Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 92 000 forintos minimálbér....

92 000 forintos minimálbér. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 20. 21:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

"Azt azért ne felejtsük el, hogy ha emelkedik a minimálbér akkor emelkedik az életszínvonal."


Ezt a gondolatmenetet ott rontod el, hogy BRUTTÓ minimálbér emelkedik ennyire, és így lesz kb ugyanannyi a NETTÓ (kézhez kapott) minimálbér az adójóváírás eltörlése miatt. Tehát az életszínvonal fikarcnyit sem fog emelkedni.

2011. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én a magam részéről örülök hogy a becsületesen dolgozó, nem irigykedő, nem segélyt kunyeráló emberekhez jut el végre az én adómból. Tőlük eddig sem sajnáltam volna. Csak a többiektől."


Ebből szinte egy csepp sem jut hozzájuk a te adódból. A közmunkásokon kívül szinte mindenki cégtől kapja a minibérét.

2011. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"Hát igen, eddig fasza volt, hogy majdnem ingyen melóztak neked. Mi?"


Azért a kis- és középvállalkozásoknak sem tejfel az élet. Mondom ezt úgy, hogy a szüleim vállakók. Valóban ezzel a kormány azt éri el, hogy a meglévő emberekből el kell küldeni párat. Így, "majdnem ingyen melózás" helyett, semennyit sem fognak. Döntse el mindenki, hogy mi a jobb. Ha nem akar csődbe menni, akkor elbocsájt pár embert. Ha nem bocsájt el senkit, akkor majd mindenkit el kell.

2011. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:02" Valóban. Akkor továbbra is a segélyen élőket fogom támogatni, meg a dolgozni nem akarókat. Ez van. Így volt ez a szocik idején is, csak hatványozottabban.

2011. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom mi lesz ebből, de mostmár ilyen pofával hallgatom a híreket minden órában:


[link]

2011. szept. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%

"Így, "majdnem ingyen melózás" helyett, semennyit sem fognak. Döntse el mindenki, hogy mi a jobb. Ha nem akar csődbe menni, akkor elbocsájt pár embert."


és


"Ha ezt meglépik, akkor az én cégemnél a jelenlegi 20 emberből biztos hogy el kell küldenem 4-5 embert, mert veszteséget nem fogok termelni."


Már bocs, de ha ez a helyzet, akkor eléggé életképtelen a céged... Talán lehet, hogy jobban járnál, ha elkezdenél inkább dolgozni mint alkalmazott egy kevésbé felesleges cégnél, amelyik meg tud állni a lábán törvényesen is a jelen piaci körülmények között, és amellett esetleg a minimálnál még többet fizetni is képes neked a tudásodért/képesítésedért/végzettségedért, a tehetségedért és a szorgalmadért, a cég iránti feltétlen odaadásodért:)


- Hogy akkor megszűnik az a 20 munkahely amit teremtettél? Hm. Nem hiszem, hogy valaha is álmatlan éjszakáid voltak az alkalmazottaid egzisztenciája miatt - márpedig hidd el: minimálból az egzisztencia épp úgy kérdés, mint álláskeresési járadékból. Ezenkívül csak átcsoportosulás történne, mivel ha megszűnne a céged, akkor azok, akik a te szolgálataidat eddig igénybe vették, ezek után kénytelenek lennének másokhoz fordulni, így azoknak több munkája lenne, amihez akár több ember is kell. De ha másképpen nem akkor, a több munka miatt többet termelnek majd, így a nagyobb nyereségből több kerülhet fogyasztásra, azaz majd másoknak is többet kell dolgoznia a több profitért, stb-stb, így végül a te volt-melósaidnak is egyszer csak lenne munkája - annyi, hogy a munka és a pénz nem folyna keresztül a talán felesleges cégeden. Rajtad igen, hiszen dolgoznál és keresnél - persze ez kissé másfajta lefölözése a munkának és a pénznek:) Több alkalmazkodást igényel - kényelmetlen tud lenni:D


- Minimálra csak bejelentve vannak, amúgy többet kapnak? Erre megint csak azt tudom mondani, hogy akkor törvényesen nem életképes a céged. Legalábbis annyira nem, mint szeretnéd, mint amennyi profitot elvársz.

2011. szept. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%

"Ha ezt meglépik, akkor az én cégemnél a jelenlegi 20 emberből biztos hogy el kell küldenem 4-5 embert, mert veszteséget nem fogok termelni."


A hazai fogyasztást és ez által a gazdaságot semmi sem élénkíti úgy mint a minimálbéresek bérének emelése. Ha téged pedig ez 4-5 alkalmazott után csődbe tud vinni akkor amúgyis rég be kellett volna már zárnod.

2011. szept. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Javítok: 20 alkalmazott után.
2011. szept. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
52%

" Minimálra csak bejelentve vannak, amúgy többet kapnak?"


Minimálbérre vannak bejelentve, jóval többet keresnek mellette. (Minimálbér+mellé 120-150.000 Ft)És akik szerint életképtelen a cégem, az téved, mert igenis jól megy, de egy ekkora mértékű minimálbér emelésnél csökkenne az eddig szépen kitermelt profit. Ami nem szeretném, ha csökkenne, mert akkor nem tudok fejleszteni.

2011. szept. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
33%
"Minimálbérre vannak bejelentve, jóval többet keresnek mellette." Az imént még védtelek,de innentől már nem. Ha minimálbérre vannak bejelentve a dolgozóid akkor a nyugdíjat is a minimálbérük után fogják kapni, te pedig járulékot és adót csalsz azzal hogy zsebből fizetsz, hiszen ezek szerint többet termelsz mint amennyit ténylegesen jelentesz be. Ez neked persze kedvező, meg a dolgozóknak is jelen pillanatban. Csak ha valaki szeretne felvenni mondjuk valamennyi hitelt, hiába keres 200 ezret, ha papíron csak a minimálbér szerepel, nem fog kapni, legalábbis annyit biztos nem, amennyit mondjuk 200 ezerre kaphatna. Érdekes hogy én állok rosszul százalékban, miközben papíron is annyit keres nálam mindenki amennyit kézhez is kap, azt tudja mindenki hogy nem keveset, és ugye majd 200 embert foglalkoztatok. Most már egész biztos vagyok abban, hogy ez tényleg csak merő irigység. Ez van, van aki nem képes csak annyira ameddig eljutott. Lázár szavai egyre helytállóbbak.
2011. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!