Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy a kádár...

Hogy lehet, hogy a kádár rendszer politikai tisztjei mind a mai napig magas nyugdíjat kapnak?

Figyelt kérdés
A szomszédom politikai tiszt volt és most 246 ezer forint a nyugdíja, én rendőr századosként mentem nyugdíjba, de én csak 152 ezer forintot kapok. Miért estek más elbírálás alá a politikai tisztek? Ismeretek ilyen embereket?
2011. szept. 9. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván magasabb volt a fizetése mint neked és az ebböl megállapitott nyugdija is gyorsabban emelkedett.


1990 elött a rendszerváltás technikai részleteit megtárgyaló kereasztaltárgylásokon, amelynek a fidesz nagyon aktiv részese volt, egyik sarkalatos pont volt, hogy nem lesz politikai boszorkányüldözös. A mostani elitünk akkor ezt elfogadta. Ebböl azután ilyen helyzetek jöttek ki.


Antall mondta anno: "tetszettek volna forradalmat csinálni!" --> Hát nem teccetünk!


En megértelek, hogy dühöngsz. Nem kis fellelöség volt rendör századosként dolgozni és nemkeveset dolgozhattál. Alapjában egyetértek veled.

2011. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg annak örüljetek, hogy fiatalon mentetek el és több a nyugdijatok, mint aki pl az öntödében 3 müszakkal ledolgozott 20 évet. / a munkakörülményt nem is fitogtattam/
2011. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha rendőr voltál akkor nagyon jól tudhatod, hogy a fizetések még a kilencvenes években nagyon alacsonyak voltak, így aki akkor ment el nyugdíjba azoké még karcsú. Kétezer után emelkedtek igazán, így akik utána mentek el azoké 200 felett van. A politikai tisztek jobban kerestek nem vitás, így azoké is meghaladhatja a 200 ezret. Ismerek kmb. zászlóst akinek 250 ezer körül van és kb. hat éve ment nyugdíjba 55 év körüli lehet. Az enyém nagyon karcsú mert sajnos rokkantságiba mentem el 1995. évben, de most lehet, hogy ezt is elveszik mert azért járni tudok.
2011. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én úgy látom pofátlanság 200 ezer forint fölött nyugdíjat osztogatni!


Az egyik barátom korházigazgató volt több évig egy megyei korházban és az ő nyugdíja sem lépi át a 200-at, pedig az orvosi mellett még két diplomája van!

2011. szept. 9. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az érveléseddel, még így is hogy érinttek vagyunk szerintem mindketten ebben a nyugdíjháborúban. Szerintem gusztustalan, hogy 42 éves nyugdíjas rendőr ügyvédként tevékenykedig. Az is gusztustalan, hogy 56 évesen 67 %-os rokkantként 98 e Ft. nyugdíjal menjek felügyelőnek a közmunkások közé.
2011. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én sógorom 44 éves korban ment nyugdijba, mivel "magas" vérnyomásban szenvedett és r.tiszthelyettes volt. Még annyi éves sincs amennyi munkaviszonnyal rendelkeztem és 150 ezer a nyugdija nekem viszont 100 körül. VersenyipaRÁGBAN DOLGOZTAM. Hagyjuk az egészet, hiszen ilyen feltételekkel vállaltátok a hivatást és nem Ti tehettek róla és etikátlan visszamenőleg változtatni valami, meg nem mindegy, hogy az a szolgálat , munkahely milyen területen, fegyvernembe, stb van. Meddő vita. Rendbe kell hozni vagy igazságosabbá kell tenni a dolgokat és nem fogjuk egymást marni.
2011. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van.
2011. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Én egy rendőrnek sem adnék nyugdíjat. Menjen el kapálni.
2011. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Téged kéne kapálni küldeni.
2011. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az akkori kommunista kormányzat gondoskodott róla, hogy a rendszerváltás után is megkapják.


A sok nyugdíj ezekbe folyik! 250 - 300 ezeres nyugdíjakba!

2011. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!