Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne jó az, hogy...

Miért lenne jó az, hogy mindenki egyenlő? Mindenki egyenlő fizetést kapna, egyenlő életszínvonalon lenne?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Hogyha úgy sikerülne biztosítani ezt, hogy mindenki jó életszínvonalon legyen egyenlő, nempedig úgy oldanák meg, mint a kommunizmusban, hogy mindenki szegény, akkor jó lenne.


Szerintem a legkönnyebben úgy lehetne megvalósítani, hogyha robotok uralkodnának az emberek felett.

2011. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell egyenlőnek lennie a fizetéseknek.


Méltányosság kell. A másik ember is ember, mégha utcaseprő is és joga van hozzá, hogy eltartsa a családját tisztességgel és ehhez viszont a milliomosok segítsége is kell. Sajnos manapság nem nagyon lehet ezt tapasztalni egy-két kivétellel.

2011. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem lenne jó. Az emberek nagy többsége nem szánna rá 20 évet az életéből tanulásra, ha mondjuk 10 év tanulással, vagy épp tanulás nélkül is ugyan olyan életszínvonalt biztosíthatna magának.


Persze ettől még meg lehetne oldani, hogy mindenki kényelemben és jó módban éljen, csak egyesek még jobban mint mások.

2011. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Többféle egyenlőség létezik. De manapság az egyenlőség alatt ESÉLYegyenlőséget értünk, azaz hogy mindenkinek legyen LEHETŐSÉGE a javakhoz való hozzáférésre. Hogy pl. mindenki tanulhasson. Ha az esély adott mindenkinek, akkor az adott egyénen múlik, hogy mit kezd vele.
2011. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Miért lenne jó az, hogy mindenki egyenlő?"


Szívesen élnél olyan világban, ahol nem? Valószínűleg jobbágy/rabszolga/helóta/sudra lennél, nem élveznéd. Ez a legrövidebb indoklás.


"Mindenki egyenlő fizetést kapna, egyenlő életszínvonalon lenne?"


Az egyenlő fizetésnek nincs sok köze az egyenlőség politikai elvéhez. Ráadásul az egyenlő fizetés nem jelent egyenlő "életszínvonalat". Kivéve, ha direkt úgy definiálod az életszínvonalat, hogy egyenlőnek tűnjön. Ha alaposan végiggondolod a kérdést, kiderül, hogy nem igazán van értelme.


(Segítek: hiába keres mindenki egységesen 300 ezer forintot, nem lesz egyenlő az életminősége annak, aki a Duna-kanyarra néző villában lakik azéval, aki Albertfalván lakik a tizediken. Ha ettől eltekintesz, akkor meg nincs értelme életszínvonalról beszélni. Vagy: hiába keres mindenki 300 ezer forintot, ha az egyik ember ezt minde elbulizhatja, a másik meg kénytelen a kétharmadát gyógyszerre költeni. És még ki lehet találni 1000 példát, ami miatt egyenlő fizetés =/= egyenlő életszínvonal.)

2011. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

14:52


"robotok uralkodnának az emberek felett"


A robot nem tud "uralkodni". Ha egy robotot arra programoznak, hogy embereket irányítson, büntessen, kínozzon, jutalmazzon stb., akkor a robot alkotója uralkodik a robot segítségével az embereken, nem pedig a robot "uralkodik". Ha ténylegesen önállóak a robotok, vagyis nem azt csinálják, amire programozták őket, mert pl. véletlenszámgenerátor határozza meg a cselekvéseiket és így terrorizálják az emberiséget, az sem uralkodás, hanem technológiai baleset.

2011. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ma 15:12


A valóságban sosem lehet elválasztani az esélyek egyenlőségét a kimenetelek egyenlőségétől. Ezért az esélyegyenlőség mindig is csak szlogen volt és az is marad.

2011. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

15:05


"Az emberek nagy többsége nem szánna rá 20 évet az életéből tanulásra, ha mondjuk 10 év tanulással, vagy épp tanulás nélkül is ugyan olyan életszínvonalt biztosíthatna magának."


És igazuk is lenne. Baj ez?

2011. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"A robot nem tud "uralkodni". Ha egy robotot arra programoznak, hogy embereket irányítson, büntessen, kínozzon, jutalmazzon stb., akkor a robot alkotója uralkodik a robot segítségével az embereken, nem pedig a robot "uralkodik". Ha ténylegesen önállóak a robotok, vagyis nem azt csinálják, amire programozták őket, mert pl. véletlenszámgenerátor határozza meg a cselekvéseiket és így terrorizálják az emberiséget, az sem uralkodás, hanem technológiai baleset."


Ő valami olyanra gondolt, mit az Én a robot c. filmben. Abban teljes mértékben meg lehetett érteni a robotokat. Azt tették amire készítették őket. Hogy segítse és megvédje az embereket. Megvédték az embereket önmaguktól.

2011. okt. 12. 16:35
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 16:03

Nem mondanám azért, hogy csak egy szlogen. Én inkább egy törekvésnek gondolom.

2011. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!