Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ukrajna és az EU között...

Ukrajna és az EU között egyfajta "vasfüggöny" áll fenn?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy kárpátaljai magyar ide akar látogatni Magyarországra, akár utazni egyet, akár rokonlátogatásra:


1. Útlevelet kell váltania, nem lehet olcsó


2. EU-s vizumot kell igényelnie valami kárpátaljai nagyvárosban (gondolom Ungváron), nem lehet olcsó+utazás költsége Ungvárra+vagy megadják vagy nem


3. Át akar jönni a határon, ukrán határőrnek baksis, vagykülönben szemétkedik vele


4. Ha nincs kocsija, akkor gondolom átjön vonattal Záhonyba, az ukrán árakhoz képest Magyarországon olyan drága a vonatjegy, hogy egy 100 km-es útra a jegy majdnem a félhavi fizetésébe kerülhet.


5. Ha meg akar inni valahol egy kávét, vagy csak venni a boltban egy kólát, abból a pénzből otthon bevásárolhatna


6. Ha nincsen szállása, akkor még a legszarabb magyar szállodában is félhavi fizetése lehet egy éjszaka



Szóval hacsak egy Ukrajnából idelátogató nem számíthat segítségre magyar ismerősöktől, rokonoktól, vagy nem gazdag ember Ukrajnában, akkor egyfajta vasfüggöny áll fent közte és az EU között, hiszen már az sem egyszerű és olcsó dolog, hogy egyáltalán engedélyt kapjon az ideutazásra, majd idejöjjön, és hogyha egyszer átjutott, akkor olyan drágaságot talál itt az ukrán árakhoz képest, hogy egy kávét nem tud meginni súlyos pénzveszteség nélkül.



Én azt találtam ki részleges megoldásnak, hogy hogyha már a kárpátaljai magyarok nem kaphatják meg a magyar állampolgárságot a szigorú ukrán törvények miatt, akkor a magyar kormánynak létre kéne hoznia egy úgynevezett "Sztálin-kártyát" a kárpátaljai magyarok számára (hiszen Sztálin tette ezt velük), ami azt jelentené, hogy Magyarországon bármilyen helyen felmutathatják és kevesebbet kell fizetniük.


2011. okt. 13. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Az Eu már rég "rátette volna a kezét az ukrán területekre és az ott élők kihasználása nagy erőkkel folyna ha:


Nem lenne Orosz érdeketség az ukránoknál, és lenne fizetőképes kereslet, esetleg pár év alatt odafejlődhetne.


Mivel nem tudnak anyugatiak oda eladni szinte semmi, de vadprivatizálni sem, nem hogy piacokat kivásárólni, így Ukrajna számukra nem is létezik.

2011. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

A gazdasági problémák Ukrajna problémáiból adódnak.

De ki lehet váltani a magyarigazolványt, azzal leegyszerüsödik a vízuimigénylés és utazási és egyéb kedvezményekre is feljogosít.

2011. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Jahh még annyit.


Ha lenne esze a Magyar államnak, kicsit szorosabbá tenné a kapcsolatot az ukránokkal. Nem sok sok milliárdot beleőlve, de úgy hogy ha lassan változik a helyzet nekünk legyen pozicionális előnyünk a nyugattal szemben.

2011. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

crem0001, tudod ki milyen életkörülmények vannak Ukrajnában? Szerintem a helyeik hallelujáznának, ha az EU "rájuk tenné a kezüket" és "vadprivatizálnának".


A karosszékből tele hassal könnyű ezt a nyugatellens vadkomcsi marhaságot nyomatni, de ha ott születtél volna biztos nem ilyen butaságokon járna az eszed!

2011. okt. 13. 09:48
 5/18 anonim ***** válasza:
Sztálin kártya?? és fizessen kevesebbet? Nem azért mondom de ez egy nagy baromság ha van egy ember aki átjön és bagóért kevesebbért megveszi azt amit itt lehet kapni akkor mindenki igényelné ezt és idejárna olcsón bevásárolni mindent aztán visszamegy és ez megint rajtunk mint magyarokon csattana mert mi a fenéért adózzunk többet azért hogy egy vad idegen talán Ukrajnában élő magyar az fél áron jusson ahhoz amit itt mindenki teljesen áron vehetne meg azért hogy ne halljon éhen. Ne haragudj hogy ezt mondom de ez egy nagy baromság. Lehet hogy amolyan "vasfüggöny" van ott ahogyan te mondod meg szigorú a határ átkelés, de ez van ez ellen nem tehetünk semmit.
2011. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem lennének a magyar árak a Sztálin-kártyával olcsóbbak az ukrán áraknál, csak éppen megfizethetőbbek lennének, mint simán.


