Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit vétett Magyar Bálint?

Mit vétett Magyar Bálint?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy bevezetett egy csomó liberális intézkedést, amivel elhülyítette a gyerekeket.

18 évesen elvileg én is az ő "ámokfutásának" a terméke vagyok.

Azonban én nem veszek észre túl sok különbséget a tudásszint között. Például a szüleim egyetemet végzett, értelmiségi emberek. Ennek ellenére nem hiszem, hogy képesek lennének megírni a matek házimat. Amikor pedig mondom nekik, hogy miket kell megtanulni bizonyos tantárgyakból, lényegében dühöngenek, hogy ezeket úgy is elfelejti mindenki.

Tanárokkal is szoktam beszélni ilyenekről, érdekes módon ők is ezt gondolják(persze egyik sem a saját tantárgyával kapcsolatban).

Viszont van néhány ember, akik egyfolytában szidják a Magyar Bálint által bevezetett rendszert. Ilyenkor rögtön eszembe jut, hogy nekik vajon pontosak-e az információik a mai iskolai követelményekről, mert úgy írnak, mintha az ujjainkon számolnánk '98 óta.

A mai oktatási rendszer-szerintem- még mindig túlzottan a lexikális tudásra épül, aminek semmi értelme. Mivel idén érettségizek, ezért újra át kell ismételnem az eddigi tananyagot, de szinte semmire sem emlékszem(ezzel sajnos nem vagyok egyedül).

Hiába kaptunk történelemből egy vérengző állatot, ugyanúgy csak a főbb évszámokat tudom felsorolni(1222, 1492 és hasonló "kaliberű" események).

A matek tananyagot is javarészt már elfelejtettem. Egyedül az idegen nyelv az, ami megmaradt.

Bár most csak a saját példámat írtam le, de ez általában igaz mindenkire. Ebből az következik, hogy teljesen értelmetlen lenne szigorítani, és még inkább a lexikális tudás felé vinni az oktatást.

A bolognai rendszert is mindenki szidja, pedig sok ismerősöm szerint jó. Ehhez hozzátartozik, hogy ők nem ismerték az előző rendszert, de úgy igazából még egy egyetemistától sem hallottam, hogy "húúú, de szar".

Szerintem Hoffmann Rózsa sokkal nagyobb hülyeségeket csinál.

Magyar Bálintnak meg mindenki felrója, hogy 5-ről 3-ra csökkentette a matekórák számát, ráadásul a többség ezt egy különös, affektáló módon teszi(általában "jajj, nehogy már szegény gyerekek elfáradjanak").

Érdekes módon a svéd társadalom még nem omlott össze, pedig ott lényegében nincs matekoktatás.


Most tényleg, mit csinált, hogy ennyien utálják?


2011. okt. 1. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem értelmes indokot nem lehet felhozni ellene, csak a szokásos "emút nyóc év" állja meg a helyét.
2011. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ahogy az első is mondja, annyi a bűne, hogy MSZP-s mer lenni, és azok ám mind gonoszok, bizony! Ez a b*szatlan k*rva, Rózsika bezzeg majd jól rendet tesz.
2011. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát elég szépen leírtad a dolgokat.

Én is most éreccségizek (ez most szándékos volt, mielőtt valaki elkezdene kötöszködni) és én is úgy érzem, hogy amit az utóbbi 4 évben tanultam, az kb. egy olyan 90-95%-ban felejtős volt, ergó nem volt értelme.


Sok érdekes dolgot megemlítesz, amiről szeretném, ha még mesélnél.

Például miért érzed úgy, hogy a szüleid nem lennének képesek megírni a matek házidat, miért mondják azt ők is, hogy sok értelmetlen dolgot kell megtanulni és milyen a svéd matekoktatás?

2011. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és a másik, amit nem mondtam, hogy ez a Magyar Bálint dolog ott sántít, hogy igazából nem az ő hibája a gyerekek elbolondítása, hanem ez ilyen magyar sajátosság. Egyszerűen nem praktikus és gyakorlatban hasznos a tananyag. Olyan, mintha a tanítás egy ilyen kényszeres dolog lenne, aminek tulajdonképpen nincsen célja (ami máshol az érett, értelmes, józan paraszti eszüket használó felnőttek kinevelése), hanem úgy működik, mintha egy csomó baromsággal le kellene foglalni a gyereket 6 és 21-23 éves kora között és aminek kialakult egy hagyománya, amit tulajdonképpen azért kell betartani, mert "csak kell és kész!", vagyis így gépiesen, céltalanul, lényegében a semmiért.
2011. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Biztos vétett több mindent, különösen a közbeszerzések terén, de az oktatási elképzelései szerintem is korszerűek, jó irányúak voltak.


A tragikus az, hogy Hoffmannék egy Európa haladó részén már a két világháború között is elavultnak számító poroszos modellt akarnak most "megújulás" címén bevezetni. Ezt Magyarország már nagyrészt a Kádár-korszak végén is meghaladta.


A modell lényege, hogy az iskola nem szolgáltató intézmény, ennek megfelelően sem a diákok, sem a szülők igényeit, véleményét nem kell figyelembe venni. Az iskola egy központi állami tanító hatóság, ami az országosan egységes értékrendet és tananyagot közvetíti a diákok felé, és számonkéri. Az igazgatókat az állam (kormányhivatal) nevezi ki, és onnan jönnek majd az újra csatasorba állítandó szakfelügyelők is, akik a tanárok munkáját ellenőrzik. Nem nehéz mindebben felfedezni egy diktatúra, egy önkényuralmi rendszer igényeit.


Itt tehát nem képességeket fejlesztenek, nem a diákot szolgálják ki, hanem a valóságtól egyre távolabb álló egységes lexikális ismeretanyagot sulykolnak és terjesztik a hivatalos állami ideológiát. Siralmas jövő vár a magyar diákokra (is).

2011. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dick Esmen ***** válasza:
81%
Hát én baloldaliként mondom hogy elb×szta az oktatást.De ez a mostani Rózsa se jobb.
2011. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:39


Úgy érted, kötöZködni?


A gond az, hogy ti azért találjátok hasztalannak a dolgot, mert nem tanultatok. Mégis minek vennéd hasznát? Hogy csengőkor be kell menni a terembe? Aki ennyit fektet bele, mint ti, azoknak tényleg elég értelmetlen. Miért nem mentetek szakmunkásnak?

2011. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Liberális volt.

Ez a fő érvük.

2011. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha beleolvasol itt a gyik-on a kérdésekbe, akkor talán megérted. Nem hinném, hogy csak az internetnek köszönhető az a mértékű tudatlanság, ami sok 15-20 év körüli emberkéből árad.
2011. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha beleolvasol itt a gyik-on a kérdésekbe, akkor talán megérted."


nem hinném, hogy az ide írogató idióták a Magyar Bálint miatt lettek idióták. Ők valószínűleg akkor is idióták lennének, ha másik idióta lett volna hatalmon...

2011. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!