Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek itt annyian a...

Miért hisznek itt annyian a diktatúrában?

Figyelt kérdés

Írjatok már egy olyan országot, ahol MOST jólét van, nincs hiány, sem politikai foglyok és diktatúra az államberendezkedés?

Be kéne már látni, hogy jólét csak demokráciában van, még akkor is ha a demokrácia sem a legtökéletesebb államforma...


2011. aug. 27. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, de a demokráciák általában párszáz évig húzzák aztán á dieu... Sőt, igazán csak Periklész idejében működött az igazi demokrácia, ott is mindenféle "jutalommal" kellett ösztökélni a népet, hogy részt vegyenek Athén dolgaiban.

Valamelyik ókori filozófus mondta, hogy a demokrácia mindig csak türanniszba torkollik.


Most meg megint a demokráciák ideje van, ennyi... a köztársaság-beli rómaiak is biztos körberöhögték volna azt, aki azt mondja nekik, hogy lesz még ott császárság is...


Arisztotelész egyenesen a monarchiát tartotta a legjobbnak, ami meg nem egyenlő a diktatúrával...

2011. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 A kérdező kommentje:

"Kettőnk közt pedig a különbség, hogy én tudom, mikor lehet még valamiből értelmes keret közt kiszállni, míg te nem! "


valóban, én nem tudok úgy alakoskodni, mint te :)


"Elvakult vagy, véresen véded a vélt igazad, rendes tényeid nincsenek, tökéletes demokráciaharcos leszel te is! "


A demokrácia nem elvakultság, a diktatúra minden esetben az!

Tényeim vannak, neked nincsenek, egyedül a monarchiás fszságot tudtad betolni, ami harmatgyenge, mivel az abszolút monarchia nem diktatúra.

Ja és inkább legyek demokrácia harcos, mint egy utópista diktátorimádó sz@r!

2011. aug. 27. 18:47
 43/87 anonim ***** válasza:

"Minden népnek olyan kormánya van, melyet megérdemel. Ki kell termelni a jókat."


És ezt mégis hogyan képzelted el?

2011. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
Ja és egy diktátor miért ne kérdezhetné meg a népet, miért ne lehetne tanácskozás??? Azt nem kellene hagyni, hogy primitív emberek miatt ne lehessen jó intézkedéseket létrehozni.
2011. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 A kérdező kommentje:

jól képzeltem el.

Mondjuk az oktatásra és a gondolkodásra kell helyezni a hangsúlyt, arra, hogy önerőből legyünk valakik, ne mások hátán.

Nem hiszem, hogy magyarázattal tartozom neked, ugyanis itt én kérdeztem, nem te.

2011. aug. 27. 18:49
 46/87 anonim ***** válasza:

"Mondjuk az oktatásra és a gondolkodásra kell helyezni a hangsúlyt, arra, hogy önerőből legyünk valakik, ne mások hátán. "


Na ez teljesen igaz.

2011. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 Ucsiha Madara ***** válasza:
Ja, és ha már a demokrácia olyan jó. Most ugye megválasztottuk drága jó kedves tündérbögyörő Orbán Viktorkáékat. Most tulajdonképpen 4 évig azt csinálnak, amit akarnak a 2/3-ukkal, és le se tudjuk őket váltani. Szóval, ennyit erről.
2011. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 A kérdező kommentje:

"a és egy diktátor miért ne kérdezhetné meg a népet, miért ne lehetne tanácskozás??? Azt nem kellene hagyni, hogy primitív emberek miatt ne lehessen jó intézkedéseket létrehozni."


A diktátorok nem szokták megkérdezni a népet.

A primitív emberek csak akkor tudnak keresztbe tenni, ha forradalmat csinálnak, amiből diktatúra lesz. :)


Na ennyit rólatok!

2011. aug. 27. 18:51
 49/87 A kérdező kommentje:

"Most ugye megválasztottuk drága jó kedves tündérbögyörő Orbán Viktorkáékat. Most tulajdonképpen 4 évig azt csinálnak, amit akarnak a 2/3-ukkal, és le se tudjuk őket váltani. Szóval, ennyit erről.

"


1. ne a magyar kb. 21 éves demokráciából indulj ki...

2. le lehet őket váltani

3. én jóléti társadalomról beszéltem. itt olyan nem volt még.

Látszi, hogy elkeseredésetekben fordultok a diktatúra felé és ez a gyengeség és az önálló gondolkodás hiányára vall.

2011. aug. 27. 18:52
 50/87 A kérdező kommentje:
na, lépnem kell, majd folytatjuk.
2011. aug. 27. 18:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!