Mellesleg előző, tudtad, hogy amikor Németország ketté volt szakadva, akkor Nyugat-Németország, hogyha sikerült odajutnia egy keletnémetnek, adott neki "üdvözlő pénzt", hogy tudjon mit kezdeni Nyugaton? És azért tették ezt, mert tudták, hogy a keletnémet is német, csak a történelem miatt szarabb országba került.


Most a kárpátaljai magyarok a mi "keletnémet"-jeink, mégse csinálunk semmit az érdekükben!

2011. okt. 13. 09:52
 7/18 anonim ***** válasza:

"crem0001, tudod ki milyen életkörülmények vannak Ukrajnában? Szerintem a helyeik hallelujáznának, ha az EU "rájuk tenné a kezüket" és "vadprivatizálnának"."


Ha azt vesszük alapul, ami nálunk is történt, akkor nem nagyon menne a halleluja.

De tudom, te még mindig abban a hitben élsz, hogy ahova a nyugat beteszi a lábát, hogy hirtelen mindenki milliárdossá változik. Ezt már csak azért sem értem, mert nálunk is eléggé szétcseszték az országot. Ha ezt nem látod, akkor sajnállak.

2011. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon bármilyen helyen felmutathatják és kevesebbet kell fizetniük."


Bocs, de Magyarországon kapitalizmus és piacgazdaság van.


Ez nem fér bele.

2011. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem épp elég (hiszen nagy "szembeszélben" hozták meg a törvényeket) a magyarkártya és az állapolgáráság.

Ha olan gazdagok lennénk mint németország volt,akkor beleférne több is.

Így is rengeteg kedvezményt jelent a magyarkártyya,hogy ingyen tanulhatnak itt a külhoni magyarok.

2011. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Ha azt vesszük alapul, ami nálunk is történt, akkor nem nagyon menne a halleluja.

De tudom, te még mindig abban a hitben élsz, hogy ahova a nyugat beteszi a lábát, hogy hirtelen mindenki milliárdossá változik. Ezt már csak azért sem értem, mert nálunk is eléggé szétcseszték az országot. Ha ezt nem látod, akkor sajnállak."


Én emlékszem még a 90-es évekre, amikor viszonylag jól kerestünk, de ennek ellenére az egész ország romos kinézetű volt, a boltban alig voltak termékek, a tejtermékes és húsos pultban sokszor otthagyták a romlott árut a boltosok és ha nem figyeltél, véletlenül azt vetted meg, magas volt a bűnözés, szerencsénk volt, ha a Balatonra el tudunk menni nyaralni és mindenhol ladák meg trabantok jártak.


Most a gazdasági válság és hasonló hatások miatt kevesebb pénzt keresünk az igaz, viszont ugyanolyan árubőség van nálunk, mint Nyugaton, semmivel sem drágábbak a nyugat-európai és amerikai termékek a boltban, mint a kelet-európaiak, nem kell attól félni, hogy romlott árukba botlasz a boltban, még a TESCO-t is kötelezik rá, hogy jóminőségű, magyar gazdáktól származó húst áruljon. Kevés félretevéssel mindig meg tudod venni a legfejlettebb technikával gyártott eszközöket, annyi pénzből amennyiből a Balatonnál nyaralnál el tudsz menni fapados repülővel Olaszországba, Törökországba is nyaralni, ha kéne egy kis plusz pénz és van félretett pénzed akkor ki tudsz ugrani Nyugatra vendégmunkásnak és abból félretenni.


Szóval valóban kevesebb pénzt keresünk, mint a 90-es években, de ebből sokkal többmindent tudunk megvenni és sokkal jobb életkörülményeink vannak az EU segítségével.

2011. okt. 13. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!