Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most olyan fontos ez a népszám...

Most olyan fontos ez a népszámlálás? Mitől lesz jobb nekem, ha megszámolják az ország lakosságát?

Figyelt kérdés
Miért nem számolják össze egyszerűen a személyiszám adatbázisukban? Pár másodperc alatt lefut egy ilyen SQL lekérdezés ..
2011. okt. 1. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem az a kérdés, hogy hány ember él az országban, hanem hogy milyenek az életkörülményeik. Ezek olyan információk, amiket adatbázisokból nem lehet kinyerni, viszont fontosak a hosszabb távú tervek elkészítésében.


Másrészről eus követelmény, hogy legyen most népszámlálás, és hogy ezek a kérdések legyenek benne, mert egész európára vonatkozó statisztikákat tudnak velük csinálni, így az eu döntéseit is befolyásolja.

2011. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Mert egy népszámlálás nem csak erről szól. Nemzetiségek aránya, beszélt nyelvek, iskolázottság, lakások száma, stb.

És... mitől lesz rosszabb neked, ha egyszer fél órát egy számlálóbiztossal kell töltened?

2011. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha a várható eredményt nézem - mármint hogy rendesen összeírnak minden fontos dolgot, először is tudják mi a fontos, utána abból megpróbálják kitalálni, mit kell tenni, hogy jobban menjenek a dolgok, akkor tényleg nem fontos ez a népszámlálás. Azért nem, mert mindez nem fog megtörténni. Az eredményt nem arra használják, amire ki van találva, hanem a hatalom további növelésére. Ezért aztán ettől neked nem lesz jobb!


Egyébként meg azért van (volna) rá szükség, mert egyrészt nincs kiépítve egy olyan biztonságos és főleg tisztességes rendszer, ahol ezeket az adatokat tárolnák, másrészt az állampolgár a változásokat "elfelejti" bejelenteni. Így nincs min lefuttatni azt az SQL parancsot. Nagyobb cégeknél ugyanezért csinálnak évente leltárt - nem tudják követni a változásokat, hát időnként fel kell mérni a valós helyzetet.

2011. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván ők is gondoltak erre a lehetőségre, ahogy előttem is leírták, itt nem a mennyiségen, hanem a minőségen van a hangsúly: ki hogy él, milyen körülmények között, milyen az iskolázottsága, estébé...
2011. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
kb.16 milliárd ft-ba került
2011. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szöcske005 válasza:
72%
Ne foglalkozz vele, majd leadózzuk az árát .
2011. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert normális országokban szeretik tudni, hogy hányan vannak...

Ha te ebben is azt nézed, hogy neked mi a jó, akkor ajánlom éljél remeteként, mert a legtöbb dolog nem azért létezik, történik, hogy neked jó legyen.

2011. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszoló tökéletes választ adott, miért kellett lepontozni?
2011. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, bocsánat érte.

Szerintem ez a kérdőív, amit kaptunk egy nagy humbuk.

Idáig lehülyéztem, aki azt mondta, hogy arra megy ki a játék, hogy honatyánk kiszimatolja, hogy honnan lehet még adót besarcolni.

Tele vagy egy csomó olyan kérdéssel, amit alapból megtudhatna lakással kapcsolatban pl. Földhivatalból, egészségüggyel kapcsolatosan OEP-től, iskolázottsággal kapcsolatban OM-től. Házasságra, élettársi kapcsolatra vonatkozó adatokat meg az anyakönyvi hivataloktól lehet kikérni. Nem értem az egészet, hogy mért kell azért milliókat elkölteni, hogy mindenki kitöltsön egy többoldalas nyomtatványt, amikor az adatok többsége néhány telefonhívással megtudható. És ha már népszámlálás, akkor számoljuk meg a népet! Csöngessenek be mindenhova és kérdezzék akár azt, hogy "Hé, paraszt! Hanyan vagytok?" Ennek is jobban örülnék, mint ennek a macerának.

Én eldöntöttem, hogy hazudni nem fogok, mert minek, nincs rá okom. Albérletben élek, de nem tudom, hogy a tulaj fizet-e adót utána. Szerintem, ha lesznek még ilyen emberek, akik beikszelik, hogy bérlik a lakást, és később statisztikailag több albérlet jelentkezik, mint amennyi után adót fizetnek, akkor ez egy ötletet fog adni a "nagyoknak" hogy hova kell nyúlni.

De kérdem én, hogyan legyek jogkövető állampolgár, ha nem adják meg a technikai feltételeit? Ugyanis internetes nem lehet kitölteni még a kérdőívet.

2011. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

"hogy mindenki kitöltsön egy többoldalas nyomtatványt, amikor az adatok többsége néhány telefonhívással megtudható"


azért kis barátom, mert a telefon és a kutakodás ilyen formája is pénzbe kerül, talán még többe, mivel még több adminisztrációs ktgel járna :)


A kérdőíveket a KSH állítja össze, módszertani szempontból pedig együttműködés van a világ országainak Statisztikai Hivatalai között...

ha nem értesz valamit, inkább ne találgass.

2011. okt. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!