Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebből a világválságból van...

Ebből a világválságból van egyátalán kiút?

Figyelt kérdés
A nagy gazdasági hatalmak gyakorlatilag a kissebbek gazdasági elmyomása révén nagyok. Eddig azért volt lehetőségük az impérium szerepében "hatalmaskodni" mert a gyengébb gazdasági szereplők "mivel nem termeltek eleget" hitelekből növekedtek. Gyakorlatilag most ez a neoliberális rendszer látszik kihunyni a maga anomáliájába fulladva.
2011. okt. 11. 10:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem a gazdaságban van válság.
2011. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Én úgy érzem, ha a nagyhatalmak már az összeomlás szélén vannak, valaki úgyis elkezdi a III. világháborút. Viccesen hangzik, de gondoljunk Irakra. Az amcsik megtámadták őket az olaj miatt (terrorizmus miatt, haha persze:D). Volt egy ország aki fel akarta jelenteni Amerikát ezért, DE Bush csak ennyit válaszolt: "Ne merd megtenni!" És kész, megoldotta. Szóval majdnem elkezdődött valami, ha mégis feljelenti, én úgy érzem (meg a prof. az egyetemen, aki nyilván jelentősen többet tud mint én:))
2011. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

""Nem a gazdaságban van válság.


Ezt hogy érted?

Kifejtenéd bővebben!

2011. okt. 11. 10:12
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Van. A megoldás neve a III. Világháború. Majd a javak újra elosztása.
2011. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Ha a bankok összeomlanának, és új nemzeti bankok nyílnának, akkor meg lehetne oldani, ez is egy lehetőség. Pl. Amerikának egy magánbank adja a pénzt, mert Amerika nem rendelkezik azzal a joggal, hogy saját magának nyomtasson pénzt, kölcsönre kapja a kinyomtatott pénzt, (nem semmi mi?). A bankösszeomlást meg úgy lehet megoldani, hogy mindenki vegye ki a pénzét egyszerre.
2011. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én tudom a kiutat is. Kevin Flynn világába menekülök. Csak áram legyen a többi nem érdekel.
2011. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Advocatus Diaboli válasza:


Sajnos akiken ez múlik azok soha nem mennek ebbe bele.

De ha mégis akkor az USA pillanatok allatt összeomlana, és mivel a leghatalmasabb hadsereg áll a hátamögött, csak is háború lehetne a számára a kiút. Az meg = 3.világháború lenne.


Az az, az elméleted jó irány lenne,de a gyakorlatban nem megvalósíthaó meg. "kicsit mint a kommunizmus"

2011. okt. 11. 10:25
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen hagyni kell csődbe menni azokat az országokat, amelyek megérdemlik. Itt nem Magyarországra gondolok, hanem a mindig is irigyelt, most meg a csőd szélén álló mediterrán országokra. Mindig irigyeltük őket, hogy húúú de jól keresnek, aztán szieszta van, meg hawaii.

18 havi fizetés a görög közszférában? 1.5 millió a sorompó emelgető bácsinak? Ja...minden óóóriási hitelekből. Feléltek mindent. Ugyan miért kellene megmenteni őket? Ez a sok felesleges energia emészti fel az EU-t. Csőd, aztán boot. ;) Ennyi.

2011. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Advocatus Diaboli ***** válasza:

igen, sajna tudom, nem lehet olyat, hogy "mindenki kiveszi a pénzét":) De ha a következő generáció mellőzni tudná az ilyen privát bankokat teljes egészében...Továbbá értelmesen, felelősségteljesen kormányozni egy országot sem lenne hiba, ahol a vezetők a gyarapodásra összpontosítanak:)

Nekem sajnos más ötletem nincs:(

2011. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem egyszerűen hagyni kell csődbe menni azokat az országokat, amelyek megérdemlik


Ok, hadjuk őket " elpusztúlni"!


De bontsuk vissza a gondolatmeneted egy kicsit és aztán előre a jövőbe is!


Miből finanszírozták pld a görögök a 18. havi fizut?


Ok hitelből.


És kik adták a hiteleket nekik?


A nyugati bankok.


Miért is adták nekik? "pld német bankok"


Hogy fogyaszthassák a németek termékeit, és ne torpanjon meg a lufimód felfújt gazdasági növekedés.

Hogy legyen miből a németeknek az impérium szerepét eljátszani, miközben még hatalmas kamatokat is kiróttak.


Akkor most ennek a fényében,kik is nyerészkedtek az egészen? Kik is felelősek a helyzet kialakulásáért?

A görögök, akik nem tudták a versenyképesség érdekében a valutájuk leértékelésébel követni a hitelek felvételét?

Vagy a németek, akik adták a hiteleket annak tudatában hogy lehetetlen visszafizetni, de a gazdaságuknak kellett a jó fogyasztó gyarmat, a hitelfelvevő adós, és a mesterségesen kialakított versenyelőny?


De nézzük a jövőt!


Mit fog csinálni a német gazdaság ha nem lehet impérium?

Hanyatlik és hatalmas lázongások indulnak meg, mivel az extraproit nélkül a német polgároknak zuhanás szerüen csökken az életszínvonala? Vagy kettészakad az Eu?

Hiszen ha az olaszok csak egy kicsit lejjebb csúsznak,már is tarthatatlan az eddigi felállás. Ha szakad az Euazon meg a nagy ipari hatalmak buknak a legnagyobbat.

Ugyanis megszűnik az összehangolt mezőgazdasági támogatás, az az versenyképtelenné válnak pld a német vagy osztrák gazdák, és mivel uűexponenciálisan nőnek az élelmiszerárak kevesebbet tudnak költeni a versenyképes német ipari technikákra ami ismét csak hatalmas veszteség a számukra.


Szerinted az előzmények és a lehetőségek végiggondolása után a németek mit választanak? Fizetnek vagy sem?

Ezt még Merkel semt tudja, és nem mer lépni sehová.

2011. okt. 11. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!