Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet hülye a kérdésem de...

Lehet hülye a kérdésem de valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Elköltöztünk a lakásunkból de még nem csináltattunk uj lakcím kártyát szal nem tudja az önkormányzat h itt élünk, a népszámlálásnál hova fog jönni a kérdőív?

Vagy minden postaládába tesznek, mert vhol azt olvastam hogy 100 millió oldalt nyomtatnak ki. Ha mondjuk 1 csomag 10 oldalas akkor is 10 millió van.


2011. szept. 28. 15:28
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Természetesen oda, ahova be vagy jelentkezve. Te írtad, hogy nem tudják, hogy máshol laksz.
2011. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor így jártam oda küldhetik nem kapom meg ugyse
2011. szept. 28. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Vagy gyorsan átjelentkezel és kitöltöd NET en a kérdőívet...
2011. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
lakásonként van 1 kérdőív, nem személyenként
2011. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Ebben igazad van, de a lakásonkénti kérdőívet is arra a lakcímre küldik, ahol lakott.
2011. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
83%

az a helyzet, hogy elvileg 3 munkanapon belül köteles vagy jelenteni a változást. nem egy nagy dolog, csak be kell menni az önkormányzathoz a jegyzőhöz, szükeséges doksikkal (magántulajdon esetén külön dokumentum bemutatására nincs szükség) és kész.

a lakcím kártyát az okmányirodában kell csináltatni utána.

2011. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ahol most laksz,gondolom oda is visznek ki kérdőívet és neked azt kell kitöltened,mivel most ott laksz!Az nem számít hogy be vagy e oda jelentkezve!Gondolom ahonnan elköltöztetek oda beköltözött más,tehát azt ami arra a címre megy neki kell kitöltenie.Ha meg nem lakik ott most senki,akkor nem lesz kitöltve oszt ennyi!Az a lényeg,hogy te azt töltsd ki ami arra a címre megy,ahol most laksz.
2011. szept. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Azért írta a 17:06-os válaszoló,hogy lakásonként egy kérdőív nem személyenként,mert nem névre szóló kérdőíveket adnak(mivel anonim a népszámlálás),hanem címre.Tehát minden lakáshoz adniuk kell!!
2011. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
erre gondoltam én is de ha anonim akkor hogyan büntetik azt aki nem tölti ki? ezt az 1et nem értem...
2011. szept. 30. 18:28
 10/11 anonim válasza:
100%

hát elvileg ez egy járható út:

"Ha nem akarsz válaszolni: Írd rá a kérdőívre hogy mivel a népszámlálásban résztvevők egyértelműen beazonosíthatóak, így annak végrehajtása jogellenes, következésképpen nem vagy köteles benne részt venni, polgári engedetlenséggel élsz az állam jogellenes cselekményével szemben.


Ha ezek után eljárás alá vonnak, ne ismerd el hogy te írtad, de hivatkozz arra hogy ha az állam bizonyítani tudja hogy te (vagy bárki más egyértelműen azonosított személy) írtad ezt a kérdőívre, akkor ipso facto bizonyított hogy a válaszadók be azonosíthatóak, azaz a népszámlálás végrehajtása jogellenesen történt, tehát a válaszadás jogszerűen megtagadható.


Ha pedig az állam nem tudja bizonyítani hogy te voltál, akkor meg bizonyítottság hiányában kéred megszüntetni az eljárást, és csókoltatod a jó édes anyukájukat."



De én úgy csinálom,hogy amire van kedvem válaszolni arra válaszolok,amire meg nem arra nem oszt ennyi!Túlzásba nem foglalkozok ezzel a szarral,van én nekem fontosabb dolgom is annál,minthogy az idióta kérdéseikre válaszolgassak :D

2011. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!