Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igazságos a...

Szerintetek igazságos a mostani 1 kulcsos 16% os adó?

Figyelt kérdés

Az miért jó hogyha valaki kap 150 ezer bruttót ő is 16% ot adóz és aki 6-700 ezer vagy fölötte. Inkább egy ilyen sávot kellene nekik létrehozni:

Bruttó

150.000 Ft-ig 12%

150.000-350.000 16%

350.000-től pedig 25%


Ez szerintem sokkal igazságosabb lenne. A magas jövedelműek fizessenek többet de aki jóval alacsonyabb bérrel rendelkezik kevesebbet adózzon.


2011. szept. 19. 18:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%
Legalábbis arányos. És így is: aki többet keres, az többet adózik. Aki 1 milliót keres, az a (tiszta) egykulcsos adóval éppen tízszer annyi adót fizet, mint az, aki 100ezret keres. És mégis ugyanannyi a joga és a kötelessége is.
2011. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
52%

Nem az igazságosság itt a kérdés, hanem a mai magyar gazdaságnak és az egykulcsnak a hatása.


Igazságos? Igen.


Hasznos? Nem, sőt nagyon káros a mai magyar gazdaságra.

2011. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
35%

előző válaszoló válaszával egyet kell értenem

világos, hogy orbán a gazdagoknak segít ezáltal

2011. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

Igazságos! Ha én kidogozom a lelkem is, hogy megteremtsem magamnak ezt a jövedelmi szintet, miért adózzak többet? Akkor már adóztassunk férfiakat is, mert többet keresnek, mint a nők általában.

Egyébként mi az, hogy egyenlőt adózunk? A minimálbér 16%-a 13000 forint lehet, 800 ezres fizetés mellett pedig 130 ezer forint. Tehát?!

2011. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem igazságos. A gazdagoknak ez nem segít. Az segítene, hogyha a szegényebbek többet adóznának(ami párszor már megtörtént a magyar történelemben).

Ez most pont jó. Nincs vagyoni diszkrimináció, sem a szegényebbek, sem a gazdagabbak felé.

2011. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
64%

Erősen magán vélemény, de abszolút nem igazságos. Egyrészről európa vidámabb felén az a divat, hogy aki gazdagabb, az nagyobb részben járuljon hozzá (jövedelem adójával is) a költségvetéshez. Könnyű belátni a mögöttes logikát, hiszen aki kevesből él, az a jövedelme nagy részét fogyasztásra fordítja, míg gazdagabb ismerőse megtakarít. Ergo a gazdagabbnak kevésbé fáj, hogy többet adózik, hisz ő nem a fogyasztását kényszerül csökkenteni.

Másodsorban a magyar adórendszer (illetve az elvonások) degressziv(ek), hiszen a nyugdíjjárulék maximálva van. (kb. éves 7,5 Mft felett 10 százalékkal nő a nettó bér, pl. 1 misit keresel havonta, a 8. hónaptól 100e Ft-al nő a nettód. Ooopsz)

Szerintem legalább 3 kulccsal célszerű operálni

Kedvezményes 10% 100 e Ft / hó

20% 1m ftig

Felette meg: 30%



Természetesen ezek erősen légből kapott számok, nyilván hatástanulmányokat kéne készíteni.

Megj. alaptalan vádaskodásokból nem kérek, hiszen az 1 kulcsos adó nyertese vagyok...

2011. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
38%
Milyen hatástanulmányt akarsz hallani, egy alapvetően hosszútávú gazdasági koncepcióról?!
2011. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
62%

20:28-as vagyok.


A kérdező adó sávjaival messze nem értek egyet, hiszen nem szerencsés, ha az adózók jó része a legfelső sáv szerint adózik, attól még az egy kulcs is jobb.

Mostanában divat a nagyon gazdagokat adóztatni, igy havi 5-10 m Ft felett egy 40-50%-os kulcsot is lazán igazságosnak tartanék.

2011. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
30%
Ha divat lenne kútba ugrani, kútba ugranál?
2011. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hatástanulmány?

0. lépésben mondjuk megnezném az adózók statisztikáit, és addig pofozgatnám az általam irt sávokat és százalékokat, amig olyan bevételt prognosztizálnék, amit akarok.

És meg elég sok mindent le kellene ellenőrizni, de nem én vagyok az állam...

2011. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!