Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szakmákba és milyen...

Milyen szakmákba és milyen képzettséggel lehet a leggyorsabban, biztonsággal, elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
A kérdést azért tettem fel, mert sokann azzal intézik el a dolgot hogy tamúlni kell és akkor mindenki eltud helyezkedni. Kíváncsi vagyok hány szakma lesz megnevezve arra a 800e 1mill inaktív számára akik dolgozhatnának de nem tudnak vagy esetleg bizonyos % uk nem akar.
2011. okt. 13. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos, gépészmérnök, villamosmérnök, informatikus, vegyészmérnök, közgazdász (főleg pénzügyi vonalon), építészmérnök stb.
2011. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

""Orvos, gépészmérnök, villamosmérnök, informatikus, vegyészmérnök, közgazdász (főleg pénzügyi vonalon), építészmérnök stb.


Nagyjából igaz, bár az építészbe nem vagyok biztos.

De szerinted ha megduplázódna ezen szakok létszáma, akkor minden ok lenne? Vagy elmennének külföldre 5× ennyiért dolgozni? Tudod már vagy 10 éve hogy elkezdődött a kivándorlás és ma ezért van hiány ezekben a szakokban.

A leg illusztrisabb az orvos.

2011. okt. 13. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ezeket mondom. Műszaki mérnökök, orvos, informatikusok, természettudományi szakok. A közgazdász meg hát, nem is tudom. Ott pl csökkenteni akarják a létszámot, arra hivatkozva, hogy sok van már.


"De szerinted ha megduplázódna ezen szakok létszáma, akkor minden ok lenne? "


Ezekkel a szakokkal az a baj, hogy sokan lemorzsolódnak. pl mérnökin közel fele elmegy az első évben.

2011. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Leggyorsabban közhasznú munkásként lehet. Második a bármely cégnél segédmunkás, max 8 általános. Ezután jönnek a klasszikus szakmák, asztalos, kőműves, felszolgáló, traktoros. Kicsit nehezebb, bármely szakmában technikusként, vagy üzletkötő, ügyintéző, hostess stb, tehát a közép. Legnehezebb pedig diplomával. Sőt szerintem lehetetlen is. A diplomást segédmunkásnak sem veszik fel mert sokat kellene neki fizetni. Ők gyakorlatilag elvágták magukat, mehetnek kapálni napszámba, lehetőleg feketén.
2011. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Legnehezebb pedig diplomával. Sőt szerintem lehetetlen is. A diplomást segédmunkásnak sem veszik fel mert sokat kellene neki fizetni. Ők gyakorlatilag elvágták magukat, mehetnek kapálni napszámba, lehetőleg feketén."


AZért ez nem teljesen igaz. Az általunk felsorolt szakmákkal el lehet helyezkedni.

2011. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"diplomást segédmunkásnak sem veszik fel mert sokat kellene neki fizetni. Ők gyakorlatilag elvágták magukat, mehetnek kapálni napszámba, lehetőleg feketén."


Jól sejtem, hogy nem vettek fel egyetemre és azért trollkodsz? :)

Mert másképp ekkora hülyeséget nem írnál le.

2011. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!