Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arról mi a véleményed, hogy a...

Arról mi a véleményed, hogy a rendszerváltás után az összes állami céget, energia stb szolgáltatót külföldi kézre adták?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 22:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

szerinted? :D:D ki fogja azt mondani hogy:


"ö igen, örülök neki, hogy a magyar vállalatokat külföldi kézre adták" :DDDDDDD

2010. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
ö igen, örülök neki, hogy a magyar vállalatokat külföldi kézre adták(csak hogy polgárpukkasszak)
2010. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%
Ha az a "külföldi kéz" is jól tud gondoskodni ezekről a szolgáltatásokról, és ezáltal rólunk is, akkor nekünk, közembereknek, nem tökmindegy, hogy milyen "kézen" van?
2010. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Elsőke, lehet nemjól tettem fel a kérdést. Úgy értem mit szólsz ahhoz ahogyan lezajlott ez a folyamat.
2010. okt. 11. 22:39
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hiba volt. És tegyük hozzá, hogy milyen feltételekkel adták. Hosszú időre garantált nyereséggel, áremelési joggal, mindenféle valós és nem valós költség korlátlan elszámolásának lehetőségével stb. Olvastam egy nagyon jó cikket a Népszabadságban, ha jól emlékszem, ahol levezetik, hogy pl. Bécsben miért kerül fele annyiba a távfűtés mint Budapesten. Azért, mert nem privatizálták a rendszert. Megpróbálom megkeresni, és ha meglesz, belinkelem, mert nagyon tanulságos.
2010. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Ha az a "külföldi kéz" is jól tud gondoskodni ezekről a szolgáltatásokról, és ezáltal rólunk is, akkor nekünk, közembereknek, nem tökmindegy, hogy milyen "kézen" van?"


Neked mindegy, hogy az áramért kilowattonként 20 vagy 50 forintot fizetsz? Ok elhiszem, hogy igen. De az is mindegy, hogy ezt a pénzt kiviszik az országból és Józsibácsi az elektromos művek dolgozója 70ezer forintot keres? Az is mindegy Józsi bácsi meg tudja e venni tőled a megtermelt almádat, vagy azért dolgozol egész évben, hogy rád rohadjon?

2010. okt. 11. 22:42
 7/34 anonim ***** válasza:
74%

Antalléknak és az utánuk következő politikusoknak szüksége volt arra,hogy megtömje a zsebét az ország kárára,tönkre téve az ipart és a mezőgazdaságot egy életre.

Nagyon sok neves közgazdász politikai hovatartozástól függetlenül bírálta Antall "tőke-csábítását".

Nem a privatizációval volt a legfőbb bajuk,nem is az adott kedvezményekkel. A baj az volt,hogy ha figyelembe vették volna az ország érdekeit,akkor minden esetben kikötötték volna a más országokban szokásos gyakorlat szerint,hogy 10 évig a keletkezett nyereséget nem vihetik ki az országból. Azt felújításra,fejlesztésre kell forditaniuk.

Antallékat ( és a többieket sem) ez nem érdekelte.

Ha hallgattak volna a közgazdászokra,akkor ma nem így állna az ország,nem lenneének ilyen alacsonyak a bérek stb.

2010. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
19%

Jó, akkor ha nem tetszik állj be szomáliai kalóznak, mert a karosszékből dühöngésből úgyse lesz semmi!


نعيش في مقديشو ، وهي مدينة من الحرية!

2010. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam a bécsi cikket. Különösen az utolsó bekezdés érdekes. Ilyen az, amikor van gazdája egy városnak, és nem tolvajok vezetik:


[link]

2010. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
71es az jó lenne köszi. Én meg ajánlom nektek a Háború A Nemzet Ellen című dokumentumfilmet. Szerintem fent van Youtubon is.
2010. okt. 11. 22:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!