Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mekkora energia...

Magyarországon mekkora energia kell a timföldgyártáshoz?

Figyelt kérdés
Hány Volt, hány kWh, hány amper? (Bocsi 6.-os vagyok, érdekelne.)
2011. szept. 30. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A fém aluminium előállításához kell az elektromos energia:

"Az elektrolizáló kádakat 30 000–150 000 A-es árammal működtetik. Kapocsfeszültségük 4,0–4,5 V, amiből 1,7 V a bontási feszültség."

[link]


Pedro

2011. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Akkora mint romániában.
2011. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon szűken ugyanannyi kell hozzá mint bárhol másutt, csak itt úgyis csalnak a villanyórákkal, úgyhogy papíron minimum a duplája kell hozzá, mint valójában.

A fennmaradó részből világít az igazgatóság, abból meleg a víz otthon a nagy úszómedencékben, stb...

Szóval érted gondolom....

2011. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helmet úgy érted a szolgáltató csal? A lakosságnál is?
2011. okt. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy MINDENKI csal ahol tud...

Szerintem még az is elképzelhető, hogy a timfödgyár több áramot vásárol, mint amennyi a gyártáshoz kell és azt másra használják.

Persze ez inkább cinizmus, mint tény, hiszen az áramot a gyárból nem lehet befőttesüvegben kihordani...

2011. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A timjföldgyártáshoz is sok energia kell, őrlés és hőenergia. Sok áram a timföldből aluminium elektrolizáláskor kell.
2011. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Helmet válasza"


Dhága bahátom az alu elektrolíziséhez 1,7V feszültséget és 150 ezer amperes erősségű áramot használnak.Azzal a háztartásban kutyófarkát se lehet csinálni

2011. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az áramszolgáltatók is csalnak. A villanyszámlákban nem csak a saját fogyasztást kell megfizetni,hanem az áramszolgáltató dolgozóinak adott kedvezményt is.
2011. okt. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem féltem én a szolgáltatókat, mega timföldgyárat attól, hogy nem találnák ki, hogy mivel mutyizzanak....
2011. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!