Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha Brüsszelben...

Mi lenne, ha Brüsszelben döntenének a magyar költségvetésről, és annak végrehajtását felügyelnék?

Figyelt kérdés
Miben változna meg mindannyiunk élete? Jobb vagy rosszabb lenne?
2011. júl. 22. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Elveszítenénk az így is elég csekély szuverenitásunkat.
2011. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
39%

Még az hiányozna...

Így is belepofáznak mindenbe.

2011. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A sokszorosát fizetnénk Uniós hozzájárulásként a mostaninál, és a felét kapnánk vissza a mostaninál.


Egyszóval nem járnánk túl jól.

2011. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg jól járnánk, feltéve, ha ezzel együtt a többi országét is ugyanígy központosítanák. Valóban, szuverenitás feladásával járna, de befolyásolni így is lehetne, persze nem olyan mértékben, mint most.

Viszont a brüsszeli költségvetés esetében a gazdaság sokkal kiszámíthatóbb lenne, nem lenne 4 évente választások előtt pénzszórás, nem tudná kvázi "megvásárolnia" a kormánypártnak a szavazatokat, nem szállna el úgy az államadósság, könnyebb lenne a magyar cégeknek külföldön terjeszkednie (központi költségvetés mindenképpen magával vonz közös adózási és jogi alapokat).


Amúgy attól kérdezném, aki azt mondja, hogy hátrány lenne, hogy most hátránynak tartod azt, hogy Komárom megye, Budapest és BAZ-megye költségvetését valamilyen szinten központosították, és az állam dönt róla, nem pedig helyi szinten?

2011. júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

14:14! Ez bocsánat, de hülyeség. Már most is Brüsszelben határozták meg, hogy ki mennyit fizet be, és ki mennyit hívhat le, és ennek ellenére mégis többet veszünk ki, mint fizetünk be.

Ez miért változna egy központosított költségvetéssel?

2011. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Mi lenne, ha Budapesten döntenénk (mi magyarok) az Európai Unió költségvetéséről és annak végrehajtását felügyelnénk?
2011. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Én csak azt nem értem már 20 éve, hogy hogyan lehet olyan költségvetést elfogadni, amiben hiány van. Én se tudom azt megtenni otthon, hogy keresek 100-at és 120-at költök.
2011. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"Én se tudom azt megtenni otthon, hogy keresek 100-at és 120-at költök."


Pedig sajnos sok ember megteszi. :(

Nem vagyok devizahiteles, de van pár ismerősöm, akik azok és borzalmas az egész. :S

2011. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

15:33


"Én se tudom azt megtenni otthon, hogy keresek 100-at és 120-at költök."


De te nem is eszközölsz olyan beruházásokat, amik miatt havi 3-4%-ot nő a fizetésed.

2011. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

"Mi lenne, ha Brüsszelben döntenének a magyar költségvetésről, és annak végrehajtását felügyelnék?"


Hogyhogy "Brüsszel"? Az az unió, aminek a tagállamai mostanában sorban mennek csődbe? Inkább ne kontárkodjanak bele a magyar költségvetésbe azok az idióták.

2011. júl. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!