Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eddig milyen plusz dolgokkal...

Eddig milyen plusz dolgokkal (nem) szorítottak meg?

Figyelt kérdés

Szóval ugye tudjuk, hogy azt kommunikálják, hogy megszorítás nincs, csak kicsit átszervezik a dolgokat. Az persze mindegy, hogy mi ebből mit érzékelünk.


Engem az érdekelne, hogy milyen plusz terheket vezettek be eddig, és mit adtak, amitől jobb? Mondjuk egy átlagos családnak. Egy időben mindig bújtam a híreket, de több, mint fél éve, nem foglalkozok semmivel és most teljesen lemaradtam, általában csak azt látom, hogy "semmi sem jó, mindent elvesznek" de kevés konkrétumról beszélnek a legtöbben.


Azt láttam, hogy pl. a beígért chips adó, amit nem a fogyasztó fizet meg egy csomó mindennél 200 forintos drágulást hozott, hallottam, hogy áfa emelés, állítólag valami utazási kedvezményeket is megnyirbálnak.. Valaki tudna valami tételes listát sorolni a szokásos "minden szar"-on kívül?


2011. szept. 29. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
például a chips adót az egészségünkért vezették be. :D
2011. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egészségünk érdekében mentesítették a Mcdonalds és társai gyorséttermeket az adó alól :D (tudom én, hogy viccelsz de így dupla poén :D).
2011. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk a családi adókedvezmény kb 1millió forint plusz évente (3 gyerek)
2011. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, persze hogy poén és szörnyű a sok megszorítás mellett hogy birkának néz minket a fidesz.
2011. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, végül is azt is mondták, hogy jaj 5 forinttal kell majd csak többet fizetni, meg amúgy sem hárítják ránk, mert a gyártó/legelső forgalmazó fizeti meg. Ahhoz képest, mikor boltba mentem csak néztem. Nem azt mondom, hogy mindennap chipset zabálok, meg energiaitalt iszok, de ritkán jól esik egy. Hát darabja 200 forinttal drágább, azért akkor már nem rakom oda azt se.

Érdekes, azt pl. nem is hallottam, hogy a gyorséttermek mentesültek. Ahhoz képest, hogy hamburger adónak indult.

2011. szept. 29. 13:17
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen azért kérdezem én is, mert ugye úgy adják elő, hogy á semmi gond, nincs itt megszorítás, mindenkinek csak jobb. Szóval mindent így kommunikálnak le.

És mint amit írtam fent, hogy á csak 5 forinttal lesz drágább max. meg úgy se nekünk, aztán a fenét meg lehet nézni. Gondolom más dolgoknál is így van akkor.

Én azért kérdezem, mert halál komolyan mondom, bár nem barlangban éltem eddig, de pl. a budapesti közterület átnevezésekkel is az elmúlt néhány hétben szembesültem. :)

2011. szept. 29. 13:19
 7/9 doboszoli ***** válasza:
89%

Nem volt még:

-erekció adó

-puki-adó

-létezés-adó

Mondjuk van is még rá bő két év összehozni.DD)

Természetesen a mi érdekünkben, illetve az államadósság csökkentése érdekében.(mindenáron)

Már fel sem tud bosszantani.

2011. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat nekem sokba kerult idaig Orbania!

Kb: 2,5-3 m Ft-omba...

2011. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vették el a családi pótlékot.

Még nem szüntették meg az álláskeresési segélyt (csak lecsökkentették három hónapra)

Még nem vették el a jelenlegi nyugdíjakat (csak a jelenlegi munkavállalók jövőbeni nyugdíját)



Amőgy most készülnek elküldeni 30 ezer embert a közszférából, eltörölték egy csomó életmentő gyógyszer tb támogatását (pl. rákgyógyszer, ami eddig párszáz ft volt, most már 120 ezerbe kerül)


Az egyetlen ami jó, hogy valamit kompenzáltak a regisztrációs adón.

2011. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!