Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi igaz az alábbi rendelkezésr...

Mi igaz az alábbi rendelkezésről az egyetemistákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
egy ismerőstől hallottam, hogy a mai híradóban a kormány terveiről volt szó.. mégpedig, hogy azt szeretnék bevezetni, hogy aki államilag finanszírozott és diplomát szerez, utána pedig külföldön szándékozik dolgozni, fizetnie kell 1 elég komoly összeget.. Valaki tud vmi pontosabbat az üggyel kapcsolatban?
2011. szept. 5. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem egy elég komoly összeget, hanem a taníttatásának költségeit. És ez teljesen jogos.
2011. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szerintem abszolút nem.. mivel itthon semmiféle lehetőség nincs..Magyarországon már jobb nem lesz a helyzet sose..nem is tudom mit várunk(?)!
2011. szept. 5. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
épül a vasfüggöny! előbb munkát kellene biztosítani, aztán erőszakosan (?) marasztalni a diplomásokat.
2011. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sz1u ***** válasza:
89%

A kérdésed előtt 5-tel már felvetették a hasonló kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__217..

2011. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. szept. 5. 20:33
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha ilyen törvényt hoznának,azt az EU és a Nemzetközi Bíróság megreklamálná. Ellenkezik a szabad munkavállalási joggal.
2011. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Hol érdekli ezt a kormányt az, hogy valami szabad?
2011. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak az nem világos, hogy a szakmával rendelkezőket, akik itthon 2-3 évig tanulnak szakácsnak, pincérnek, kőművesnek, villanyszerelőnek stb., ők sokkal többen, nagyobb számban járnak ki külföldre dolgozni és ők sem adóznak haza. Osztrák határ mellett élek, tudom, miről beszélek. Diplomás alig-alig egy pár ment ki, szakmunkás viszont rengeteg kint dolgozik. Nekik miért nem kell visszafizetni? Egy szakmának is súlyos ára van, fizessék meg ők is.

Egyébként másodéves egyetemista vagyok, külföldön tervezem a következő évi tanulmányaimat, illetve a későbbi munkavállalást is. Sosem írnék alá ilyen szerződést, nem láncolom le saját magam egy ilyen helyre, miközben 10km-re tőlem, a határ túloldalán egy szebb, jobb ország van, tele lehetőségekkel. Akkor már inkább a diákhitel, vagy bármiféle megoldás, de ide nem kötöm magam. Szerintem sokan így lesznek vele...

2011. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

" Sosem írnék alá ilyen szerződést, nem láncolom le saját magam egy ilyen helyre, miközben 10km-re tőlem, a határ túloldalán egy szebb, jobb ország van"


Akkor ne is egy "ilyen helyen" tanulj, hanem egy "szebb, jobb országban". Ne is a rusnya magyarok pénzén, hanem a szebb, jobb ország lakóinak pénzén, vagy - micsoda ötlet - a saját költségeden.

2011. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Ha szerinted nem jogos kérdező, akkor mi a francért nem mész ki Angliába továbbtanulni több ezer fontért?!

Ha ennyit nem értesz meg akkor hiába tanulsz az adófizetők pénzén több millió forintért a magyar felsőoktatásban!

2011. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!