Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha a másik oldalról...

Mi lenne, ha a másik oldalról néznénk a megszorítások kérdését?

Figyelt kérdés

Szóval azért vannak elvonások, megszorítások, mert az államnak nincs pénze. Miért nincs pénze? Mert az emberek jó része mutyizik, trükközik, adót csal, stb. A probléma az, hogy abba nem gondolnak bele, hogyha az állam szív, akkor mindenki szív. Ugyan az a helyzet, minthogy csesztetheted te a tanárt egész évben, év végén mégis ő fog megbuktatni és te húzod a rövidebbet.


Mo.-n ha valaki azt mondja, hogy sikerül jól átvernie az államot, vagy adót csalni, a többiek azt mondják: "De f@sza csávó vagy, mondd el hogyan csináltad, kipróbálom én is." Belgiumban például az adócsaló szociális megítélése a gyilkoséval egyenlő.


2011. szept. 16. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kéne kezdeni hogy nem mondják azt el mindennap hogy: "nem lesznek megszorítások"
2011. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak a probléma az, hogy nem az adócsalókat és ügyeskedőket üldözik minden eszközzel, hanem azokat sanyargatják, akik próbálnak becsületesen élni. Egy idő után nekem is tele lenne a f@szom, és b@sznék adózni, miután látszik hogy semmi következménye nincs.
2011. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Én már évek óta mondom, hogy ez így van. Amerikában például már azért csúnyán néztek, mikor elmeséltem, hogy a BKV-n gyakran blicceltem. Az a baj, hogy Magyarországon az adócsalókat nem tekintik tolvajnak, hanem vmi underground f*szagyereknek, aki most jól bemutatott a rendszernek. Sok embernek tényleg nincs pénze adókra, de túlnyomó többségben vannak azok, akik egyszerűen elsumákolják, pedig lenne rá pénzük.

A másik baromság: csak a gazdagok csalnak adót. Na, ez egy hülyeség, a kisemberek és ugyanúgy csinálják.

2011. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs bajom a megszorításokkal addig, míg nem a kisembereken verik le

pl ott van a 32%adó helyett 16, ezzel egyértelműen a gazdagoknak(sokat keresőknek) adtak egy csomó pénzt

2011. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kisembereknél nagyobb rá az esély hogy a megélhetés és a létfenntartás céljából csalja el, amit annyira nem vetek meg, mint azt aki simán csak harácsol, mert miért ne.
2011. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, bár tegyük hozzá, hogy az sem szép dolog
2011. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem, persze, ez egyértelmű.
2011. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
az 16%-os adó a gazdagoknak a legális adócsalás mellé egy kis mellékes, így a nehéz időkre tekintettel.
2011. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

"Szóval azért vannak elvonások, megszorítások, mert az államnak nincs pénze."

Hülye! Az államnak van pénze. K.rva sok adó folyik be! Csak nem képes beosztani! Öntik bele a veszteséges vállalatokba, bármilyen felújítás megnézel többszörös árat fizetnek érte hiába a pályázatok. (lásd Margit híd, de bármilyen útfelújítás, bicikliutak 100 millióért kilométerenként! Amit a hatodáért meg lehetne csinálni!!!) és azt az óriási állami intézményrendszert is fenntartják, pedig fele annyi közalkalmazott sem kellene!!

Simán a felére lehetne csökkenteni a közterheket, de senki sem mer lépni ezügyben, ha te lennél Orbán Viktor te is örülnél a havi 2 millás fizetésednek és a lakásnak amit az 5 kölyköd után kaptál, mit érdekelne téged egy igazi átfogó országreform! Csak rá kell fogni Gyurcsányra meg az állítólagos adócsalókra és látod, működik neki! Csak közben egyre nagyobb sz.r lesz ez az ország!

2011. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Bkv-n meg aki bliccel az sem bliccel! Ha jobban megnézed az ő adójából tartják fent az egész céget. Minek venne jegyet, ha már egyszer kifizette adó formájában? Kétszer hülye lenne fizetni ugyanazért!
2011. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!