Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik, hogy szavazásná...

Miért engedik, hogy szavazásnál párton belül mindenki kötelezve legyen az azonos szavazásra?

Figyelt kérdés
Ezzel az erővel elég lenne minden pártból 1 személy a szavazásra, a pártlétszám szorzójával, a többieket meg nem kéne fizetni ezért a munkáért. Milyen marhaság már, hogy "megtiltják", hogy máshogy szavazzon!
2009. ápr. 20. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

valamit valamiért.


azok számára van kötve elvileg a szvazás, akik valamely frakciónak a tagjai. ők jellemzően úgy kerültek be a parlamentbe, hogy egy párt állt mögöttük. ezért pl. nem nekik kellett fizetni a plakátjaikat, hanem a párt fizette. (plussz vannak akik országos listáról kerültek be, közvetlenül nem választották meg őket)


teljesen reális, hogy ha én tettem lehetővé, hogy bekerülj, akkor szavazz úgy, ahogy én akarom. ha önállóskodni akarsz, akkor a választásokon se túrkálj a zsebemben. akkor indulj függetlenként.


az nyílván nonszensz, hogy ha én, mint párt valakit súlyos pénzekkel szponzorálok, akkor utána az én programon ellen tevékenykedjen.


van ilyen egyébként, egyénileg megválasztott (tehát nem országos listás) képviselők időnként át szoktak ülni a függetlenek közé.

2009. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!