. Ez nem szerető családi közeg, amire minden gyermeknek szüksége lenne. Hogy is lehetne így szocializálódni?

2011. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez csak DUMA!!

Van roma kollégám, ismerősöm és barátom is.

Fene se érti, de nekik már a nagyszüleiknek is sikerült integrálódni, nagyapám mellett húztak le több évtizedet a bányában, tudtak írni, olvasni, kertet művelni. A gyerekeik, unokáik pont úgy élnek bent a városban egy panellakásban, mint mi nem romák.

Erre a kérdésre válaszolhatna nekem akárki, hogy nekik miért sikerült, másnak meg miért nem??


A másik, hogy írják már le, nekik mit jelent az integráció, számokkal, tényekkel, adatokkal, különben megint csak szinonima marad arra, hogy "aggyá pízt, köll a segílly". Mindenki csak beszél róla, de senki se magyarázza el, hogy mi az.

Azért, mert ha leírják, hogy rendezett a környezetük, tisztálkodnak, tanulnak, munkát keresnek, nem bűnöznek, akkor ki kéne fejteni, mire megy el ennyi pénz, ha mindez ingyen van??? Csak AKARNI kéne.


Ebből soha nem lesz semmi...

2011. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző ordít benned a félelem és az igazság.
2011. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A témától függetlenül utálom azt a pöffeszkedő hájzsákot :)
2011. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan magyarázzák majd meg a kormányok, politikusok hogy idáig jutottunk ha goromba lesz a helyzet?

"


Hát, kérem mi nem ezt akartuk...

kb. így

2011. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:27


húzzál már innen.

rohadtul nem vagy vicces, sőt ostobább, mint egy kancigány!

2011. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

egyébként ezt amit elmondott a hájzsák úr, minden épeszű tudja...

nem valami magvas gondolatok

2011. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az első pár higgadt és érdekes hozzászólás után kezdtem naívan örülni. :-)

Nehéz a lényegre koncentrálni.:-) De ha megpróbálunk, akkor látjuk, hogy a fő probléma a kérdésben ez, mármint: Nem lehet kimondani a tényeket. Sőt egy pont után egyenesen tilos beszélni a valóságról, mert az belerondít a demokrácia rózsaszín festményébe, amit magunkról láttatni szeretnénk.

Ha nyíltan végre megbeszélhetné a társadalom a mély szegénység okát rassztól, származástól elvonatkoztatva, és mondjuk hozzáértő szakemberek szólalhatnának fel a parlamentben is a témában és úgy cselekednénk, hogy az gyakorlatias is legyen, akkor lenne várható érdemi változás.

Hogy a mély szegénység és az előítélet jellemzőbb tényszerűen egy adott közösségre vonatkoztatva ez nem lehet vita. A gond az, ha a sárgára azt mondjuk, hogy az kék a pirosra, hogy zöld, a feketére, hogy fehér.

"Orvel:1984"

Szerintem lehet változást előidézni jó irányba a cigányság felzárkózásának kérdésében, csak végre ki kellene ténylegesen emelni azokat a közösségeikből, akik miatt nem is akarhatják a változást, csak ezt amég nem lehet a liberalizmus nevében megtenni, addig inkább azok a gyerekek, akik megszületnek a putrikban, bűnözők, kirekesztettek lesznek. És természetesen a politika játékeszközei.

2011. júl. 18. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!