Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz minimálbér emelés? Ha...

Lesz minimálbér emelés? Ha lesz, az milyen következményekkel fog járni?

Figyelt kérdés
Ugye egyértelmű hogy a minimálbérért gürizők nem fognak tudni megélni, ha 60.000 forint helyett már csak 50.000-et kapnak. De most akkor lesz minimálbér emelés? Ha lesz,akkor nem fognak százezrével megszűnni a munkahelyek???
2011. okt. 3. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Tervezik, és természetesen sok munkahely meg fog szűnni.
2011. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szomorú, én pont hogy a + 1 millió munkahely miatt szavaztam rájuk, de ezek szerint átb.asztak, mint a szart. :(
2011. okt. 3. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Lesz 1 millió munkahely. Csak nem mondták meg, melyik országban. (lásd: Chio külföldi befektetését a chipsadó miatt stb.)
2011. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
60 ezerből ugyanúgy nem lehet megélni, mint 50 ezerből. Minimum 90, de inkább 100 kellene, hogy ne kelljen éhezni és fázni. Nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem a képviselők fizetését kellene még csökkenteni, nem azért, mert sajnálom tőlük, hanem mert így emberséges, ha egyszer szarban van az ország, vegyék ki ők is a részüket rendesen a megszorításokból.
2011. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Az a baj, hogy ha megemelik a minimálbért, akkor nemcsak munkahelyek szűnnek meg, hanem inflációt is gerjeszt, tehát néhány hónap múlva nem fog tööbet érni, mint a mostani minimálbér, mert az árak úgy elszaladnak megint. A forint meg megint jól leértékelődik.:( Ugyanez történt az előző négyéves periódusuk alatt is.:(((
2011. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tervezik, és - mint a korábbi drasztikus minimálbér-emelésekkor - mindenki attól retteg, hogy mennyi munkahely fog megszünni. Ugyanazok rettegnek, akik szerint a minimálbérnek 150 000-nek kellene lennie. 50000-ből tényleg nem lehet megélni. 60-ból sem, szerintem.


"Lesz minimálbér emelés?"

"Ha lesz,akkor nem fognak százezrével megszűnni a munkahelyek???"


Egyelőre mindkét kérdésre csak találgatni lehet a választ. Az elsőre hamarosan lesz válasz, a másodikra pedig sosem lesz egyértelmű válasz. Mondjuk a "százezrével" megszűnés biztosan irreális feltételezés.

2011. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát elég megvezethető vagy öregem én már 17 évesen előre láttam, hogy semmit nem fognak betartani és a múlt heti orbán viktor felszólalást idézem: " Nem azért választanak meg minket amit mondunk hanem azért amit teszünk :) "
2011. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem semmi ez az ország: minél több a minimálbér, annál rosszabbul élünk belőle...
2011. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

" Nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem a képviselők fizetését kellene még csökkenteni,"


Lázár most növelné.

2011. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lesz (92 000 ft) és vagy sok embert bocsátanak el és/vagy sokakat jelentenek be feketén és/vagy egy adott cégnél a minimálbér fölött keresők fizetését csökkentik.

Egy profitorientált cég nem tud hirtelen 20 000 forintos béremelést csinálni. Ahol minimálbéresek dolgoznak és termelést végeznek vagy árulnak ott rögtön emelkedni fognak az árak. (pl. tescok, de amugy minden iparág érintett valamilyen szinten).

Az megint máskérdés hogy a dolgozó a 92 000 forintból megkap 70 000 forintot...

2011. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!