Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez becsületsértés lenne? És...

Ez becsületsértés lenne? És ha igen, milyen következményekkel számolhatok?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:

Apukám elvállalta egy ház teljes megszerelését 400.000 forintért. (maszek munka, feketén dolgozik) A munkájáért, amiért más vállakozó a környéken a dupláját kérte volna, kapott 200.000 forintot. A többit nem akarják neki kifizetni, holott a pénz jogosan járna neki. Mivel apukámnak nincs bizonyítéka, meg egyébként is feketén dolgozott a háznál, ezért jogi útra nem vihetjük az ügyet, tehát a pénzt egyértelműen buktuk. (200.000) Apukám bár k**va ideges volt, de mondta, hogy jó lesz**ja, ez van. Én viszont nem hagyom annyiban és "bosszút állok". Arra gondoltam, hogy szépen megkeresem a szomszédokat és a környéken lakókat( most költöztek a környékre, ez egy kisebb város, de falu jellegű, tehát mindenki ismer mindenkit) és elmesélem mindenkinek az esetet, csak hogy tudjákm hogy milyen egy gerinctelen, alja, mocskos, undorító emberek költöztek a környékra. Érdekelni fogja őket ebben biztos vagyok, és menni is fog róla a pletyka rendesen, így idővel visszajut a hülye k**rva fülébe is. Na most ez a nő idegbeteg(de frankón, tehát valóban orvosi eset, mert valahol elhagyta 1 kerekét, na jó inkább mind a 4-et) képes lenne feljelenteni érte. Mindenképp megteszem, sőt még gondolkodok komolyabb bosszún is, de az érdekelne hogy ha ez így becsületsértésnek minősülne (az lenne?) akkor milyen következményekre számíthatok?


2011. aug. 9. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Apukádhoz meg majd idővel kopogtat az Apeh...
2011. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem adnék ki infókat magamról, se az apámról, honnan tudnák hogy hova kell menniük?
2011. aug. 9. 15:23
 3/17 anonim válasza:
Én sem terjesztgetném a helyedben a szomszédoknak, hogy apukám feketén dolgozik..
2011. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
vagy egyszerűbb lenne a nőt elküldenem szemtől szemben a jó k**rva anyjába?
2011. aug. 9. 15:24
 5/17 A kérdező kommentje:
ja de ez nem ott van ahol mi lakunk ez egy másik város, másik megye is, szóval minket ott rohadtul nem ismer senki, ahova ezek költöztek
2011. aug. 9. 15:25
 6/17 A kérdező kommentje:
a faluban ahol mi lakunk ott meg mindenki feketén dolgozik, kb egy embert nem tudok aki ne így tenne, mert ugye a mostani helyzetben muszáj így élni,különben éhen halunk, de itt a faluban senki nem köp be senkit, ott meg úgysem ismernek abban a városban
2011. aug. 9. 15:26
 7/17 anonim ***** válasza:
mint írtad, falu jellegű, tehát nem kell lángelme ahhoz, h kiderüljön, h kitől jön a pletyka. ha apukádra rászáll az apeh, akk meg nem 200 ezret, de milliókat bukhattok...
2011. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de ez kb. egy 15 éves gondolkodása. A való élet nem ilyen! Miért érdekelné a szomszédokat a sztori. Én magamból indulok ki, van elég munkám,bajom, szarnám le,hogy a szomszéd Pisták kifizették-e a szerelőt. A másik,hogy elég ha a hölgyemény,mert elkezdi úgy előadni a sztorit, hogy apud egy hitvány tróger, aki összecsapta a munkáját, utána kellett dolgozni stb. azért nem fizette ki. Még rosszabb is lehet a helyzet, mert elterjed,apukád milyen szar szakember és nem fogják hívni máshova.

Szóval tudom,hogy dühítő, de ezt el kell fogadni. Legközelebb számlát kell róla adni,ha ki akarjátok védeni!

2011. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ha előállhat az is,hogy felhívják az APEH-ot. Előadják,hogy ők annyira buták (láttam már ilyet),hogy nem is tudták ez hogy működik,hogy számlát kellett volna kapni, de a szomszédok tudják igazolni,hogy az Úriember itt dolgozott pár napot, de ő nekik nem adott egy papírt sem. Csak most tudták meg,hogy kellett volna!
2011. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, becsengetsz tök idegen helyen tök idegen emberekhez mesélni az új lakóról? Hát, bocs, de rólad hamarabb fogják mondani, hogy hiányzik egy kereked. Szerintem ezt hagyd inkább apudra, ha ő azt mondta lesz@rja, akkor te ne kavarj.
2011. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!