Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan azt hiszitek, hogy a...

Komolyan azt hiszitek, hogy a diktatúra jobb lenne?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert eddig Magyarországon elég fejletlen a demokrácia?


Miért ment itt akkor régen a sipákolás a médiatörvényről, meg hogy Orbán diktatúrát vezetne be? stb.


Ui: nem vagyok Orbán hívő


tiszta önellentmondás ez a GYK...


2011. júl. 18. 12:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

hát igen, ameddig nem termel ki magából jobbat az ország...

na mentem dugni, szevasztok!

2011. júl. 18. 13:38
 12/21 BlackSword ***** válasza:
62%
Egyetlen diktatúra sem lehet jobb a demokráciánál... Csak a demokráciához még fel kéne nőni...
2011. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Komolyan azt hiszitek, hogy a diktatúra jobb lenne?"


Ezt csak hülyék gondolják. A gyk-n pl. elég sokan.


"Csak azért, mert eddig Magyarországon elég fejletlen a demokrácia?"


Mihez képest fejletlen? A svédhez képest fejletlen, a világ demokráciának nagy részéhez képest pedig fejlett.


"Miért ment itt akkor régen a sipákolás a médiatörvényről, meg hogy Orbán diktatúrát vezetne be?"


Mert Orbán vezette be, és a baloldaliak hivatalból sipákolta, mint minden ellen, ami ehhez a kormányhoz köthető.


"tiszta önellentmondás ez a GYK..."


A gyk-n tapasztalatom szerint rendkívül kontraszelektált a mezőny.

2011. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nyugatiakhoz képest értettem....
2011. júl. 18. 16:03
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Én voltam az eredeti kérdés kérdezője. Ha megfigyelted, nem az a kérdés, hogy a diktatúra jobb-e, mint a demokrácia (kétségkívül kívánatosabb egy jól működő demokrácia), hanem azt, hogy a jólét vagy a szabadság a fontosabb számodra? Mivel a kérdés fikció, fel sem vetődik, hogy a kettő milyen viszonyban van egymással.


Egyszerűen fogalmazva: Lemondanál-e a demokráciáról viszonylagos jóléti gazdaságért cserébe?


Még egyszerűbben: Lemondanál-e arról, hogy 4 évente a szavazóurnák elé vonulj takaros lakásért, házért, olcsó, röhögve kipengethető rezsi- és kajaköltségekért cserébe?

2011. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

akkor az a baj, hogy nem vagy tisztában a fogalmakkal

Te arra akartál rákérdezni, hogy lemondanál-e az önrendelkezés jogáról?

ez így már nem feltétlenül államelméleti kérdés...

de jó, hogy még a kérdező sem tudja, hogy mi van...


ahhoz képest nézd meg, mi lett a kérdésedből.

2011. júl. 18. 16:34
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem hasznos válaszokat kaptam, ezek szerint az emberek többsége lemondana önrendelkezési jogáról viszonylagos jólétért cserébe.


Más kérdés, hogy ez az állapot meddig tart, mert a jót könnyű megszokni, az önrendelkezés hiánya pedig előbb-utóbb megszülné az engedetlenséget/lázadást.


Nem moderálom és nem hurrogom le a válaszaimat, szólás- és véleményszabadság van. Sokan értették, hogy mit akarok mondani.

2011. júl. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ma 16:03


Angliában 320 éves a demokrácia, itt 20 éves. Mit vársz, melyik legyen "fejlettebb"?


És szerinted az a megoldás, hogy akkor inkább itt legyen diktatúra?


Teljesen érthetetlen, hogy akiknek ekkora zavar van a fejében, minek osztják az észt itt a gyk-n.

2011. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"És szerinted az a megoldás, hogy akkor inkább itt legyen diktatúra? "


tudsz olvasni?


én a demokráciát pártolom...

olyanba kötsz bele, ami mindkettőnknek nyilvánvaló volt...

miszerint, hogy itt még túl fiatal a demokrácia

miért kezdted el ezt nekem bizonygatni?

honnan vetted, hogy diktatúra párti lennék?


-.-

2011. júl. 18. 18:00
 20/21 anonim ***** válasza:
Semmivel sem életképesebb egy diktatúra. A demokrácia mintaállamának pedig nem Magyarországot kell tekinteni, hanem például Dániát. Ami jelenleg rossz, az éppen a korábbi diktatúrák utóhatása miatt van.
2011. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!