Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fenyíthessék a munkaadók a...

Fenyíthessék a munkaadók a munkavállalókat?

Figyelt kérdés

Az új Munka Törvénykönyve tervezete ezt is tartalmazza. Fél évi fizetésig terjedő pénzbírság és a munkaadó által kitalált egyéb szankciók lesznek alkalmazhatók a munkavállaló eddig is meglevő kártérítési felelősségén túl.


[link]


2011. aug. 1. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Az új Munka Törvénykönyve tervezete ezt is tartalmazza. Fél évi fizetésig terjedő pénzbírság és a munkaadó által kitalált egyéb szankciók lesznek alkalmazhatók a munkavállaló eddig is meglevő kártérítési felelősségén túl."



Nem lesznek.

2011. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Jól érzem a kormány munka tervét: 1. év: alkotmányosság megszüntetése, az erős kormány látszatát mutató intézkedések megtétele

2. év: gazdagoknak, munkaadóknak kedvező törvények alkotása (ezek gyakorlatilag a képviselők, meg a bandájuk), munkavállalók kizsigerelése és ellehetetlenítése

3.-4. év: bele se merek gondolni

2011. aug. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A másik hogy a munkaadókat is szivatják, a minimálbért meg akarják adóztatni:S
2011. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

"3.-4. év: bele se merek gondolni"


Nem is kell. Nem lesz 3-4 év, nyugodj meg. :)

2011. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Azzal miért a munkaadót szívatják, ha adóztatják a minimálbért? Az SZJA nem munkaadói teher, hanem a munkavállaló bruttó béréből kell levonni, "levont adó". Tehát a munkaadónak egy forinttal sem fog többe kerülni a foglalkoztatás, a munkavállaló viszont a levont SZJA-val kevesebb pénzt fog hazavinni a minimálbéréből. Hol itt a munkaadói szívatás? Max. egy sorral többet kell majd írni a bérszámfejtéskor...
2011. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én olyasmit olvastam, hogy a minimálbér megadóztatása úgy történne, hogy a bruttó bért megemelnék olyan szintre, hogy a munkavállaló nettó bére ne csökkenjen. Ebben az esetben a munkaadóknak kellene többletterhet vállalni, bár nem tudom, konkrétan hogy lesz.
2011. aug. 1. 17:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fenyítést komolyan kell venni, ennyinél nem is fognak megállni. Olvastam, hogy a derest is vissza fogják hozni, és aki a munkahelyén a főnökével tiszteletlenül beszél, vagy nem veszi le a sapkáját előtte, azt deresre is húzhatják.


Az elrettentés fokozására a derest narancssárgára kell mázolni, valamint minden vasár- és csütörtökön a legrosszabbul teljesítő dolgozónak rá kell állnia, és Szijjártó beszédeit kell hangosan felolvasnia fél órán keresztül.


Aki nem hiszi, annak utána járunk!


Pedro

2011. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Fenyíthessék a munkaadók a munkavállalókat?"

Ok nélkül nem tehetik meg most sem és a tervezet szerint sem. Azt nem értem én, hogy miért kell egy munkavállalónak OKOT adni arra, hogy fenyíthető legyen? Miért nem lehet egyszerűen csak megcsinálni a rád bízott feladatot? Oké, értem én, hogy dehát ennyi fizetés és társai. Nyugaton talán lehet szart csinálni munka közben?

2011. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
sőt, pallósjogot nekik!
2011. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Utoljára ilyet a Kádár-kor szabályozása tartalmazott, ezt hozza vissza a javaslat, elődjénél is kíméletlenebb és veszélyesebb kivitelben.

"


A fideszesek sose hiszik el mikor azt mondják visszatérünk a kommunizmusba.

2011. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!