Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a népszámlálásnak?

Mi értelme van a népszámlálásnak?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem... miért nem lehetne megoldani, hogy pl. születéskor felírják az embereket, juhé és az alapján összeszámolni, haláleseteket meg bejelentik azt levonják vagy az alapján, hogy hány ember igényel személyit (mondjuk ez 14 év alatt nehézkes lenne) de na.. nem értem komolyan, miért egyszerűbb, hogy mint a mérgezett egerek rohangálnak házról házra?
2011. szept. 25. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha ilyen egyszerű lenne,akkor egy országban sem csinálnának népszámlálást. De valamiért mégis csinálnak.

nem, nem pontosak az anyakönyvbőlszerezhető adatok. Vannak akik eltűnnek, kijelentkezés nélkül külföldre költöznek, Itt születtek nem magyar szülőktől és már hazamentek,külföldön meghaltak....

Töltsd ki az interneten,akkor nem kell annyit rohangálniuk.

2011. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
A népszámlálás célja nem az, hogy megtudjuk hányan élnek az országban, ahogy erre te is rájöhettél volna ha veszed a fáradságot és rápillantasz egy kérdőívre. Az egyéb statisztikai adatok sokkal fontosabbak. És képzeld, a születésekkor fel szokták írni az embereket, ahogy a haláleseteket is be szokás jelenteni.
2011. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam a kérdőívet és valóban nem annyi, hogy mikor születtél hol élsz.

Sokmindenre rákérdeznek, vallás iskolai végzettség jövedelem gyerekek számí lakások száma hol laktál ezelőtt, hány percre laksz a munkahelytől...

Itt nem az a lényeg, hogy megtudják hány ember lakik magyarországon.

2011. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kééépzeld kedves utolsóóó : ) Ha nem lennél annyira debil tudnád értelmezni a kérdést : ) Az elsőnek köszönöm, megértette mi a kérdés, te viszont nem : ) Kérlek mielőtt okoskodsz nézz utána mi a kérdés lényege : ) Próbálok nagyon kedvesen írni, meg lassan, hogy egy ilyen okos kisfiú/lány is mint te megértse a lényegét : ) Széép lassan olvasd el méég egyszer ezt a választ, aztán a kérdést : ) Úúúgy ügyi vagy ezaz : ) Ha nem sikerül kérd meg az anyukádat/ a tanítónénit, hogy segítsen : ) Ezaz ügyi vagy gyerünk : )
2011. szept. 25. 19:29
 5/11 A kérdező kommentje:

pontosabban nem utolsó hanem válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:27

2011. szept. 25. 19:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi rosszat mondtak az előttem szólók. Akkor válaszolok én is a kérdésedre, bár engem is le fogsz ugatni valószínűleg.


Mi értelme van a népszámlálásnak?

- Az, amit elmondtak az előttem válaszolók. A kérdőíveken rengeteg kérdés van amiből statisztikákat tudnak készíteni. Pl. átlagéletkor, iskolázottság, vallási megoszlás, népsűrűség, foglalkoztatás stb.


És hogy miért nem lehet megoldani amit kérdezel lejjebb?

- Megoldják, felírják, de attól még nem tudnak ilyen statisztikákat készíteni, mint amit fentebb leírtam.


Tehát összegezve, a népszámlálás lényege tulajdonképpen nem is maga a népszámlálás, mert azt meg tudnák oldani az általad leírt módon is, hanem a statisztika-készítés.

2011. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:35 köszönöm a válaszodat hasznos volt, ment is a zöld kéz, viszont megkérnélek, hogy legközelebb azért olvass jobban vissza mielőtt elkezdesz szenvedni, hogy leugatnak :D

2011. szept. 25. 21:04
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Visszaolvastam, már akkor is mikor a válaszomat megírtam. Köszönöm a zöld kezet.
2011. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajod a válaszommal? Konkrétumot mondj, ne csak rakd egymás után a kétértelmű szavakat és az óriási smiley-kat.
2011. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
semmi komolyan én nem akarom ezt a vitát folytatni, örülök, hogy van aki elmagyarázta köszönöm :D
2011. szept. 26. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!