Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit vétett Magyar Bálint?

Mit vétett Magyar Bálint?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy bevezetett egy csomó liberális intézkedést, amivel elhülyítette a gyerekeket.

18 évesen elvileg én is az ő "ámokfutásának" a terméke vagyok.

Azonban én nem veszek észre túl sok különbséget a tudásszint között. Például a szüleim egyetemet végzett, értelmiségi emberek. Ennek ellenére nem hiszem, hogy képesek lennének megírni a matek házimat. Amikor pedig mondom nekik, hogy miket kell megtanulni bizonyos tantárgyakból, lényegében dühöngenek, hogy ezeket úgy is elfelejti mindenki.

Tanárokkal is szoktam beszélni ilyenekről, érdekes módon ők is ezt gondolják(persze egyik sem a saját tantárgyával kapcsolatban).

Viszont van néhány ember, akik egyfolytában szidják a Magyar Bálint által bevezetett rendszert. Ilyenkor rögtön eszembe jut, hogy nekik vajon pontosak-e az információik a mai iskolai követelményekről, mert úgy írnak, mintha az ujjainkon számolnánk '98 óta.

A mai oktatási rendszer-szerintem- még mindig túlzottan a lexikális tudásra épül, aminek semmi értelme. Mivel idén érettségizek, ezért újra át kell ismételnem az eddigi tananyagot, de szinte semmire sem emlékszem(ezzel sajnos nem vagyok egyedül).

Hiába kaptunk történelemből egy vérengző állatot, ugyanúgy csak a főbb évszámokat tudom felsorolni(1222, 1492 és hasonló "kaliberű" események).

A matek tananyagot is javarészt már elfelejtettem. Egyedül az idegen nyelv az, ami megmaradt.

Bár most csak a saját példámat írtam le, de ez általában igaz mindenkire. Ebből az következik, hogy teljesen értelmetlen lenne szigorítani, és még inkább a lexikális tudás felé vinni az oktatást.

A bolognai rendszert is mindenki szidja, pedig sok ismerősöm szerint jó. Ehhez hozzátartozik, hogy ők nem ismerték az előző rendszert, de úgy igazából még egy egyetemistától sem hallottam, hogy "húúú, de szar".

Szerintem Hoffmann Rózsa sokkal nagyobb hülyeségeket csinál.

Magyar Bálintnak meg mindenki felrója, hogy 5-ről 3-ra csökkentette a matekórák számát, ráadásul a többség ezt egy különös, affektáló módon teszi(általában "jajj, nehogy már szegény gyerekek elfáradjanak").

Érdekes módon a svéd társadalom még nem omlott össze, pedig ott lényegében nincs matekoktatás.


Most tényleg, mit csinált, hogy ennyien utálják?


2011. okt. 1. 19:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Például miért érzed úgy, hogy a szüleid nem lennének képesek megírni a matek házidat, miért mondják azt ők is, hogy sok értelmetlen dolgot kell megtanulni és milyen a svéd matekoktatás?"


A szüleim az általános iskolai mateknál még tudtak segíteni, most már nem igazán. Egy logaritmusos egyenletet, de igazából egy másodfokút sem tudnak megoldani, mert nem használják. Pedig mindketten ötöst kaptak anno.


Na ezt figyeld: "Az egyik idegsejt axonja a másik idegsejt dendritjével, a sejttest membránjával, vagy ritkán annak axonjával létesíthet kapcsolatot. Ritkán fordul elő olyan kapcsolat két idegsejt között, amelyben a két sejt membránja csak 2-3 nm távolságra van. Ekkor az érkező akciós potenciálsorozat egyszerűen átugrik, depolarizálva a másik sejt membránját. Ez az elektromos szinapszis, mely mindkét irányban képes továbbítani az ingerületet"


Ez egy csak egy apró részlet egy 300 oldalas, 11-es biológia könyvből. Ráadásul a sulim nem természettudomány szakos. Senki nem készül orvosnak az osztályból. Akkor meg mégis minek kell ilyen dolgokat megtanulni? Nem felnőttkorunkban, hanem már 1 héttel a dolgozat után nem emlékszünk semmire. Mikor anyámnak felolvastam ezt a részletet, lényegében elkezdett dühöngeni, hogy ilyen dolgokat minek kell megtanulnunk.

Az pedig mellékes, hogy egy mondaton belül sok a szóismétlés az egész tankönyvben.



A svéd oktatásról pedig annyit, hogy először 9. osztályban tanulnak geometriát. Érdekes módon a svédeket nem a leghülyébb népekkel mossák össze. A fiatalok nagy része azért tudja, hogy Budapest a fővárosunk. Ezzel szemben az amerikaiak közül sokan nem tudják, hogy Európa egy kontinens, pedig sok tantárgyból ugyanaz a követelmény, mint nálunk. Az pl. egy városi legenda, hogy rossz a matekoktatásuk, mivel én is most készülök az amerikai érettségire, és látom, hogy lényegében pont ugyanott tartanak, mint mi. Akkor meg miről beszélünk?


Gondolkozóó:

Minden sértés nélkül írom, hogy kissé "tipikus" a gondolkodásod. Szerintem te is azt hiszed, hogy egy átlag középiskolában naponta összeverik a tanárt, hogy a gyerekek nem képesek összeadni 2 számot stb...


Sokan írják, hogy a liberális oktatással birkákat termel ki a rendszer, akiket könnyű becsapni, irányítani. Szerintem ez pont fordítva van. A porosz-szovjet rendszernek épp az a lényege, hogy a tanár az atyaúristen, a diáknak nincs szabad akarata és nem azért kell megtanulni dolgokat, mert hasznos, hanem azért, mert ezt írták elő.

Szerintem az oktatásnak a HASZNOS tudás átadása után az lenne a legfontosabb dolga, hogy bizonyos fokú "ellenkezésre" tanítsa meg a gyerekeket. Arra, hogy nem kell mindent elfogadni, hogy mindenkinek vannak jogai. Ha ezt belenevelnék a diákokba, a munkahelyen sem lenne ennyi visszaélés. Hangsúlyozom, nem a lázadást kell megtanítani, hanem a kulturált érdekérvényesítést.

2011. okt. 1. 21:36
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

20:43


Szörnyű bazki, elírtam egy szót, mélységes bocsánat érte.

Remélem nem omlott össze a fél világ miattam.


Ajánlom neked, hogy nézz át jó pár kommentet itt, GYK-n és rájössz, hogy az én helyesírási hibám, amit a "kötözködni" szóval vétettem, lényegében lófütyi hozzájuk képest.

2011. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon jó választ adtál kérdező, egyetértek veled.
2011. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"nem hinném, hogy az ide írogató idióták a Magyar Bálint miatt lettek idióták."


Nem az idiótaságról beszélek, hanem a tudatlanságról. Ne a politika témakörből indulj ki, itt mindenki idióta, mint a nagypolitikában (yes, me too).

2011. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!