Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaznak tartjátok ezt az...

Dick Esmen kérdése:

Igaznak tartjátok ezt az idézetet a magyar politikai közéletre?

Figyelt kérdés
"A legádázabb gyűlöletkeltők a szólásszabadság bajnokaiként verik elszántan a mellüket."
2011. aug. 16. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
ezek a cionisták-liberálisok
2011. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
A Jobbikra mindenképp. Ugye cigányok elleni gyűlöletkeltés, szent korona hókuszpók (jézus magyar volt ftw!), meg a trilliárdos Rothschild rémtörténete...
2011. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Gyűlöletkeltés nélkül is alapból rengetegen utálják a cigányokat, és nem a bőrszín, hanem a VISELKEDÉSÜK miatt.
2011. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
inkább arra kéne felhívni a figyelmet, hogy ez inkább illik a zsidókra mint a jobbikra..
2011. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Jajj, hagyjatok már ezzel a gyűlölködés izével...

Ha én most keresztény vagyok és gyűlölöm az ördögöt és a tetteit vagy egy kertész vagyok és gyűlölöm a krumplibogarakat, akkor most egy agresszor terrorista vagyok?

Miért nem lehet belátni, hogy vannak olyan cselekmények, tettek, életmódok, életformák, amiket igenis gyűlölni, megvetni kell, mert létezésükkel negatív irányba sodorják azoknak az életét, akik pozitívra, szépre és jóra törekednek?

Példának okáért a keresztények azért nem komálják az ördögöt, mert szerintük pusztulást, káoszt és ármánykodást hoz a világra. A kertészek azért utálják a krumplibogarat, mert felzabálja a burgonya levelét és ezzel elpusztítja a termést.

Nem lehet azt mondani, hogy mostantól ti, keresztények imádni fogjátok az ördögöt és rózsaszín felhőcskéken fogtok vele együtt repkedni a csodálatos szivárványok között és holnap a kertészek majd a krumplibogarakkal ülnek le a szépen megterített asztalhoz úriasan teázgatni és nevetgélni a világbéke jegyében, mert ez egyszerűen röhejes.


Érdekek vannak. Kemény érdekek. Egyik oldalnak ez az érdeke, másiknak az. És amikor ezek egymást keresztezik, akkor konfliktusok állnak elő, ahol a felek gyűlölik a másikat. Ez teljesen természetes és nem lehet agymosó, hippi képtelenségekkel elfedni.


"Ember, küzdj és bízva bízzál!"

2011. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

"Ha én most keresztény vagyok és gyűlölöm az ördögöt és a tetteit vagy egy kertész vagyok és gyűlölöm a krumplibogarakat, akkor most egy agresszor terrorista vagyok?"


Nem, csak éppen ez mellébeszélés.

2011. aug. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nem csak nálunk, hanem mindenütt, ahol az emberek érzékenyek a szabadságukra/függetlenségükre.
2012. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös... aki szerint a gyűlölet természetes.


Nem az! Szavaiddal élve: "nem komálni" az nem ugyanaz, mint "gyűlölni". A gyűlölet az, amikor valaki már annyira nem komál valamit, hogy szenved tőle. Ettől akár elkezdhet szubjektíven gondolkozni, szélsőségekhez vonzódni, eltorzul a személyisége is.


A gyűlöletre nem szabad fátylat borítani, mert árt ott ahol jelen van. Nálunk viszont sajnos tényleg ez folyik, gyűlöletet szítanak, most tökmindegy kik ellen, mert könnyen szereznek vele támogatottságot.


"Egy közös ellenség több embert tart össze, mint egy közös barát."

2012. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!