Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaha lesz még olyan, amikor...

Valaha lesz még olyan, amikor minden munkaképes embernek jut állandó, biztos munkahely?

Figyelt kérdés
Nemcsak Magyarországon, az egész világon.
2011. aug. 8. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

egyszerre biztos nem gondolj bele sok munkát már robotok végeznek kapásból a világon sokmillio minusz munkahely

max akkor ha kihal az emberiség 50%-a majd valamikor

de elképzelhetetlennek tartom hogy legyen mindenkinek munkahelye

2011. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, sem világ viszonylatban, sem Magyarországon. Viszont törekedni lehet/ kell a minél magasabb foglalkoztatottságra.
2011. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos nem, de ilyen soha nem is létezett, maximum papíron.

De ha belegondolsz, nincs is rá mindenkinek szüksége. Gondolj csak a háztartásbeliekre, a nem bérből élőkre (akinek pl. vagyona van, és abból él), aztán ott vannak azok, akik nem tudnak dolgozni, mert munkaképtelenek, betegek, stb.

Az bőven elég lenne, ha azoknak jutna munkahely, akiknek szükségük van rá. De sajnos ez a helyzet is elég utópisztikus számomra :(

2011. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gr. Shadow ***** válasza:
Talán majd a harmadik és a negyedik világháború között... :-(
2011. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem, ilyen soha nem lesz.

Maximum olyan, hogy papíron mindenkinek van munkája, de a munkahelyén nem csinál kb. semmit.

Mint régen a szocializmusban.

Mindenki dolgozott, de hogy?

Egy csomóan csak tengtek-lengtek a munkahelyükön.

Ahogy most is.

Az irodákban dolgozók fele, humán területen értem, jóformán semmit nem csinál.

1 ember munkáját 3-4 ember végzi, 8 órából kb. 2 órát dolgoznak, a többi időben, csak beszélgetnek, esznek, kávéznak, lignek-lógnak.

Meg pletykálnak.

Ennyi emberre most sem lenne szükség a munkahelyeken, de csinálnak helyet az ismerősöknek stb...

2011. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
utolsó akkor szerinted a munkavállalók 75%-át el kéne bocsátani ugye?
2011. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt nem mondtam, csak leírtam, amit tapasztaltam.

Ez van.

Én ezt láttam, és kész.

2011. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Állandó, biztos munkahelye" sohasem volt sok embernek.


Az ipari forradalom előtt eleve az emberek több mint 90%-ának nem volt "munkahelye", mert paraszt volt. A parasztnak nincs munkahelye, a munkája egyszerűen az életformájának része.


Mihelyt az ipari forradalom során kialakult a munkásság, kialakult a munkanélküliség is. A 19. században a segédmunkások napi bért kaptak. Reggel jelentkeztek egy műszakra dolgozni, este felvették a bért. Másnap reggel ismét jelentkeztek, ha kedvük volt (vagy volt hova). Szakmunkások már heti bért kaptak. Teljesen bizonytalanok voltak a munkahelyek, ha csökkentek a gyár eladásai, akkor leépítette a munkahelyeket, ha nőttek, akkor növelte a számukat. Az átlag proli néhány hetente váltott munkahelyet.


Az állami állások tartósabbak voltak, de csak az emberek néhány %-a volt állami hivatalnok vagy közalkalmazott.


A 20. században nőtt a munkahelyek tartóssága. Több lett a közalkalmazott, és az ipari munkahelyek is stabilabbak lettek, a munkások már havi bért kaptak és néha évekig dolgoztak 1-1 helyen. De ez egy újdonság a történelemben. Munkanélküliség viszont mindig volt.


A jövőben a munkahelyen biztonsága csökkenni fog, mert a gazdaság változásai gyorsabbak. A technikai fejlődés pedig folyamatosan szünteti meg a munkahelyeket és hoz létre újabbakat.


Tehát az teljesen téves elképzelés, hogy akármikor a történelem során volt munkahelybiztonság. Mindig csak nagyon kevés embernek volt biztos munkahelye. Aki önálló, annak biztos a "munkahelye", de neki sem biztos a megélhetése.

2011. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem lesz, ez a versenyre épülő kapitalizmusban lehetetlen,.

valamit valamiért.

2011. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Én ezt láttam, és kész.

"


rossz helyeken forgolódsz

2011. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!