Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olcsóbbak nyugaton (pl....

Miért olcsóbbak nyugaton (pl. Németországban) az alapélelmiszerek? Magyarországon hova megy a árkülönbözet? A termelőnek? Az államnak? Megy ki külföldre?

Figyelt kérdés

Pl. tej, vaj, hús, tészta, sajt, ill ami nem élelmiszer kategória de alap, WC papír, zsebkendő higiéniás termékek.

De valószínű bármit bele lehetne írni a listába mert megállná a helyét, tényleg minden olcsóbb. MIÉRT?

Ezt Magyarországon hogyan lehet elérni?


2011. szept. 14. 10:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ha 270-nel számolom az eurót akkor a 0,69 centes, 3,8-as tej 186,3 Ft-ra jön ki. Hol kapsz ennyiért tejet Magyarországon? Melyiket? És a vaj?

Csokikat, nápolyikat nem is írtam, amiket egyik válaszoló említett, pedig lehetett volna, mert azok is olcsóbbak. Direkt az alapélelmiszerekre vagyok kíváncsi. Hova lesz ez a pénz?

2011. szept. 14. 11:16
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Ha 270-nel számolom az eurót akkor a 0,69 centes, 3,8-as tej 186,3 Ft-ra jön ki. Hol kapsz ennyiért tejet Magyarországon? Melyiket?


[link]

2011. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én azért az ár mellett a minőséget is szoktam nézni. Itthon is lehet a diszkontokban sz@rért húgyért vásárolni, de sokszor fennakadok az összetevőkön.

Ha drágább akkor is megpróbálok magyar tejet, magyar zöldséget, gyümölcsöt vásárolni, mert nem hagyom, hogy az olcsó, agyonpermetezett, szennyezett import szutyok tönkretegye a hazai termelőket. Amiből itthon is terem, abból tessék hazait enni, amikor csak lehet. Ha majd csak a 100 forintos lengyel meg szlovák tej lesz, mert mindenkit aki ezzel foglalkozott itt tönkretettek, és egyszer csak bejelentik, hogy mostantól 400 forint akkor mi lesz?

A Lidl meg társairól csak annyit, hogy ki volt írva:

"TV paprika-magyar"

Miután a csomagolásra is rá kell mindig írni a származási helyet, ez esetben a ládákra, megnéztem. Ez volt rajta: "Erős hegyes szárm.: Magyaro." Kicsit sem pakolják át, hogy minden sz@rt eladjanak. Amiről azt sem tudni honnan jött. Szánalmas. A vásárlók megtévesztése.

De erről regényt lehetne írni. Sok mindent tudnék még mesélni erről. De az már Off.

2011. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Én a spanyolországi árakról tudok nyilatkozni, nagyjából ugyanott vannak, mint a magyar, se nem olcsóbbak, se nem drágábbak a termékek. Viszont ott a minimálbérért dolgozóknak sem kell éhezniük, mert normális mennyiségű a fizetés.
2011. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

Én kint dolgoztam Ausztriában, és valóban van sok minden ami olcsóbb kint, van ami nagyon is (pl cukor).

Van persze ami drágább picit, de jobb minőségű, és az osztrák megkeresi az 1500-2000eu-t, és nem 12 hanem 14 havi fizetést kap egy hónapban minden bejelentett munkavállaló.

Ami azért nagyon nem mindegy.

2011. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
Bocs az elírásért, természetesen 1 évben kap 14 havi fizetést, nem 1 hónapban. :)
2011. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
itthon a sparban, tescoban vettem a héten dobozos tejet, mintkét helyen 139 ft volt, egyik magyar Farmer tej, másik azt hiszem szlovák
2011. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 hollófernyiges ***** válasza:
Általában inkább kicsit drágábbak a kaják, akcióban lehet akár olcsóbb is, de az igazán nagy különbség hogy nálunk 25% az ÁFA, sok nyugati országban pedig az élelmiszereken kedvezményes 5% adókulcs van.
2011. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A legnagyobb különbség a fizetésekben van! A fizetések arányát tekintve a nyugati országok olcsóbbak.
2011. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
nálunk 25% az ÁFA, és nincs csökkentve az élelmiszereken sem. Kint lehet kisebb.
2011. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!