Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a Fidesz-KDNP...

Akik ellenzik a Fidesz-KDNP kormányzását, tudnak reális alternatívát mondani helyette?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem vagy Fidesz-rajongó, az eddigi intézkedéseik jelentős részével nem is értek egyet, legalábbis teljes mértékben biztos hogy nem.


Azonban elgondolkodtam azon, hogy melyik párt jöhetne szóba helyettük?


MSZP: az ország eladósítása, "elk..ás, nem kicsit, nagyon", korrupció minden vonalon, megújulni képtelenség, megélhetési bűnözés legalizálása. Szerintem ez kilőve, mint reális alternatíva.


Jobbik: tény, hogy vannak támogatható elképzeléseik (pl. magyar termőföld védelme, cigánybűnözés visszaszorítása stb.), de fejlődésellenes, EU-ellenes, hatalomra kerülésük esetén a trianoni sérelmek miatt méginkább megromlana a viszonyunk a környező országokkal, rosszabb esetben a NATO-ból is kilépnének. Szerintem ez semmiképpen sem a helyes irány, mivel ha kilépnénk ezen nemzetközi szervezetekből, hazánkra az mindenképpen nagy veszélyt jelentene. Ezek mellett tagjai, támogatói jelentős részének még érettségi vizsgája sincs, nem gondolom, hogy szellemileg alulképzetteknek kellene irányítania az országot, valamint az alapvető emberi szabadságjogokat sem vennék figyelembe.


LMP ≈ SZDSZ. Azt hiszem, ezt nem kell kommentálnom.


Parlamenten kívüli pártok közül pedig nem látok olyat, aminek kellő tudása és támogatottsága lenne a kormányzáshoz.


Szóval, ha nem a Fidesz-KDNP, akkor ki?


2011. aug. 7. 15:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Mi?:P (az azért nem akartam írni, hogy én)
2011. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Az államnak kis közösségek föderációja kellene, hogy legyen.
2011. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
7%
Hát igen. Csak a buta és önző emberek mindig hőbörögnek.
2011. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%
A magyaroszági pártok közül egyedül a Jobbik az aki valóban kormányravaló.
2011. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a Jobbik jobb alternatívának számít, korántsem tökéletes, de szerintem a legjobb a parlamenti pártok közül.


"Jobbik: tény, hogy vannak támogatható elképzeléseik (pl. magyar termőföld védelme, cigánybűnözés visszaszorítása stb.), de fejlődésellenes, EU-ellenes, hatalomra kerülésük esetén a trianoni sérelmek miatt méginkább megromlana a viszonyunk a környező országokkal..."


Bár EU-ellenesnek mondhatjuk, szerintem nem ez a pontos kifejezés, én sokkal inkább hívnám EU-gazdaságpolitika-ellenesnek, mert nekik konkrétan a nyitott, szabad határokkal van a gondjuk az EU-val kapcsolatban, azzal, hogy kiszolgáltatottá tesznek minket gazdaságilag, hogy tönkreteszik az itteni vállalkozásokat, cégeket (amiről a magyar belpolitika is tehet persze, ez ellen óvatosan, de fel lehetne lépni). Nekik azzal nem lenne gondjuk, hogy EU-tagok vagyunk, hisz sok előnye is van, és mégiscsak jobb valami nagyobb közösséghez tartozni, itt azzal van a gond, hogy minket, kis országokat kiszolgáltatottá tesznek és kénytelenek vagyunk a németektől, osztrákoktól, franciáktól stb. vásárolni, mert a mi mezőgazdaságunk, mi iparunk már nulla, fejlesztések pedig nincsenek az országon belül. Az utóbbiról szintén mi magunk tehetünk, a többiről viszont részben az EU-s gazdaságpolitika, amire kényszerítenek minket.

A másik a fejlődésellenesség, ezen is el lehetne vitatkozni. Oké, hogy támogatják a régi értékeket, a régi szokásokat, bár ezzel párhuzamosan, nem értem, miért nem fejlődhetne az ország. Eddig is a nyugati fejlődés által fejlődtünk mi is, sodródtunk az árral, jönnek a nyugatiak, behozzák a termékeiket (azért, mert pl hajszárítót nem gyártanak Magyarországon, attól még lesz továbbra is, ha a Jobbik lesz hatalmon! és banán és narancs is lesz... behozzák külföldről, de amit magunk is előállíthatunk, azt miért hozatjuk be?!). Szóval kicsit érdekes, jó, hogy tájékozódsz, de nem kell ilyen drasztikusan felfogni a dolgokat, Európában élünk, középkori körülményeket már akarva sem lehet visszahozni. Ja, de, igen, ha annyira leépítik az országot, hogy éhezni fog a nép, hogy magunknak kell otthon termelni az ételt, hogy nem lesz kocsira pénz, hogy megválasztják I. Viktor királyt. :D Akkor lesz itt középkori körülmény...

2011. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Most már annyi szerződés van + hatlamas az álamcsőd, hogy elég rossza a helyzet....És ezzel nem csak mi vagyunk így.

Végülis akár rabszolgák is lehetnénk...

Készülőben van valami rossz, nagyon rossz dolog.

Az összes szemét szerződést meg kellene szűntetni, az összes adósságot pedig kiegyenlíteni. De hogy??

Nem is fogják hagyni...

Az egész világnak változásra van szüksége. Előbb utóbb háború lesz, ha ez így megy. Aktív vagy passzív, mindegy. Ha nem teszünk semmit, lehet észre sem vesszük majd, hogy mindent elbuktunk. Mikor feleszmélünk késő lesz. Szintén háború vagy vereség.

2011. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
És még annyit, hogy a környező országok már így is teljes szívükből gyűlölnek minket, szóval ezen rontani már nem lehet! Osztrák, szlovén határ közel, szlovákiában is jártam már, sajnos tapasztaljuk... Ausztriában vannak, akik "magyar rabszolgák"-nak hívnak minket... de erre rá is szolgáltunk, hozzáteszem. Mikor a magyar lopni jár ki Ausztriába?! Csoda, hogy utálnak minket?!
2011. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Parlamenten kívüli pártok közül pedig nem látok olyat, aminek kellő tudása és támogatottsága lenne a kormányzáshoz."


Tudásuk az lenne,bőven,sőt még hitelesebbek is lehetnének egyes pártok mint a parlamentben lévők,de kevés a támogatottságuk.Hogy miért?Azért mert sokan így gondolkoznak mint te,és elhiszik,hogy nincs más alternatíva.

De alternatíva mindig van.

2011. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

csőd = adosság:D

Bocsi.

2011. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szlovákiában*
2011. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!