Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magas keresetűek adócsökkent...

A magas keresetűek adócsökkentését, és a devizahitelesek megsegítését most azok fizetik meg, akik soha sem kerestek annyit, hogy hitelt kaphassanak?

Figyelt kérdés

H a soha nem tudtak annyit keresni, hogy deviza hitelt tudjanak felvenni, vagy nem tartoznaka magas jövedelműek közé, azok most "büntetésből" fizessék a magasabb jövedelműek adócsökkentését?

Aki pedig nem tudott annyit keresni, hogy hitelt kapjon, az most segítségképpen legalább fizesse a másét?


2011. szept. 20. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Miért jó ilyesztgetni másokat?
2011. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem az alacsony keresetűek fizetik a gazdagabbak adócsökkentését. Az elmúlt években pont fordítva volt, a gazdagok fizették a szegényebbek terheit, hiszen ez a többkulcs lényege. Az, hogy a gazdagok több százalékot adóznak, nem természetes állapot. Inkább egy pozitív diszkrimináció a rosszabbul keresők felé.
2011. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem akarom még egyszer leírni, ezért ide másolom. Helmet, itt szerintem te valamit nagyon nem jól értelmezel. Most örülhetnek majd a kiskeresetűek, mert a kormány 92 000 - re emeli a minimálbért, a különbözetet pedig a 202 ezer bruttó felett keresőktől vonják le a számukra. Ez persze nem probléma, hiszen egyrészt lesz 4 % - os adócsökkentés is, vagyis a jól keresők közül senki nem fog rosszabbul járni, csak kíváncsi leszek hogy a sokat keresők hogyan fogják ezt fogadni. Elvégre a szegényebbek eddig mindig azt szajkózták hogy az ő lehetséges keresetükből adnak többet a gazdagabbaknak, holott ez nem volt igaz, most viszont fordul a kocka. Én a magam részéről örülök hogy a becsületesen dolgozó, nem irigykedő, nem segélyt kunyeráló emberekhez jut el végre az én adómból. Tőlük eddig sem sajnáltam volna. Csak a többiektől.
2011. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük azon,hogy alig lesz olyan vállalkozó,aki valóban fog 92.000.- Ft minimálbért fizetni! Legfeljebb 8 órát dolgoztat,de csak 6 órát jelent be hivatalosan,így marad a jelenlegi bére a melósnak.

Abban pedig igazad van,hogy a kiskeresetűek fizetik meg a gazdagok jövedelem növekedését.

Ha Kolopele egy kicsit is gondolkodna,és tud számolni(feltételezem,hogy igen) akkor rájöhetne,hogy igazam van.

Azért kellenek a megszorítások,ÁFA-emelés stb,mert az államháztartásból 100 milliárd hiányzik. Ezt kell valahogy pótolni. Ez még el is fogadható érv lenne.

De ha az egykulcsos adó és az általuk igénybe vehető családi kedvezmény nem okozna 4-5-ször annyi hiányt az államháztartásban,akkor 4-5 évig nem kellene megszorítani.

Ha a 4-500 milliárd befolyna,akkor nem lenne hiány! Ilyen egyszerű:

Igaz,akkor a jómódúak nem jutnának százezrekhez mun ka nélkül.

2011. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, a részletek ezzel kapcsolatban még nem derültek ki. Feltételezem, hogy nem áll a kormány szándékában a kis vállalkozókat tönkre tenni. Ami pedig a családi adókedvezményt illeti, eltörlése esetén ismét jönne a felzúdulás azok részéről, akik ezt igénybe tudták venni, és ők nem feltétlen a gazdagok sorából kerültek ki.
2011. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kolopele.


Ezek a legutóbbi ötletek akkor kezdtek kiszivárogni, amikor észbekapott valaki, hogy amit tenni készülnek, az pont ellentéte annak, amiről beszéltek. Most mintha mégis visszavennének egy második kulcsot a rendszerbe. Elég kuszának tűnik ez a ötletelés.

Lényegében nagyon kíváncsi leszek arra, hogy végül valójában, és összességében, összegszerűen mi, és mennyi lesz ezeknek a változtatásoknak a teljes egyenlege. Igazán akkor lehet majd mérleget vonni.

Például elvileg rám vonatkozik majd az a kitétel (mivel bejelentve dolgozni van szerencsém), hogy nekem az én munkáltatóm elvileg, törvényileg emel annyit, hogy engem az adóváltozásból hátrány ne érjen. Nekem szerencsém van, de mi lesz azokkal, akiknek nincsen szerencséjük, vagy valóban minimálbérrel vannak bejelentve, vagy a változtatások benzinárra lecsapódó része mikor, milyen mértékben növeli a kiskeresetűek terheit, (ez a jobban keresőknek nem akkora probléma) arra jóval később kapunk csak választ.

Az is igaz, hogy az egykulcs igazságos, valóban lehet úgy tekinteni, hogy ezidáig a tehetősektől plusz összegeket vontak el a kisebb keresetűek javára.

Mégis egy felelős kormánynak nem volna szabad szem elől téveszteni azt, hogy a nép egészétől, amelyben többségben vannak a kisebb keresetűek arra kértek, és kaptak felhatalmazást, hogy az ő terheik változatlanul hagyásával (hogy ne az emberekkel fizettessék meg...stb) adócsökkentés mellett beindítják a gazdaságot.

Több jó, még több többé-kevésbé elfogadható változtatás után most mintha hirtelen Gyurcsányi módszerekhez nyúltak volna. Ráadásul ismét borzasztó rossz a kommunikáció (az adóemelés nem megszorítás, stb...)

Nem rossz ez az irány a dohány, és alkohol jövedéki adó emelésével, a "hamburger adóval", "baleseti adóval".

Ezek "célzott" adók, több pozitív hatásuk is van, de válogatás nélkül kibaltázni a kisebb keresetűekkel az nem normális.

Lassan a devizahitlesektől a családosokon át a tömött libákig minden és mindenki védve van valamennyire, minenki meg van mentve, csak az egyszeri szavazó van letojva, aki keveset keres, de mondjuk eleve nem dohányzik, még nem családos, mondjuk pályakezdő, stb...

Most mintha némi korrekció mutatkozna, de majd a végén derül ki hogy mi lesz ebből.

2011. szept. 20. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Igazad van, még elég sok minden homályos ezzel kapcsolatban, végső konzekvenciát csak akkor lesz érdemes levonni ha minden részlet a helyére kerül. Annak viszont kifejezetten örülök, hogy normális hangnemben reagáltál felém, ettől kissé el vagyok szokva. Lehet így is beszélgetni. Köszönöm.
2011. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Persze hogy kulturáltan reagáltál, hiszen csak most nézem hogy Helmet vagy, aki az egyik legjobb arc itt a gy.k. - n. Hiába, későre jár, kissé kihagy már az agyam. Hiszen már írtam is neked egy választ ez előtt. Van ilyen...........
2011. szept. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazán kedves tőled, köszönöm.

Gyakran megesik, hogy van közöttünk nézetkülönbség, és most kissé berágtam "pártunkra s kormányunkra", de azért kulturált vitapartnereknek részemről is kijár a tisztelet. Ha sokszor nem állunk egy oldalon, akkor is.

2011. szept. 21. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!