Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lehet ennek az...

Szerintetek mi lehet ennek az oka? Egy korábbi elemzésében kiszámolta, hogy Magyarországon a nyolc általánost végzett szülők gyermekének .

Figyelt kérdés

"Egy korábbi elemzésében kiszámolta, hogy Magyarországon a nyolc általánost végzett szülők gyermekének 16-szor kisebb az esélye diplomát szerezni, mint a diplomás szülők gyermekének, míg például Finnországban ez az arány csupán 1,1. Mi lehet ennek az oka?"


A cikkben le van írva Horn Dániel véleménye, de én kíváncsi vagyok a tiétekre.

Akit érdekel az egész cikk akkor olvassa el és mondhat róla véleményt.



[link]


2011. szept. 21. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az az oka, hogy a 8 általánost végzett szülők gyerekének nincs motivációja és amúgy is hülyébb, más az értékrendje.


Ez a "hátrányos megkülönböztetés" pedig szintén akkora baromság, mint az, hogy a cigányok szegénységéről a magyarok nácizmusa tehet.

A cigány még a saját udvarán és kertjében sem képes rendet tartani, miközben munkanélküli és lenne rá bőven ideje. Az ok az értékrend hiányában keresendő.


Amúgy meg minek mindenkinek diploma? Ez is egy nagy gyíkság.

2011. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ava87 ***** válasza:
71%
A különbség okáról nem igazán van fogalmam. De az teljesen érthető, hogy kisebb az esélye diplomát szerezni, hiszen egy alacsony iskolai végzettségű szülő már csak a saját életéből kiindulva sem szorgalmazza általában, hogy a gyereke továbbtanuljon. Általában nem gazdag családok ezek, vagyis fontos lenne, hogy a gyerek is minél hamarabb pénzt keressen. Talán pont ez lehet az oka, hogy a finneknél máshogy van (ez most jutott eszembe, nem tudom, hogy így van-e), de talán náluk a végzettséget nem igénylő munkákból is meg lehet élni olyan szinten, hogy ne okozzon óriási megterhelést, hogy a gyerek a tankötelezettsége után is tanul, el kell tartani.
2011. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen az az oka, hogy az alulképzett szülő nem tud segteni a gyereknek a tanulásban. Így aztán szép lassan a gyerek is lemorzsolódik, ha nem elég kitartó és szorgalmas.
2011. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Finnországban azért könnyebb egy alacsony képzettségű családból továbbtanulni, mert ott nincsenek ilyen iszonyatos társadalmi különbségek, mint nálunk. Hiába van egy finn állampolgárnak 8 általánosa, amikor ott így is tisztességesen meg lehet élni és ebből a "pozícióból" könnyebb feljebb kerülni, nem okoz olyan nagy társadalmi különbségeket. MO-on a 8 általános (vagy még kevesebb) egyenlő a semmivel és ebből nehéz kievickélni.
2011. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én semmi pénzért nem mennék diplomát szerezni nem sok értelme van , fölleg most hogy mindenki az ... én inkább le rakom a faipari szakbizonyítványt és abbol sokkal gazdagabban el fogok élni mint valamelyik diplomás ...

sőt még azst is meg merem kockásztatni hogy lesz addigra 1 házam míg ők tanulnak .

2011. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Én semmi pénzért nem mennék diplomát szerezni nem sok értelme van , fölleg most hogy mindenki az "


Még mindig könnyebb azzal elhelyezkedni. De nem csak ilyen 100-150 ezer forintot kereső diplomák vannak. Van pár ahol a kezdő bér 300+.

2011. szept. 21. 18:21
 7/11 anonim ***** válasza:
A Kádár-rendszerben a 8 általánost végzett szülők gyerekei is jártak egyetemre. Ma is sokuk gyereke menne,csak nincs pénzük az egyetemi költségekre. Az költségmentesség is csak papíron ingyenes. A tankönyvek,a kolesz (ha kap,) sem ingyenes. A havi 10-20.000.- is sok ma nagyon sok családban.
2011. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"A havi 10-20.000.- is sok ma nagyon sok családban."


Nem 10-20E. Van az vagy 40-50E.

2011. szept. 21. 19:23
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Az ok a pénz. 8 általánost végzett szülők kevés fizetésért dolgoznak. Nincs pénzük a drága középiskolára( vagy drága általánosra, mert aki gazdag az már 6-7 évesen az elérhető legjobb ált. iskolába tuszkolja a gyerekét!) nincs pénz különtanárra, meg nyelviskolára, felső oktatásra meg végképp!


Ellenben, arra van szükség ,hogy a gyerek a lehető leggyorsabban beszálljon a családi kasszába, tehát dolgozzon, tehát legyen legfeljebb szakmunkás, aztán irány a munka.


Ez ördögi kör, van egy réteg Magyarországon, akik gyakorlatilag röghöz kötöttek. Nulla reményük a kitörésre.

2011. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is így volt, csak régen sokkal nagyobbak voltak az esélykülönbségek. Okai:


1) Az IQ részben öröklődik. 90-es IQ-jú szülők gyerekének a várható IQ-ja 95 körül fog szóródni, az egyetem elvégzéséhez nem árt 110. Professzor házaspár (IQ 140) gyerekének az IQ-ja valahol 120 körül fog szóródni, jobb esélye van a gyereknek arra, hogy a szüleihez hasonlóan zseniális lesz.


2) Kulturális öröklődés. Iskolázatlan családban felnövő gyerek esetleg nem is lát otthon könyvet, nem szokik rá az olvasásra, a szülei nem beszélnek hozzá értelmes dolgokról, nem keltik fel az érdeklődését, a gyerek nem tanulja azt, hogy a tudásnak értéke van, a tanulásban a szülők nem tudnak segíteni neki, nem biztosítanak számára lehetőségeket (pl. nem értik, hogy a tanulás értelmes tevékenység, hanem ragaszkodnak hozzá, hogy a gyerek "menjen dolgozni", vagy állandóan zaj, veszekedés van a házban, és nem lehet tanulni stb.)


3) Alacsony képzettségűek főleg elmaradott helyeken élnek, ott rosszabbak az iskolák is.

2011. szept. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!