Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 92 000 forintos minimálbér....

92 000 forintos minimálbér. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 20. 21:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem hiszem, hogy keresztül tudják/akarják vinni. Ha mégis, akkor emelkednének az árak, bár szerencsére nem olyan nagy mértékben, mint a minimálbér.
2011. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
9%
Ha azt akarják, hogy a minimálbéresek ne veszítsenek az adójóváírás miatt, akkor ezt meg kell tenni. Persze majd jönnek a csődösök és társaik, akik a korábbi drasztikus Fideszes(!) minimálbér-emeléskor sem mentek csődbe. Nyilván lesznek olyan cégek, akiknek ez tényleg a határeset másik oldala...
2011. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
10%
Nincs kedvem újra leírni, ezért bemásolom. Most örülhetnek majd a kiskeresetűek, mert a kormány 92 000 - re emeli a minimálbért, a különbözetet pedig a 202 ezer bruttó felett keresőktől vonják le a számukra. Ez persze nem probléma, hiszen egyrészt lesz 4 % - os adócsökkentés is, vagyis a jól keresők közül senki nem fog rosszabbul járni, csak kíváncsi leszek hogy a sokat keresők hogyan fogják ezt fogadni. Elvégre a szegényebbek eddig mindig azt szajkózták hogy az ő lehetséges keresetükből adnak többet a gazdagabbaknak, holott ez nem volt igaz, most viszont fordul a kocka. Én a magam részéről örülök hogy a becsületesen dolgozó, nem irigykedő, nem segélyt kunyeráló emberekhez jut el végre az én adómból. Tőlük eddig sem sajnáltam volna. Csak a többiektől.
2011. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Ha ezt meglépik, akkor az én cégemnél a jelenlegi 20 emberből biztos hogy el kell küldenem 4-5 embert, mert veszteséget nem fogok termelni.
2011. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
38%
Azt, hogy k*va kevés. Hisz nettóban ez még csak szinten tartás lesz, ha jól sejtem, ahogy már az idei is az volt, infláció viszont lesz. Tehát KEVESEBBET tud majd vásárolni belőle az ember.
2011. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
78%
Ez lófitty. A minimálnak is már 150 ezernek kellene lennie.
2011. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%

Én már nem gondolok semmit, nincs itt már semmi értelme egy-két ilyen részletkérdésen agyalogni. Annál sokkal nagyobb a baj! Ez az ország nem tud megélni, ha fejreállunk, akkor se fogjuk tudni megszorításokból kitermelni az abszurd mértékű államadósságot, más elképzelése meg senkinek nincs, a tisztelt FIDESZ-nek se.


Egyébiránt, ha mégis belemegyünk, jó dolog az adójóváírás eltörlése abban az esetben, ha legalább az annak megfelelő mértékben felemelik a minimálbért, ahogy most tervezik. Egy olyan országban, ahol az emberek kétharmada minimálbérre van bejelentve, máshogy nem lehet beszedni az adókat. Én azt az érvet se fogadom el, hogy ezt a vállalkozások nem tudják kitermelni. Aki nem tudja, az szűnjön is meg, mert a 21. században az olyan gazdasági tevékenységnek nincs értelme, ami egy dolgozóra vetítve nem termel ki egy minimálbért akár a járulékaival együtt is.

2011. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
"Ha ezt meglépik, akkor az én cégemnél a jelenlegi 20 emberből biztos hogy el kell küldenem 4-5 embert, mert veszteséget nem fogok termelni." Várd ki a részletek nap világra kerülését, ugye ezek még homályban vannak. Feltételezem a kormány nem úgy fogja ezt meglépni, hogy a kis vállalkozásokat ellehetetlenítse. Az nekik sem volna érdekük.
2011. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%

ma 22:06


Hát igen, eddig fasza volt, hogy majdnem ingyen melóztak neked. Mi?

2011. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%
Azt azért ne felejtsük el, hogy ha emelkedik a minimálbér akkor emelkedik az életszínvonal. Így lassan de biztosan egyre több pénze lenne kisembereknek is,és egyre szélesebb körű szolgáltatásokat is ígénybe vennének. Végül is ezek az emberek alkotják az ország 70 százalékát.Ide kéne a tőkét eljuttatni hozzájuk különben hiába a vállalkozások ha nincs kinek szolgáltatni! Ugyanis most ez van éppen. El van szegényítve az átlagos ember nincs vevő és megrendelő kőr.Csak a multik a nagy cégek állnak talpon még...de meddig????Meddig tudunk még ebből a mérhetetlen szegénységből megélni????Nem sokáig! Nem az ország van elsősorban bajban hanem a nép az emberek.Bocs az offért kijött üdv
2011. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!