Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártnak vagy a híve,...

Melyik pártnak vagy a híve, illetve mi a politikai beállítottságod, és ha lenne egy időgéped, mit változtatnál meg a történelemben és miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve semminek és senkinek sem. Maximum saját magamnak. De én nem vagyok egoista, önző f..., úgy hogy ebből nem lesz kegyetlenség.

Mit változtatnék meg?? Nem tudom. Hogy a földön ki alakuljon az élet pl. Vagy hogy uralkodó lehessek és felépítsek egy normális országot, ami eddig senkinek sem sikerült, úgy tűnik.

2011. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szükségem hatalomra, félreértés ne essen, bár ha kapnék valaha, szívesen felasználnám egy szebb világért.
2011. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Manesz ***** válasza:
41%
MSZMP. És csakis arra hogy az 1989 és 1991 között széthullott államokat egyesítsem.
2011. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Semelyiknek sem vagyok a híve.


Megakadályoznám a Francia forradalmat.

2011. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ja bocs! A miért lemaradt:


Olvasd el: Burke: Töprengések a Francia forradalomról - című munkáját.

2011. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Én azt nézem, hogy ki mit mond, nem azt hogy melyik párt tagja.

Per pillanat a FIDESZ-t tartom leginkább alkalmasnak a kormányzásra, de, mondhatni, ők is csak a legkisebb rossz.

Politikai beállítottság alatt nem tudom mit értesz.

Nacionalistának tartom magam, de a mérsékeltebb fajtából.

Konzervatív nacionalista, ha van ilyen egyáltalán.

Magyar vagyok és a magyarság érdekét tartom a legfontosabbnak. Ugyanakkor a magyarságomat önmagáért való dologként élem meg, nem pedig mások (pl. a szomszédos népek) ellenében.

Úgy vélem, ragaszkodni kell a régi értékekhez és ha valami újat alkotunk, azt is lassan, organikus úton kell tenni, nem pedig csak úgy durr bele.

Ezen kívül sok szélsőséges libsizett már le, mert hiszek abban, hogy minden ember egyenlő jogokkal születik, nemre, nemzetiségre, vallásra és szexuális orientációra való tekintet nélkül, illetve hiszek abban, hogy az embereknek joguk van eldönteni, mit akarnak. (Már persze ha kompetensek a témában. Ez utóbbi miatt sem tartom megfelelőnek a demokráciát, mert az egyszerű ember dönt abban, amihez lényegében nem ért.)

A zárójelben leírt nézetem miatt sokan komcsiztak már le és küldtek volna el Kubába, vagy Észak-Koreába.

Nem akarok diktatúrát. Bár egy korlátozott monarchiát előnyösnek tartanék, de alapvetően nem ez a célom. Az elnyomásban ugyanúgy nem hiszek, mint a teljes szabadságban és demokráciában. Valahol a kettő között kell megtalálni a helyes utat.

Most többet nem írnék. Már így is elég hosszú lett.

Én úgy vagyok vele, hogy ha egy párt képviseli ezeket az elveket, nem számít, hogy hívják őket, én támogatom.


22/F

2011. júl. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Ja, igen! Mit változtatnék meg?

Nos, én úgy vélem, a történelem 99%-a nem változtatható meg csak úgy. Ha pedig meg akarjuk változtatni, úgy fel kellene bolygatni az egészet, hogy aztán már rá sem ismernénk.

De ezt figyelmen kívül hagyva, én a mohácsi csatát és ezzel a török dúlást akadályoznám meg, mivel ez lökött minket, nagyon leegyszerűsítve, a Habsburgok karjaiba, ami hosszú távon német orientációhoz, mindkét világháborúban a németek oldalán való részvételhez, Trianonhoz és a szovjet elnyomáshoz vezetett.

Persze kismillió más ok is van, ezért mondom, hogy egy dolog megváltoztatása sokat nem osztana, nem szorozna, de még talán ez lenne a leghasznosabb.

Maradjon Magyarország 1526 után is független állam, nemzeti királyok alatt!


22/F

2011. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megakadályoznám, hogy belépjünk a világháborúkba.


Nem hiszek a pártoknak, egyik kutya, másik eb. Ígérgetni bárki tud, de amelyik megkapja is a lehetőséget, hogy tegyen valamit, ugyanúgy a saját zsebi tömi, mint az előző kormány tagjai, nem egyszer kárt okozva az országnak.

2011. júl. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit változtatnék meg? Talán a muhi, mohácsi csaták eredményét.

Vagy 1918-ban megakadályoznám a hadsereg feloszlatását.

Illetve azt, hogy az első világháborút a központi hatalmak nyerjék meg.

2011. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Foxyy ***** válasza:
azt változtatnám meg, hogy ne az antant nyerje az 1. vh-t, és ezzel megtarthatjuk a trianoni határokat. és akkor már a 2. vh-ba sem sodródunk bele a németek oldalán, egyrészt, mert a németek sem háborúztak volna, másrészt nekünk meg nem lettek volna revíziós törekvéseink.
2011. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!