Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érdekes számotokra, hogy...

Nem érdekes számotokra, hogy a "nemzeti dolgokra" egy egész iparág épült ki hazánkban?

Figyelt kérdés
Ott van pl a Magyar Sziget, ahol lehet kapni nemzeti pólót, cipőt, kitűzőt, könyvet, újságot stb.... Elég szépen megélhetnek belőle sokan. Aláírom, hogy ez cinikus hozzáállás, de simán el tudnám képzelni , hogy akár politikusi érdekeltségek is húzódhatnak háttérben.
2011. okt. 4. 17:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Itt neked esik nehezedre olvasni, mert többen is kifejtették, hogy ez mindenhol így van, de szerinted ami magyar jelképekhez kötődik, az giccs és szemét.
2011. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Tisztázzunk pár dolgot. A külföldi szuvenír is giccs, egy sematikus , stilizált formája a nemzeti jelképeknek, erre a turisták ugranak, mert nyilván aki komolyan kötődik a hazájához, az inkább elolvassa egy hazai költőnek a művét, vagy meghallgat egy komolyzenei alkotást, amit x éve egyhazai zeneszerző írt, esetleg a folklórt részesíti előnyben, de nem kacatokat vásárol. Magyarországon a hazafiságból egy nemzeti mázzal leöntött giccsparádé lett, mütyűrökkel, karkötőkkel, bizbaszokkal, aminek a hazaszeretethez semmi köze nincs. Elég szomorú, hogy egyesek képtelen disztingválni , és minden marhaságot elhisznek, megvesznek stb... Ez pont ugyanaz a jelenség, amit nagy hanggal kritizálnak a "hazafik", ez a fogyasztói magatartás. Mindenből a könnyen elérhető, könnyen megemészthető silány giccset favorizálni. A nemzeti rock ugyan ilyen dolog. Kielégít egyfajta magyarkodásra való igényt, de ennél többet nem jelent. A haknikból meg jó pénzt össze lehet szedni az együtteseknek, és mindenkinek a erkölcsiségre való igénye, és a késztetése, hogy igazi hazafi legyen, ki van elégítve. Na ennyit erről.
2011. okt. 5. 13:08
 23/26 A kérdező kommentje:
Tehát ez egy iparág, és nem hazafiság, se itt, se máshol.
2011. okt. 5. 13:09
 24/26 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, hogy mi a probléma.


Én azokat a dolgokat veszem meg, amelyekre szükségem van. Szükségem van könyvre, az eseteke 70%-ában könyvtárból kölcsönzök, de néha igenis úgy gondolom, meglepem magam egy könyvvel, ami az enyém is lesz (most készülök megrendelni Vona Gábor könyvét). Amilyen témájú könyveket én olvasok, leginkább hazafias boltokban lehet megszerezni.

Újságot olvasok napi szinten, Vas népét, helyi hírújságot, de ami engem érdekel, az benne van a Barikádban és a Karpatia magazinban. Miért ne venném meg? Más lány meg Cosmot meg Joy-t vesz.

A ruháim nagy része pedig turkálós, mert nem tehetem meg, hogy mindegyik plázás legyen, másrészt nem is vonzódom azokhoz a ruhákhoz. Azonban van néhány Magyar Harcos ruhám, mert nagyon-nagyon jó minőségűek, megszolgálják az árukat, ezen kívül szépek is, hozzám közeliek (és tényleg magyar).

Kitűzőm nincs, mert nem viselek, de van Magyarországos hűtőmágnesünk. Szép. :)

És hadd vegyen már meg a nemzeti rockot játszó zenekarok CD-jét, ha egyszerűen azért a zenéért vagyok oda!

És igen, ha ezekből valamit hazafias boltokból tudok beszerezni, onnan fogom, hogy támogassam azokat, akik úgy gondolkodnak sok mindenről, mint én.

És mi van akkor, ha ők ebből élnek meg? Nekik is enni kell, gyerekeik vannak, számlákat fizetnek ésatöbbi

Magyarország pedig elvileg egy szabad ország, ott szerzem be a dolgaimat, ahol akarom, ezzel azt támogatok, akit akarok. Pont.


L20

2011. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

,, Itt neked esik nehezedre olvasni, mert többen is kifejtették, hogy ez mindenhol így van, de szerinted ami magyar jelképekhez kötődik, az giccs és szemét."


Még véletlenül se olvasd el amit írok. Oké? Az hülyeség. Magyarellenes vagyok és kész, nem kell elolvasni mit pofázok!

2011. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan pulcsim, ami egész-Magyarország és hol csinálták? Made in Egypt:)) Úgyhogy nem csak a zsidók húznak hasznot belőle, hanem mindenki más, ez is csak egy nagy üzlet lett.. Többek között ezért nem is hordom már őket.
2012. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!