Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélemény az egészségügyi...

Mi a vélemény az egészségügyi dolgozók helyzetéről?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ki mennyire érintett ebben a kérdésben, de ami azt illeti, eléggé lenézik az ezen munkakört betöltőket! Dühítő érzés, mikor újra meg újra csak azt lehet hallani a rádióban, vagy a televízióban, h a kezdő és gyakorló orvosok sorsa milyen keserves itt Magyarországon, de mi a helyzet a kiszolgáló személyzettel? Ha ők nem lennének a szegény kis orvosok sorsa azt hiszem már kilátástalanná is válna, nem csak keservessé! Lenézik a betegszállítókat, a műtősnőket, a műtősfiúkat, az ápolókat és mindenki mást akinek nincs dr felírat a neve előtt! Elég megalázó ilyen körülmények között dolgozni, és akkor még a kormányra sem számíthatnak! Jövőre valószínűleg elveszik a műszakpótlékokat, az útiköltség finanszírozást, az úgynevezett kafetériát /étkezési utalvány/ már régóta megvonták! Az ügyeleti pótlékot 50%-kal csökkentik! Így már szinte szégyen az összeg amit ezek az emberek kézhez kapnak egy egész hónapos meló után, mondjuk 5db 24órás ügyelettel! Csakhogy képbe kerüljünk ez nagyjából a 80e összeg alsó határát is csak nagy nehézségek árán fogja elérni! A kérdés pedig csak most következik: Van e értelme emberekkel foglalkozni? Van e értelme veszélyes körülmények között dolgozni egy cseppnyi megbecsülés nélkül? Ki fog jövőre közalkalmazottként dolgozni éhbérért? Még az utca seprők is komolyabb bérezést kapnak, és nem nagyon van esélyük más ember életének veszélyeztetésére, illetve bármiféle fertőzés benyelésére! Olyan mintha az egészségügyet is szisztematikus módszerekkel vinnék a biztos csőd felé! Ami pedig a legnagyobb szégyen, h ezért senki sem mer kiállni és vállalni a felelősséget, még a kórházak vezetői sem!
2011. aug. 30. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Akad olyan megyei kórház, ahol még a közalkalmazotti bért sem kapják meg, mert a kórház zrt.
2011. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ami minden magyar dolgozóéról: Siralmas.
2011. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szépen ez lesz a sorsa az összes dolgozónak az összes iparágban.A lényeg egyszerű:olyan mértékben csökkenteni az emberek életszínvonalát,hogy azon kívül,hogy milyen módon szerzi be a napi kaját már más ne is érdekelje.Innentől kezdve azt csinálnak a megfelelő helyen levő emberek amit csak akarnak,anélkül,hogy bárkinek bármi feltűnne.

Éhenkórász nem a napi politikával foglalkozik,vagy azzal,hogy milyen módon juttatják külföldre az adófizetők pénzét egyszerű banki trükkökkel.

Ilyen egyszerű az egész.

Gondoljuk át: ha csökken az emberek bére,akkor csökken a befizetett adó is.Mégis ez történik.Vajon mi az oka?

Az államnak igazából semmi érdeke nem fűződne hozzá...

2011. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ez a véleményed akkor talán a környezeted kellene megkérdezned. Egy biztos, hogy egy betegszállítónál, vagy takarítónőnél, de esetleg egy nővérnél nagyobb Úr nincs a világon. Peckesebben járnak, mint az orvosok,. Azt hiszik, hogy Ők azt Isten f.sza. Nem mondanám, ha nem ezt tapasztalom. Az, hogy emiatt az orvosok rosszallásukat fejezik ki és lenézik Őket ? Hát nézzetek magatokba !
2011. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen! Pontosan ez a véleményem, mind azon túl, h mélységesen magamba néztem mielőtt a topic-ot megnyitottam volna! Sajnos két dolgot láttam magamban de azt kristálytisztán, megvetést és szánalmat, a magadfajta gondolkodás miatt! Sejthető volt, hogy valakinek ki kell állni a másik oldal igazáért, és az is, hogy majd az annak megfelelő gőggel, és rátartisággal fogja majd hozzá intézni szavait! Megnyugtathatlak eljutott, a mindenáron való védekezésed, hogy ennek ellenére nincs igazad, talán még te is belátod, csak a büszkeség vezérel, mint minden embert! A MAGYAR munkás ember akkor is emelt fővel "peckesen" fog járni, mikor a magadfajta ezerrel pereskedik, egy műhibából adódóan, és végig másra hárítja tettei következményeit, míg a többi "kis" ember önhibáján kívül kerül lapátra! Ha te másképp látod ezt a sorsot, akkor te nem is igazán tudod, milyen az keményen dolgozni, nyilván neked nem kellett más gondját cipelni a válladon, és sohasem kellett azért aggódnod, hogy holnap miből fizeted a csekkeket, miből töltöd meg a hűtőd, és mit teszel akkor ha a kevesebb még kevesebb lesz! Szóval egy szó mint száz, nem vagyunk Isten f.sza, mi csak életben tartjuk az egészségügyet, és olyan munkát végzünk amit a magadfajta meg sem tudna oldani, mert letörne a dereka! Úgyhogy azt mondom egy ilyen ember ne osztogassa az észt, és én sem mondanám ezt, ha nem így tapasztalnám! Köszönöm a kommented!
2011. szept. 4. 06:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olyan vélemény, ami még csal lehetőséget sem ad vitára, tehát igy a véleményemet fenntartom függetlenül attól, hogy az egyik családtag is eü-i dolgozó. Csak mellesleg a "munkát" nem ebbe a rendszerben tanultam , de volt részem ebben is fele ebbe a rendszerbe telt le.Igy, hogy bizonyos jelekből valamilyen tapasztalatot és konzekvenciát levonjak nem kell nagy doktorátus. Elmondható, hogy a lábától büdösödik a fej. Nem véletlenül tart ott az eü. ahol tart. Bocsánat, hogy megsértettem, de akinek nem inge ne vegye magára, akinek meg az öltözködjön fel. /Hofi G/
2011. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet! Ha a "fej" megadná amire szüksége van a "lábnak", a séta mindjárt könnyebb és gyorsabb lenne! Mindhárom szférára van rálátásom, legalább ne hibázna annyit a vezetőség, és nem lenne ennyire látványos, akkor nem is robbanna ki semmilyen felkelés! Legalábbis remélem!
2011. szept. 4. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!