Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fogja a kormány elérni,...

Hogy fogja a kormány elérni, hogy 2020-ra a fiatal generáció (akkor 30-34 éves) 33,8%-a rendelkezzen majd diplomával? És még ezzel is jóval elmaradunk az EU átlag 40%-ától.

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 7. 17:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
A 8 év múlva 30-34 évesek elvileg már megszerezték a diplomát, vagy nagyon közel állnak hozzá. Most 21-25 évesek. Elég kevés az olyan, aki még most kezdené az egyetemet ennyi idősen.
2011. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

"aki még most kezdené az egyetemet ennyi idősen."


Erre olvastam valahol egy cikket, hogy próbálnak minél több embert elküldeni egyetemre ebből a korból.. Tehát azokat akik csak érettségi, okj végzettséget szereztek.

2011. szept. 7. 17:46
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Hajrá ! Legyen még több diplomás munkanélküli! Legelőször fel kellene mérni azt, hogy pl. évfolyamonként van-e igény 250 diplomás pedagógusra, mert ugye a gyerekszám mostanában csökken, sorra zárják be, vagy összevonják az iskolákat. Ne csak az legyen a lényeg, hogy van diploma, hanem az is, hogy utána el lehessen helyezkedni, legyenek munkahelyek.
2011. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy máskor azt hallom, hogy túl sok a diplomás, és kevés a szakember.

Most akkor sok a diplomás, vagy kevés?

2011. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"Most akkor sok a diplomás, vagy kevés?"


Van olyan szak ahol sok van olyan ahol kevés.

Sok pl a bölcsész, kommunikációs, de kevés pl a műszaki szakos mérnök, informatikus.

2011. szept. 7. 17:58
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Hát én rohadtul nem konyítok ezekhez a reálos izékhez, ezért nem is mennék soha mérnöknek, építésznek, informatikusnak, stb, mert kibuknék onnan.
2011. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
ezt a zámot nem kellene köbevésni.
2011. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem épp ma mondta egy ismerősöm, hogy azért húzza a diplomáját, mert informatikusként nem tudna elhelyezkedni..10ből 2 embernek, ha van munkája ilyen szakon.
2011. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

"Nekem épp ma mondta egy ismerősöm, hogy azért húzza a diplomáját, mert informatikusként nem tudna elhelyezkedni..10ből 2 embernek, ha van munkája ilyen szakon."


Akkor elég hülye.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. szept. 7. 19:11
 10/30 A kérdező kommentje:
2011. szept. 7. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!