Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "WikiLeaks: Orbán azt kérte,...

"WikiLeaks: Orbán azt kérte, ne arra figyeljenek, amit a kampányban mond" Mi a véleményetek? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 5. 13:55
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
OV: "Hagyják figyelmen kívül, amit mondok"
2011. szept. 5. 13:55
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Én mindig is figyelmen kívül hagytam, amit mond :)
2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
Magától értetődő. 2006-ban 14. havi nyugdíjjal kampányolt a Fidesz, mindenki tudta, hogy esze ágában se lenne ezt bevezetni. A külföldi diplomaták azonban még képesek lettek volna és komolyanvették volna ezeket a "kisembereknek" szóló üzeneteket, ami hiba lett volna. De ez ott van a cikkben is.
2011. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Nos, idéznék egy klasszikust: "hazudtunk reggel, meg éjjel meg este". Ezek után bárkitől bármit elvárni ebben a "k* országban" szerintem felesleges. Ha egy min.elnök ilyen példát mutat, akkor bárki bármit megtehet, még egy másik min.elnök is.


Nekem sem tetszik, de ez van.

2011. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Az,hogy a fideszeseknek ez teljesen mindegy! Az mszp népszerűsége folyamatosan csökkent,amikor kiderült,hogy hazudtak,de a fideszesek még az mszp-seknél is agymosottabbak ,szóval nekik a pofájukba is röhöghet orbán,akkor is megvésik!
2011. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Illetve megvédik! Jó is lenne,ha megvésnék! :D
2011. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
várom kolopele érveit!
2011. szept. 5. 14:14
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

ma 14:13


Egy Fidesz-szavazó se várta el, hogy a Fidesz azokat a hülyeségeket hajtsa végre, amelyikekkel 2006-ban kampányolt.


Mi tudjuk, hogy a Fidesz jobboldali párt és jobboldali politikát folytat. Akkor is, ha a választást csak baloldali dumával tudja megnyerni, mert az ország tele van agymosott kádárista "kisemberekkel".


Akkor éreztem volna becsapva magam, ha 2006-ban a Fidesz nyer és tényleg bevezeti a 14. havi nyugdíjat ahelyett, hogy kitartott volna az eredeti programja mellett.

2011. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

"Nos, idéznék egy klasszikust: "hazudtunk reggel, meg éjjel meg este". Ezek után bárkitől bármit elvárni ebben a "k* országban" szerintem felesleges. Ha egy min.elnök ilyen példát mutat, akkor bárki bármit megtehet, még egy másik min.elnök is."


Lehet, hogy most gyerekesen fog hangzani, de a tegnapi Pókember 3. hírére én megnéztem az első részt is tegnap délelőtt. Van benne a főszereplő srác, akinek megölik a nagybátyját, de előtte beszélgetnek egymással a kocsiban és az öreg mond neki egy lényeges mondatot:


"Peter, a hatalom növekedésével az ember felelőssége is növekszik."


És ez az, amit úgy érzek, hogy hiányzik manapság. Ebben az egy mondatban benne van ezernyi könyv bölcsessége és tudása. Ennek a betartása szükségeltetne egy normális társadalom működtetéséhez. Erre mit látunk? Manapság minél nagyobb hatalma van valakinek, annál kisebb a felelőssége. Politikusok milliárdokat sikkasztanak el személyenként és semmi. Nyugodtan vihetik, mit számít az. Szétcseszhetik 10 millió ember életét és egy ország működését félvállról veszik: megint csak semmi. Semmi felelősség.

Ellenben az átlagember már lassan éhendöglik, de mindenről ő tehet, mert a 90 ezer forintos fizetésével, 12 órás munkanapjával és a három műszakkal lusta prolinak van titulálva (miközben más országok munkavállalóihoz képest lényegében ingyen termel a cégnek, ahol dolgozik) és felteszik neki a kérdést, hogy akkor miért nem dolgozik még többet, miért nem szakad jobban meg?


Na ez az, ami undorító.

2011. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Csak ezen a logikán kiindulva,gondolom az se zavar ,ha ugyanerre hivatkozik egy gyurcsány szavazó? Mert a legtöbb mszp-sazt mondta,hogy tudták,gyurcsány,csak az orbáni igérgetést akarta túllicitálni és mindenki tudta,hogy az országnak szüksége van pl a privatizálásra! Én egyébként simán elhiszem,hogy akkor a fidesz bevezette volna a nemtomhanyadik havi nyugdíjjat is! Hiszen most se felelőségteljesen politizálnak,Matolcsi "harmadik utas" gazdaság politikája végérvényesen csődöt mondott,a az egész éves növekedés a vártnál (igérténél?hazudottnál?) sokka lszerényebb elsz nem 3,1 ,örülünk,ha 2! A z emebrek a megtakarításaikat félre tették,nem lódították meg a gazdaságot,ahogyan azt matolcsika vizionálta! Őszíntén szólva nehezen képzelemel,hogy ezzel az eredménnyel ők eleve nem voltak tisztában,hisz én tapasztalom a környezetemen ,hogy mennyire szegények és nyilvánvaló volt,hogy azt a kis bevételt nem fogják tudni befektetni,mert máról holnapra élnek,élünk! De azért a középosztály jól jár,a szavazatok kellenek... de az ő új limuzinjukból nem lesz jobb a gazdaság! Ha valaki szerinte ez a más országokban neoliberálisnak nevezett gazdaság "jobboldali" az is érdekes! Az biztos,hogy orbán a taljasítményről figyelmeztetett nem gazdasági útjáról,hisz azt az utat követte amit sejtehettünk,csak a végeredmény lett más,amit orbán sejtetett! De nektek ez is mindegy mert még mindíg gyurcsányon csámcsogtok,akinek már úgysem hisz senki!!!!
2011. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!