Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem a "népszámlálásnak"...

Szerintem a "népszámlálásnak" titulált akció lényegében egy alkotmányellenes információgyűjtés. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Úgy vélem, hogy a "népszámlálásként" adagolt akciót arra használja fel a jelenlegi hatalom, hogy az emberekről olyan információkat gyűjtsön, amihez semmi köze.


Az, hogy milyen nemű vagyok kiderül a nevemből.

Az, hogy létezem, kiderül abból, hogy megtalálnak a hatóságok, - és abból is, hogy adót vonnak le tőlem orrba-szájba.

Van személyi számom a központi nyilvántartásban, - és ha levonják az aktuális adószámokból a kitöltött halotti bizonyítványok számát, helyben vagyunk. Mi szükség van ISMÉT (!) a MILLIÁRDOKÉRT (!) bonyolított levelezgetésre?

Lehet "plusszolni", - aztán "csóközön".


A többihez viszont senkinek, semmi köze:

Kivel élek egy fedél alatt...

Milyen lakásban élek... Stb.

Volt idő, amikor C típusú biztonsági kérdőívet kellett kitöltenem, - ez olyan részletes információgyűjtés, hogy az emberről még azt is tudják általa, "honnan szeretik az asszonnyal a közelharcot" az emberek... Ez vetekszik azzal az ellenőrzéssel.


Hajléktalonnak mit csinál a hatóság, ha nem tesz eleget a "kötelezettségének"?

Mivel, hogyan szankcionál az állam azokkal szemben, akiknek a tönkretételében passzívan vagy tevőlegesen vett részt, anno?


2011. okt. 2. 16:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Én is kíváncsi lennék a válaszra (mit csinálnak ha nem töltik ki) és én sem értem hogy egy NÉPSZÁMLÁLÁSnál miért kérdezik a házam méretét, konkrétan a vagyonomra kérdeznek rá.

2011. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy szerintem is hülyeség, legszívesebben kisem tölteném.
2011. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%

paranoiás vagy


népszámlálás mindig is volt

2011. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

minden EU-s országban van, kötelező.

Név nélkül megy!!!! -tehát a nem kötelező.

ebből hasznos statisztikák készülnek: pl 10 év alatt hány % nő és ffi kölözött ebbe a városba és hány el, ebből hány tanul még, hány % bölcsödés jár naponta 40 percig tartó közlekedéssel a bölcsibe. stb-stb KSH:))!

Megtagadás:50ezer Ft bírság.Kötelező, kivéve a vallás, nemzetiség, egészség, fogyaték.

A hajléktalanokat szociális munkások veszik fel.

A hajl.szállón élőket.

A szegény híd alatt élőknek nem kell, (sajnos) részt venni, mert ez az életvitelhez tartozó lakhelyhez rendeli a dolgokat:((

2011. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
20%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:13


Csak annak az is volt a célja, mivel más eszközzel nem tudták meg, hogy hány ember van, a nemesek nem fizettek adót, nem tudták visszanézni satöbbi. A mai viszont valóban egyszerű kémkedés.

2011. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:21


Ez meg a legnagyobb parasztvakítás, hogy név nélkül megy... minden adatot megadsz magadról, kezdve a házszámtól... Nem túl nehéz visszanézni, hogy ki is vagy.

2011. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%

"Név nélkül megy!!!! "-Úr Isten, még mindig van, aki ezt beveszi!

Ott a lakcím, abból már simán tudják név nélkül is, ki töltötte ki, legalább is, hogy melyik családról szól a kérdőív.

2011. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Pro Patria ***** válasza:
67%

Mindig is voltak ilyen felmérések. És mindenhol máshol is.

Ebből látja az ország, hogy például mekkora az urbanizáció, az írástudatlansági ráta, a nemzetiségek aránya, a vallásmegoszlás, a kétnyelvűség, hányan élnek mélyszegénységben, milyen az infrastruktúra (hány percig kell utaznod az iskoládig/munkahelyedig), mekkora a nép tanultsága (legmagasabb iskolai végzettség), hányan élnek házasságban és hányan egyedül, mekkora a férfi-nő meg a fiatal-idős arány a népességen belül, stb.

Nem a péniszméretedet kérdezték meg.

2011. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem semmi olyan adat nincs benne, amire ne lehetne válaszolni. Hogy "Kivel élek egy fedél alatt... " azt például meg sem kérdezik. Csak azt, hogy milyen kapcsolatban élek (házas, v. élettárs, stb).


"Volt idő, amikor C típusú biztonsági kérdőívet kellett kitöltenem, - ez olyan részletes információgyűjtés, hogy az emberről még azt is tudják általa, "honnan szeretik az asszonnyal a közelharcot" az emberek... Ez vetekszik azzal az ellenőrzéssel."

Egyrészt a C típusú SEM annyira részletes, másrészt ez a kérdőív sehol nincsen ahhoz. Én a munkám miatt 5 évenként kitöltöm a C típusú biztonsági kérdőívet is, valamint engem bármikor meg lehet figyelni, le lehet hallgatni, mert aláírtam az erre vonatkozó nyilatkozatot. De mivel nem lopásból szerzem a jövedelmem, és a marihuána legalizálásáért sem szervezek tüntetéseket a Kossuth térre, eddig még semmilyen hátrányom nem igazán származott ebből.


Gyakran odáig vagytok, hogy a statisztikai adatok nem jók, meg tévednek, na akkor itt van a lehetőség arra, hogy helyes válaszaitokkal támogassátok egy reális statisztikai felmérés eredményességét!

2011. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem a "népszámlálásnak" titulált akció lényegében egy alkotmányellenes információgyűjtés."


Több mint 200 éve készülnek rendszeresen népszámlálások minden fejlett országban. Tehát vagy valami óriási felfedezést tettél, ami 200 év alatt nem jutott az eszébe egyik fejlett ország vezetőinek sem, vagy pedig baromságot beszélsz. Melyik valószínűbb?


"Volt idő, amikor C típusú biztonsági kérdőívet kellett kitöltenem"


Elég nagy baj, hogy olyan fontos pozíciókba, ahova C ív kell, ilyen buta embereket is felvesznek.

2011. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!