Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egykulcsos adó tényleg...

Az egykulcsos adó tényleg munkaellenes és az tette tönkre az országot, ahogyan Orbán állítja?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 22:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

Az országot a nővekvő eladósodottság vetette vissza. Meg valószínűleg még sok minden más.


Az egykulcsos adót Orbánék vezették/vezetik be. Szerintem az eddigi rendszer volt munkaellenes. Most akármilyen magas fizetést érsz el, mindig ugyanolyan arányban adózol. Eddig az volt, hogy egy bizonyos fizetést elérve magasabb adósávba került az ember, így a sáv feletti résznek már csak kisebb részét tehette zsebre.

2011. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Sz1u ***** válasza:
49%

23:00 Achillesz!


"Eddig az volt, hogy egy bizonyos fizetést elérve magasabb adósávba került az ember, így a sáv feletti résznek már csak kisebb részét tehette zsebre."


Azért - gondolom - nem kellett neki pl. 26-án arra gondolnia, hogy vegyen-e 15dkg párizsit?


Nem most kellett volna bevezetni az egykulcsost! Qrvára nem! (...esetleg, ha már egyenesbe jött volna az ország, de így???)


Kérdező! Biztos, hogy ezt Orbán mondta???

2011. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem a párizsiról van szó, hanem arról, mi a munkaellenes. Én voltam olyan helyzetben, hogy az új adósáv, és a csökkenő adójóváírás miatt a pluszmunkámból származó jövedelem kb. 1/3 részét tudtam zsebre tenni. Ilyenkor az ember komolyan megfontolja, érdemes-e többet dolgozni.
2011. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Orbán ezt a többkulcsosról mondta.
2011. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Sz1u ***** válasza:
80%

23:25 Achilles!


Valamilyen szinten érthető. De! Az ország most nincs (ill. nem lett volna) abban a helyzetben, hogy az egykulcsos adót bevezethette volna. Lásd: máshonnan kell behajtani a kieső bevételt (500 MRD?). Valamiért az a fílingem, hogy ezt a kiesést kisember (akinek gond 26-án a párizsit megvenni) fogja megfizetni.


Mint már mondtam, szerintem nem most kellett volna bevezetni!

2011. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Az egy kulcsos adó egy jóléti államban működőképes lehet, de nem egy olyan helyen mint itt ahol eddig is sokan a béka se*gge alatt éltek, és ezt most még lejebb taszította őket.

A kicsit gazdagabbak pedig, ezt a többletet még nem fordították vissza a gazdasába hanem szépen lenyelték.


Az ami működik Monacoban az nem biztos hogy nálunk is fog.

2011. szept. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

"Az egykulcsos adó tényleg munkaellenes és az tette tönkre az országot, ahogyan Orbán állítja?"


Orbán vezette be, anno az SZDSZ nagy álma volt

Minden épeszű tudja, hogy az egykulcsos adó ide nem való.

Magyarországon a progresszív adózás lenne jó.

2011. szept. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Munkaellenes épp a többsávos lenne, mert minél többet dolgozol és keresel, annál jobban büntetnének érte.

Ezt az országot nem ez tette tönkre, hanem rengeteg különféle tényező az évek során fokozatosan.

2011. szept. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként nincs olyan, hogy munkaellenes.


Nálunk minden az, függetlenül a rühes adórendszertől :(

2011. szept. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Az egy kulcsos adó kizárólag a gazdagoknak jó.
2011. szept. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!