Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz Európa jövője?

Mi lesz Európa jövője?

Figyelt kérdés

Ha továbbra sem akarnak gyereket vállalni, akkor más népek veszik át a helyünket? Halálra van ítélve a kultúránk? Modern kori honfoglalás? Az erősebb nemzet túlél, míg a "civilizált" gyengébb kipusztul?


Már régóta foglalkoztat ez a kérdés. Nektek mi a véleményetek?


2011. aug. 17. 13:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"A nemzet, mint fogalom, eléggé mesterséges, idővel felváltja majd valami új."


A nemzet nem mesterséges fogalom, hanem egy természetesen kialakuló, kultúrális, származási alapon álló (nemzet --> nemzés) közösség.


Én mesterségesnek azokat a kreatúrákat neveném, amik több nemzetet próbálnak összefoglalni, mint például az Osztrák-Magyar Monarchia, szovjetunió, Római Birodalom és most az EU, valamint az USA is (hiába áll európai származású, közös kultúrát kialakító néptömegből az USA, amikor egyszerűen nem képes kezelni a fejlett kultúráját leromboló afrikai és latin-indián tömegeit).


Mivel ezeknek az államalakulatoknak nincs semmiféle nemzeti összetartozási alapjuk és kultúrális egységből fakadó azonos gondolkodásmódú népük, ezért szépen fel is bomlanak idővel.

2011. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem megoldás, hogy lezárjuk a határokat."


Szerintem pedig ez az egyedüli megoldás.

Miért ne lenne ez a megoldás?

2011. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Azért nem, mert egy idő után elfogyunk és nem lesz, aki elvégezze a munkát. Már most közelítünk a 9 millió felé, annak ellenére, hogy van egy állandó bevándorlás is.
2011. aug. 17. 14:16
 14/30 A kérdező kommentje:
Plusz hiába zárja le Magyarország a határait, (ami szintén kivitelezhetetlen az EU miatt) ha a többi EU-s országból szabadon lehet belépni.
2011. aug. 17. 14:17
 15/30 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy lezárjuk a határt az alapvető probléma még nincs megoldva.

1. Folyamatosan fogyunk.

2. Előbb-utóbb valamelyik nép átveszi a megüresedett helyeket.

3. A társadalom is elöregszik, ami a szociális hálót fenyegeti.

4. A többgyerekes családban felnövők finanszírozzák a nyugdíjas szinglik megélhetését, egészségügyi ellátását stb.

5. Nagy társadalmi feszültségek alakulnak ki.


Ezekre nem megoldás a határ lezárása.

2011. aug. 17. 14:22
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem Magyarországra nem akarnak azok az emberek jönni, akik Európába akarnak bevándorolni. Azon iknább a nyugati területeket veszik célba.


Azt meg, hogy fogyunk, nem Fekete Pákók, meg Szaddam Husszeinek betelepítésével kéne megoldani, hanem olyan irányba kellene terelni a magyar fiatalok gondolkodását, hogy családalapításban és a párjuk és gyermekeik iránti odaadásban lássák az élet értelmét (nem kefélésben, függetlenkedésben, önfejűsködésben, alkoholizmusban, dohányzásban, léhaságban és drogokban) és ehhez államilag is meg kell nekik adni minden támogatást, nem 90 ezer Ft-tal kiszúrni a becsületesen dolgozó magyar szemét, miközben ezermilliárdok mennek el a semmire, közben meg azt szajkózzák az alja emberek (a dicső vezetőink), hogy "de nincs péééz semmire!!!".

2011. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%

mond csak vagyok

jobbikos vagyok, és nem tudom szerinted mi a nagy kapcsolat a terrorista és a jobbik közök

berivik zsidóbarát szabadkőmüvesnek nevezi magát, ez nem egyezik a jobbik nézeteivel, a jobbik nézeteivel nem egyezik a népirtás sem, és a muzulmanofóbia sem, nem ugy mint a te nézeteiddel

2011. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb inkább az lenne, ha mindenki fogyna(főleg Ázsia) és utána a világnépesség kb 2-3 milliárdnál stagnálna. Kevésbé terhelnénk a bolygót és az erőforrások sem oszlanának el annyira, mint most.
2011. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy a Jobbik támogatja a terrorizmust egy szóval sem. Én szimplán nem vagyok Jobbikos, mert nem tudok azonosulni vele, ennyi. Azért írtam ki, hogy nem vagyok jobbikos, mert szerettem volna megelőzni, a következő kérdést.
2011. aug. 17. 16:11
 20/30 A kérdező kommentje:
Eleve nem tudom, miért kell személyeskedni, kedves oláhpécse??? Feltettem, egy Európa és Magyarország népesség csökkenésére egy kérdést, erre jössz azzal, hogy kapcsolatban állok egy tömeggyilkossal. Hol itt a logika? Látod pont az ilyen emberek miatt, nem szeretem a Jobbikot.
2011. aug. 17. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!