Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy be...

Mit gondoltok arról, hogy be akarnak vezetni olyan diplomás adót ami egy bizonyos jövedelem fölött kellene fizetni?

Figyelt kérdés
Az indoklás, mert ezekkel a szakokkal jobban lehet keresni mint sok másikkal. De hol van ebben az egyenlőség? Az egyik azért fizessen magasabb adót mert ő jól választott és van esze ahhoz amit csinál?
2011. okt. 8. 15:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve olyat ami csak bizonyos szakokat érintene. Olyanokat amivel jól lehet keresni.
2011. okt. 8. 15:32
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy tudom, ez nem szakfüggő, minden diplomásnak kellene fizetnie.

Nem tetszik, így se nagyon tudom, hogy fogunk kijönni ebből a kevés pénzből, frankhitel és babavárás közben...

2011. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Én úgy tudom, ez nem szakfüggő, minden diplomásnak kellene fizetnie. "


Végül azt ÍGÉRTÉK, hogy meg fogják válogatni milyen szakokra lesz ez igaz.

2011. okt. 8. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a Fidesz logikája.


Én őket adóztatnám, de úgy, hogy egy fillérjük ne maradjon.

2011. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egykulcsos adó néven többkulcsos adót vezetnek be, ezzel nincs semmi gond.


A gond azzal van, hogy ezt egykulcsosnak nevezik, ami kész röhej.

2011. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egykulcsos adó néven többkulcsos adót vezetnek be, ezzel nincs semmi gond.


A gond azzal van, hogy ezt egykulcsosnak nevezik, ami kész röhej.



Kb ez az én meglátásom is!


A fidesz ostobasága, ostobaságokra kényszeríti magát a fideszt!

2011. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Észre kellene venni egy technikát! Diplomások, egyetemisták! A diplomával elvileg vele jár némi megfigyelő- és elemzőkészség.

Sok területen szokás, de a mostani politikai kurzusnak különösen kedvenc módszere, hogy kitalál egy elvet, ír róla valami zagyvaságot (többnyire a harmadik vonal), és bedobja a köztudatba, a tömeg meg ráveti magát, mint a koncra. Mindenki csűri csavarja, média éljenez vagy Dunának akar menni. Kis idő múlva - a hangzavarból kivehető fő felvetések alapján - átírják, és kezdődik minden elölről. És csak nagy sokára lesz konkrét törvény, ami többnyire csak nyomokban hasonlít az első ötletre.

E témában a folyamat elején tartunk. Úgy kell tekinteni, mint az egy hónappal előre szóló időjárásjelzést: lesz, később pontosítjuk, az azonban biztos, ami megtörtént.

2011. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Támogatom. Nem lehet mindenki például atomfizikus, mert szociális munkásoknak is kell lenniük. Ha mindenki a jól fizető szakokat választaná az alulfizetettek elfogynának.
2011. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

" Ha mindenki a jól fizető szakokat választaná az alulfizetettek elfogynának."


A jól fizető szakmákban így is hiány van. (természettudomány, mérnök, informatikus)

Az oka, hogy sokaknak nem fekszik a reál. Ezért mennek bölcsésznek, kommunikációs szakra, stb.

2011. okt. 8. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!