Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most olyan fontos ez a népszám...

Most olyan fontos ez a népszámlálás? Mitől lesz jobb nekem, ha megszámolják az ország lakosságát?

Figyelt kérdés
Miért nem számolják össze egyszerűen a személyiszám adatbázisukban? Pár másodperc alatt lefut egy ilyen SQL lekérdezés ..
2011. okt. 1. 11:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ugyanis internetes nem lehet kitölteni még a kérdőívet"


Látom, utánanéztél...


Ki lehet tölteni


[link]

2011. okt. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az internetes kitöltést 10.01-én nulla órakor kapcsolták be, mert ettől a naptól indul hivatalosan a népszámlálás. Az addigiak csak az előkészítés volt, az is időbe kerül.


Sokan nem kapták meg még a kérdőíveket, az övék - elvileg - a kérdezőbiztosoknál van, valamiért ez volt a szándék.


10.01. 22:38!

Annyiban ellent kell mondanom, hogy - bár kétségtelenül a felsorolt adatoknak ott kellene lenniük - sajnos a mai magyar adatnyilvántartás eléggé hiányos és pontatlan. Ennek sok oka van. Az egyes emberek trehánysága, a nyilvántartók felületessége és hozzá nem értése, pénz- vagy szakértő hiány, de legfőképpen az az egész működési rendszer és szemlélet, amit a politika alakít és alakított ki mindig is. Most például az a szemlélet, hogy ha nem pont azt gondolod, amit én, akkor ellenségem vagy és keresztbe fogok tenni neked. És sok hivatali ember tesz is rendesen egymásnak. Úgy hívják, hogy hatalmi harc.

Ami pedig a konkrét kérdéseket illeti, valóban nem egy klasszikus népszámlálási adatsor kerekedik ki belőle. Sokkal inkább tükrözi a mai hatalom szemléletét és szándékait.

Van benne redundancia is, és kissé megmosolyogtató (meg viszolyogtató) kérdés is. Ezt mégsem a KSH hozzá nem értésének tudnám be, sokkal inkább hatalmi arroganciának. (Majd a pártkatona megmondja a szakembernek, mit kell kérdezni.)


Nem tudom mennyibe fog kerülni. Szerintem az elrendelőnek is csak homályos elképzelései vannak. De ez mindegy, mert sose az számít mennyibe kerül. Szélsőséges esetben még az se, ha horribilis összeget kell kölcsönkérni miatta. Ami számít, az mindig az egyenleg. Ha egy húszasért harminc forintot vesztek, azért kár volt. Ha 16 milliárdért olyan terveket tudok készíteni, ami 300 milliárdot hoz pluszban, akkor még további 4 milliárdot kiosztanék a jó munkáért.

2011. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Ugyanis internetes nem lehet kitölteni még a kérdőívet."


Tegnaptól kitölthető interneten is, tehát lehetsz jogkövető állampolgár nyugodtan.

2011. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!