Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz Mo-on uniós fizetés...

Mikor lesz Mo-on uniós fizetés? Vagy nekünk magyaroknak ez örök vágyálom marad?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva. A kft. ahol dolgozom, 70-80 ezreket keresünk. Fél éve a cég felbérelt egy tanácsadó céget, hogy csökkentse a kft. kiadásait. Na mit gondoltok hogyan? Persze, hogy létszámcsökkentéssel. 3 ember van a tanácsadócégtől, heti 180 e forintot kapnak.

Januárban kivezetik az adójóváírásomat. Leszarom, hogy emelik a minimálbért, nem lesz több nettója az embereknek. Mi lesz velem?? Mi lesz sok ezer, tízezer emberrel?


2011. szept. 22. 08:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Mewgvan az uniós fizetés ne viccelj, csak ott egy segédmunkás keres annyit, mint itt egy jól menő cégtulajdonos. Ha így nézzük akkor megvan.

Hogy válaszoljak valami értelmeset is, azt mondom neked, hogy sosem lesz olyan fizetésed neked, mint egy ugyan ilyen munkát végző német munkásnak

2011. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Ha tudsz, keress másik munkáltatót. Ha piacképes a szakmád, te magad jó szakember vagy, van esélyed találni másikat.


Esetleg irány az Unió boldogabbik fele, ha uniós fizetést akarsz.


Eredeti kérdésedre, hogy mikor lesz itt uniós bér: akkor, amikor az unió bekebelezi É-Afrikát, keleti irányban meg Tadzsikisztánig terjeszkedik. Na, ők majd annyira lehúzzák az átlagot, hogy a mi fizetésünk hipp-hopp unióssá válik.

2011. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Unióban vagyunk, tehát ez uniós fizetés...

Ja, és soha.

2011. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Majd akkor ha a magyar gazdaság úgy tud teljesíteni mint a német.Az elkövetkező 100 évben erre nemigen van esély.

Uniós bérhez a magyar csak akkor juthat ha elhagyja az országot.

2011. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Soha nem felejtem el, mikor csatlakoztunk 2004-ben mindenki várta a kánaánt.
2011. szept. 22. 09:24
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan, magyarnak úniós fizetése csak akkor lesz, ha kimegy külföldre. Én szerencsés vagyok, az osztrák határ mellett élek és már eleve úgy tanulok, úgy építem a jövőm, hogy kimehessek Ausztriába... itthon a diplomámmal csak éhezés és nyomor várna, miközben leshetem, 10km-re nyugatabbra milyen jólét, biztonság és nyugalom uralkodik. Szóval aki teheti, szerintem vágjon bele...
2011. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Ja és még annyit, hogy Ausztriában pl az 1000 Euros minimálbér után nincs személyi jövedelemadó, csak biztosítási díjak... 1000-ből úgy 850 kéznél marad. 1300 Euros fizetnél 24!! Euro a jövedelemadó... szóval nem mindenhol húzzák le úgy az embert, mint itthon...
2011. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Mikor lesz Mo-on uniós fizetés?"


Magyarország uniós tag, tehát itt uniós fizetés van. Uniós állam Bulgária is, ott kereshetsz hasonló munkakörben feleannyit is, mint itt.

2011. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

ma 09:24


Te lehet. Az emberek nagy többsége nem. Én pl. nemmel szavaztam a csatlakozásra :)))

2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is lesz ill. a fejlettebb kapit. országok már szeretnék visszacsinálni. Itt a félbalkán és balkán biztos kaparja, hogy legyen de fogalmuk sincs, hogy mibe kerül. Elképzelhető, hogy mire összejönne már többen kiléptek az eu-ból , de azok nem a feudális országok lesznek.
2011. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!