Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért akarják megmondani...

Sokan miért akarják megmondani a panelból hogy Magyarország így meg úgy mezőgazdasági nagyhatalom lehetne?

Figyelt kérdés
Azért ez nem ilyen egyszerű
2011. aug. 9. 10:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Mert még onnan is látják,mennyi a bevetetlen terület Magyarorzágon, és mennyi a munkanélküli. Ha ki lennének tolva munkanélküliek a földre dolgozni, egyből kevesebben lennének. Ráadásul pl a búzából lehet kenyeret, sört csinálni. A szőlőből lehet bort csinálni és így tovább...
2011. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
A panellakó szerinted nem magyarok, nem lehet véleményük? Én egy vidéki városból kerültem Budapestre, és van elképzelésem a mezőgazdaságról. Az én városomban is volt termelőszövetkezet, ahol nagyon sokan megéltek a munkájukból, és ezért igencsak sokat dolgoztak. Volt normális piac, a családi házban, kerttel rendelkező lakosok megtermelték a zöldségeket, ami meg felesleg volt eladhatták a piacon. Szervezetten folyt a munka a szövetkezetekben, és a magyar gyümölcs, zöldség minősége kiváló volt. Miért ne lehetne újra foglalkoztatni így nagyon sok embert. Nincs köze a panelhez a kérdésnek. Nagyon sok -régen vidéki- ember él panelban, mert csak erre futotta. Szóval nekik is lehet hasznos véleményük.
2011. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sok előttem szólónak igaza van.

Mezőgazdasági nagyhatalom nem lehetünk, mert nincsenek akkora termőterületeink, mint például Ukrajnának, de ha kihasználnánk a mezőgazdasági adottságainkat és növelnénk a termelési kapacitást, valamint a mezőgazdaságra alapozott feldolgozóipart, akkor nem kellene importálnunk egy rakás élelmiszert, ami egyébként itthon is előállítható lenne, ráadásul komoly bevételeink lehetnének élelmiszerexportból.

2011. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 doboszoli ***** válasza:
58%

Mert az életükben nem léptek még tehénszarba.

Azt hiszik, a tejet zacskóban/dobozban termelik, a Milka tehén meg tényleg lilán születik.

Amit nem sikerült a téeszeknek szétzülleszteni, a "rendszerváltók" bevégezték. Se mezőgazdaságunk, se feldolgozó iparunk, lassan már a szakemberek is kihalnak.

Könnyebb pártot alapítani, mint gazdálkodni.

2011. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!