Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU-s szabályozások miatt...

Az EU-s szabályozások miatt vannak a boltokban rossz minőségű és ételek esetében rossz ízű termékek? Valóság ez vagy csak mende-monda?

Figyelt kérdés

Tisztán emlékszem rá, hogy az EU-csatlakozásunk előtt sokkal finomabbak voltak az ételek, még az olyan mesterséges termékek is, mint a kóla.


Idén nyáron jártam először EU-n kívül, mióta Magyarország EU-tag (Törökországban). Vettem egy kólát és ahogy belekortyoltam, egyből konstantáltam, hogy pont olyan, mint amire a 90-es évekből emlékszem, sokkal finomabb, karakteresebb ízű, mint az EU-s kóla. Más ottani termékekkel is hasonló tapasztalatom volt.


Szerintetek az EU valami kötelező összetételt ír elő a határain belül forgalmazandó termékekre, amitől az ételek pl. rossz ízűek?


2011. szept. 13. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem már üldözési mánia lehet :)


Én semmilyen különbséget nem vettem észre.

2011. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Max az lehet, hogy olyan mesterséges ízfokozókat használtak korábban, amik egészségtelenek, és ezeket betiltották, míg Törökországban nem.


Az, hogy direkt rontják le az ételek ízét... nonszensz.

2011. szept. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy direkt rontják el, csak azt mondom, hogy lehet, hogy elő van írva egy olyan összetétel-követelmény, amitől az ételek lehet, hogy egészségesebbek, de rosszabb ízűek.
2011. szept. 13. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kóla az ilyen. Mindenhol más az íze, mert különböző ízesítéssel készítik pl. amerikában idehaza meg ezek szerint még törökországban is. Csak azért mert EU tagok vagyunk :D nem lesz az a kóla rosszabb.
2011. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

"Tisztán emlékszem rá, hogy az EU-csatlakozásunk előtt sokkal finomabbak voltak az ételek"


Bocs, de ez paranoia :)))


Annyi az igaz, hogy nyugaton bizonyos termékek ottani megfelelői jobb minőségűek, mint Mo.-on, mert itt a nulla fogyasztóvédelem miatt bármit rá lehet sózni a közönségre. Tehát ugyanaz a gyártó gyakran ugyanazon a néven rosszabb minőségű terméket ad el Bécstől keletre, mint nyugatra.


"Szerintetek az EU valami kötelező összetételt ír elő a határain belül forgalmazandó termékekre, amitől az ételek pl. rossz ízűek?"


Az EU tilt egy halom rákkeltő és egyéb mérgező adalékanyagot, amit más országok nem tiltanak, lehet, hogy ezt a különbséget érzed.

2011. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!