Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg életveszélyes nyilas...

Tényleg életveszélyes nyilas térfoglalás történt?

Figyelt kérdés
Az ATV Újságíróklubját néztem eddig, és ez volt az egyetlen téma. Korábban hasonló vélemények hangzottak el a Klubrádióban is az Új Színház-i kinevezések (Dörner, Csurka) kapcsán. Azt is mondták, hogy nem csak a színházi életben lesznek ennek borzalmas következményei, de az ország elszigetelődése, gazdasági ellehetetlenülése is felgyorsul.
2011. okt. 10. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
ezek még 44-ben élnek, ahol a szélsőjobb veszélyezteti a demokratikus államrendet. egyik nagyobb cionista mint a másik.
2011. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, a Nagyon Titkos Mindent Megszálló Nagyonnemzeti Nyilas Társaság tagjai már mindenütt ott vannak, beépültek a parlamentbe, az állami hivatalokba, ők tanítanak az iskolákban és nemsokára beköltöznek a házatokba is... A megfigyelő patkányaikat és legyeiket már kiengedték, lehallgatnak titeket, keresik a gyenge pontokat, hogy hová lehetne agitátorokat beültetni az egyszeri magyar családokhoz, akik teljes agymosás után elkezdik az emberek tudatát nyilas eszmékkel megtölteni, ezzel zombikat varázsolnak belőlük és a London-Mátészalka-New York-Ulánbátor-Sydney-Ougadoodou tengely így végre el tudja foglalni Magyarországot, a területünket aztán majd jól bevetik cukornáddal, ahogyan azt évszázadok óta tervezik.

Tudod, a nyilasok térhódítása már jó pár évtizede nem jelent veszélyt itthon. Sokan, sokféleképpen gondoskodtak arról, hogy ne térhessenek vissza a hatalom közelébe. A róluk alkotott kép is kellően negatív (mert természetesen az elmúlt évszázadban csak ők voltak eredendően gonosz, kirekesztő, erőszakos emberek Magyarországon, senki más) és most sem szerzik vissza a hatalmat, de még a közelében sem járnak. Egyszerűen csak az új, magát jobboldalinak valló kormány - ahogy eddig minden egyes kabinet - a maga embereivel tölti fel a fontosabb intézmények vezérkarát. Ezek az emberek pedig más filozófiát vallanak, mint amit eddig megszokhattunk (főleg a kultúra terén).

Én is olvastam, hallottam a színházi kinevezésekről, de (az itthoni újságírók és internetezők túlnyomó többségével szemben) nem tartom magamat akkora hatalmas nagy szakértőnek, hogy kívülállóként ki merjem jelenteni, hogy ez egyértelműen rossz, sőt, katasztrofális. Majd meglátjuk, mit sikerül alkotni az Új Színházban, még az is lehet, hogy jó lesz.

2011. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mi a kérdés? bár mondjuk az atv ben az sem igaz amit kérdeznek, ugyhogy a valódi kérdés tudása nélkül mondhatom hogy NEM
2011. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Biztosan felgyorsul az ország elszigetelődése és gazdasági ellehetetlenülése azért, mert lecseréltek egy színházigazgatót. Ez nem is lehet másként.
2011. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is picit túlzónak véltem ezt az összefüggést, de hát azt is lehet tudni, hogy minden mindennel összefügg, és egy nagy balesetet vagy egy forradalmat is többnyire önmagukban apróságnak tűnő dolgok váltanak ki közvetlenül. Lásd: Lelőtték a Monarchia trónörökösét, és kitört az első világháború. Vagy megjelent egy színházi kritika, és beindult a kínai kulturális forradalom.
2011. okt. 10. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Imrédy Béla és Gömbös Gyula utódai feléledtek! :D
2011. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
És szerinted az a háború azért tört ki, mert lelőttek valakit? Ne legyél hülye, egy egész kontinens nem lövi szarrá magát egy merénylet miatt. Már nagyon régóta húzódtak a gazdasági és politikai ellentétek.
2011. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az I. világháború indítéka Ferenc Ferdinánd lelövése volt.

Az oka meg az, hogy a nagyhatalmak szerették volna rendezni az erőviszonyokat, de a németek mégsem mondhatják a franciáknak, hogy "Na, most megtámadunk titeket, mert nem tetszik a pofátok!". Vártak, amíg jön valami olyan esemény, ami miatt lehet lövöldözni. Az, hogy ez pont a trónörökös elleni merénylet volt, a véletlen műve... Ha az akkor nincs, akkor lehet, hogy egy hét múlva egy félreértett diplomáciai távirat lett volna az ok. Vagy te talán azt is elhiszed, hogy a II. világháborút tényleg a gleiwitzi incidens robbantotta ki?

Ha tudod, hogy egy puskaporral teli hordó van előtted és szándékosan beledobod az égő gyufát, akkor vajon a gyufa lesz a hibás a robbanásért?

2011. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

azért életveszélyes nem

jelenleg még nem járőröznek SA legények az utcákon, nincs kijárási tilalom


hogy Dörner meg a III/III-as Csurka...

erről meg az a véleményem, hogy Dörner maradhatott volna szinész, a komcsi Csurka meg már ezerszer leszerepelt, szimplán bolond az is

2011. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem néztem az ATV_t. DE amit írsz,annak az utolsó mondata könnyen igaz lehet.

Nem vagyok és nem is voltam soha baloldali,de elborzaszt,hogy Dörner és Csurka ekkora szerepet kap a kulturális életünkben.

2011. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!